Pytanie do pań.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Pytanie do pań.

przez Rebelia 13 lip 2015, 12:52
ego, ok. No nie będę zbyt pomocna, nigdy nie usługiwałam nikomu, ale kiedyś miałam fazę, kiedy gotowanie i sprzątanie sprawiało mi przyjemność jako odskocznia od pewnych nieprzyjemności. Tyle, że to nie miało związku z tym, co opisałaś, bo facet aktywnie partycypował w domowych obowiązkach.

Pytanie do pań.

przez NN4V 14 lip 2015, 06:50
ego napisał(a):NN4V, nie ma durnowatych pytań, są natomiast durnowate odpowiedzi....

Robią, co lubią i tak powinno być.
bo? bo NN4V tak raczył nam objawić...

Bo jak sie robi, co się lubi, to się ma wyższą jakość życia, niż jak się robi, czego się nie lubi.

Weź za uzdę swoje personalne zaczepki.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Pytanie do pań.

przez ego 14 lip 2015, 08:13
NN4V, Niby dlaczego robienie tego co się lubi miałoby nadawać najwyższą wartość życiu? parafrazując to co napisałeś wczoraj- ksiądz X lubił dmuchać chłopców w tyłek, więc tak powinno być...do tego to, że lubił robić, to co robił, sprawiało, że jego życie miało większą wartość niż gdyby tego nie robił...

Weź za uzdę swoje personalne zaczepki
. W przeciwieństwie do Ciebie, gdzie spora ilośc twoch postów jest zaczepką wobec kogoś, ja nie czynię nikomu personalnych przytyków, na pewno dopóki ten ktoś mi ich nie czyni...ale jak jakiś kot mnie zaczepia, to powinien wiedzieć, że może za to ode mnie oberwać po łapskach...:)
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pytanie do pań.

przez mark123 14 lip 2015, 08:18
NN4V napisał(a):Bo jak sie robi, co się lubi, to się ma wyższą jakość życia, niż jak się robi, czego się nie lubi.

Czasem jest odwrotnie, jak się robi coś, czego się nie lubi, ma się dużo wyższą jakość życia, niż jak się robi to, co się lubi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Pytanie do pań.

przez jetodik 14 lip 2015, 08:20
ego, a Ty znowu tym kobietom dokuczasz :nono:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Pytanie do pań.

przez NN4V 14 lip 2015, 08:30
ego napisał(a):...ksiądz X lubił dmuchać chłopców w tyłek, więc tak powinno być...do tego to, że lubił robić, to co robił, sprawiało, że jego życie miało większą wartość niż gdyby tego nie robił...

Z jego punktu widzenia tak właśnie mogło być.

mark123, Możesz rozwinąć?

Pytanie do pań.

przez Arhol 14 lip 2015, 08:33
Ku*** mać,a to chyba jest zależne od własnego poczucia wartości,priorytetów i innych indywidualnych kwestii,przypomina to dyskusje z cyklu "moja dupa jest bardziej mojsza od twojszej"
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Pytanie do pań.

przez ego 14 lip 2015, 08:35
NN4V, że mogło tak być to ja wiem i nic bym nawet na to nie odpowiedziała, ale Ty przecież wyraźnie pisałeś, że" tak powinno być". To zasadnicza różnica spekulować co by było gdyby, a pisać "tak ma być". :nono:

Arhol, w sumie słuszna uwaga. ;)
ego

Pytanie do pań.

przez NN4V 14 lip 2015, 08:47
ego napisał(a):NN4V, że mogło tak być to ja wiem i nic bym nawet na to nie odpowiedziała, ale Ty przecież wyraźnie pisałeś, że" tak powinno być". To zasadnicza różnica spekulować co by było gdyby, a pisać "tak ma być". :nono:

No i po co Ci te manipulacje treścią?
Chyba oczywistym jest, że pisałem to w odniesieniu do Twojego pytania, czyli dlaczego kobiety wykonują prace domowe, a nie w odniesieniu do seksualności duchowieństwa katolickiego.
Tak więc jeśli kobieta wykonuje prace domowe, bo daje jej to satysfakcję i lubi, to tak powinno być - czyli nie wymaga to interwencji, ani tasiemcowych rozkmin.
Z Toba nie da się prowadzić żadnej rozmowy.
Faktycznie chyba jest to kwestia wspomnianej przez kolegę dupy.

Pytanie do pań.

przez ego 14 lip 2015, 09:03
NN4V, na czym te manipulacje polegają? co zmienia przypadek kobiety zastąpiony pedofilem , oprócz tego, że stawia w nieco innym świetle Twój ogólnikowy zwrot?
Przecież równie dobrze mogę zapytać o ten konkretny przypadek, dlaczego tak ma być, że kobieta która lubi usługiwać, powinna, to robić? :P Celowo padałam bardziej drastyczny przykład , by Ci uświadomić, że to co twierdzisz jako pewnik, takim pewnikiem wcale nie jest.
Ps Skoro Twoim zdaniem, nie da się prowadzić ze mną rozmowy, to nie musisz przecież tego robić, bo i po co? by na końcu to skwitować, że nie da się ze mną rozmawiać?
ego

Pytanie do pań.

przez jetodik 14 lip 2015, 09:10
ego, może chodziło tu o to, że jeśli kobieta to lubi i się w tym spełnia i taka jest jej decyzja to tak powinno być ale do tego "powinno być" w domyśle były dołączone też inne warunki, m.in. brak wyrządzania komuś krzywdy a tego już Twój przykład nie spełnia.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Pytanie do pań.

przez ego 14 lip 2015, 09:21
jetodik, dla mnie kluczowo wątpliwe w tamtym stwierdzeniu, nie było to, czy ktoś jest krzywdzony czy nie, ale w ogóle samo narzucanie powinności, że tak właśnie powinno być, że jak się coś lubi, to powinno się to robić i wtedy nasze życie ma większą wartość, niż gdybyśmy tego nie robili.
Samemu ministrantowi może też być obojętne "dmuchanko" albo też może je lubić, nawet może nie lubić, ale być masochistą... ;)
ego

Pytanie do pań.

przez bittersweet 14 lip 2015, 11:58
Ego , zamieszałas temat tak, ze juz nikt nie wie ocb.
Imo spoleczenstwo nasze wywodzi sie z chlopstwa albo mieszczanstwa, w obu warstwach kobiety zajmowaly sie domem/obejsciem mezczyzni pracowali w innych obszarach. Po wojnie kobiety ruszyly do pracy zawodowej, a obowiazki domowe pozostaly dalej na ich glowie. Powodow jest duzo, rozumiem ze Ciebie bulwersuje ten nierowny podzial obowiazkow i dobrowolnosc ze kobiety sie na to godza. Tylko niepotrzebnie projektujesz to oburzenie na wszystkie kobiety w calosci, bo nie wszystkie sie tak zachowuja.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Pytanie do pań.

przez emilk 14 lip 2015, 12:05
Kobieta musi byc do tańca i do różańca wszystko w temacie ;)
emilk

Sortuj wg