Problemy z internetem...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Problemy z internetem...

przez Bonus 29 paź 2012, 23:37
No ja teraz chce zrezygnować z internetu w ORANGE i przejść na CYFROWY POLSAT, ponieważ mam teraz w tej sieci ogromne problemy. W ogóle nie ma dobrej szybkości internetu, strony otwierają się po 10 minutach, a czasem wcale, często zrywa się połączenie z internetem, do tego bardzo grzeje się modem. To jest jakieś dziwne, tak nie powinno być. Ledwo co mogę przeglądać strony, a o oglądaniu filmów w necie, czy na IPLA, to już nie ma mowy, bo film po prostu mi nie idzie, tak jest wolny internet. ORANGE to najgorsze dziadostwo i wielu ludzi tak samo uważa, bo w tej firmie internet po jakimś czasie zaczyna się psuć. Teraz reklamują, że w CYFROWYM POLSACIE jest ta jakość LTE i zwiększyli do 150 mb/s. W ogóle CYFROWY POLSAT ma najlepszy internet i na rynku jest on chwalony. Ja się niepotrzebnie wpieprzyłem z tym ORANGE dziadowskim, bo to są wyzyskiwacze. Bardzo są pazerni na kasę, a udostępniają wielkie gówno ludziom!
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Problemy z internetem...

przez bigfish 29 paź 2012, 23:40
mnie się wydaję że grzanie modemu ma niewiele wspólnego z operatorem, w Polsacie też się może grzać :roll:

Problemy z internetem...

przez Bonus 29 paź 2012, 23:45
Na początku było dobrze z ORANGE, ale po jakimś czasie modem zaczął się grzać i przez to internet się bardzo spowolnił, często nie mam połączenia. A w mojej miejscowości jest zasięg dobry, więc nie ma problemu z zasięgiem. Nie mam też na razie mozliwości na internet ze stałego łącza w domu, nad czym ubolewam. Tak się wkurzam przez te problemy, ale co mogę zrobić...Nie może być tak, żeby człowiek nie mógł normalnie i spokojnie z netu korzystać, tylko takie cyrki...Co to ludzi obchodzi, skoro płacą to wymagają dobrego internetu. Takie jaja się z tym gównem dzieją! On coraz gorzej chodzi.

-- 29 paź 2012, 22:51 --

Każdy modem się trochę grzeje, bo to jest normalne, ale nie w taki sposób, że modem aż parzy w palce, gdy się go dotknie. Normalnie teraz zimą można ogrzewać sobie palce u dłoni takim rozgrzanym modemem i do tego na pewno dobrze by się posłużył, ha ha! Normalnie jaja dzieja się z tym internetem!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problemy z internetem...

przez Nicky 13 sty 2013, 01:52
To raczej wada samego modemu, Orange nic nie ma do tego. Ja mam Orange na kartę i poza brakiem usługi nocny transfer i kompresji obrazków nie mam się do czego przyczepić:) 3-4Mbit wyciąga spokojnie.

Problemy z internetem...

przez Bonus 13 sty 2013, 13:25
Ja uważam, że taki INTERNET z połączeniem telefonicznym, jakim jest MODEM, jest beznadziejny.
Bo tu chodzi o zasięg INTERNETU, a jak on będzie słaby, w jakimś miejscu, to i INTERNET nie będzie dobrze funkcjonował.
I to jest duży problem np.w podróży, gdzie ma się ze sobą laptopa i chce się skorzystać z INTERNETU, a brak jest zasięgu...co wtedy? Podobno, że tylko CYFROWY POLSAT i PLUS ma nowoczesną technologię LTE i w wielu miejscach zasięg jest dobry?
Ale to by trzeba było samemu sprawdzić. Nie sądze, żeby powodem grzania się MODEMU, był sam MODEM. Ja kupiłem nowy w sklepie komputerowym i tak samo się mi grzeje, jak ten stary. To niemożliwe, żeby drugi i nowy MODEM tak samo się popsuł i miał wadę. Na początku było dobrze i nie było żadnych problemów, dopiero potem się pojawiły. I w mojej miejscowośći jest bardzo dobry zasięg, gdyż kreski zasięgu wskazują, jako: dobry zasięg. A INTERNET chodzi bardzo wolno, otwierają się niepełne strony.
Jakaś przyczyna musi być tego problemu?

-- 13 sty 2013, 12:41 --

W ogóle, operatorzy takiego INTERNETU za dużo sobie liczą pieniędzy.
Bo im będzie większa szybkość, tym więcej kosztuje, a to jest nieopłacalne dla klientów. Ja sprawdzałem pakiety GB i Mb w NECIE, różnych operatorów i dla mnie jest to śmieszne, żeby tyle pieniędzy im płacić, miesięcznie za niezbyt szybki INTERNET. U mnie jest NOCNY TRANSFER, a w dzień 12 GB, ale co z tego, jak szybkość jest marna?
To tylko 7 Mb/s, co jest śmieszną szybkością, bo nie można oglądać żadnych filmów, ani słuchać muzyki, gdyż przy małej szybkości, słabo idzie odtwarzanie. A i tak, miesięcznie płaci się 60 zł.za takie gówno! Szczególnie w ORANGE są wyzyskiwacze, bo się za wysko cenią i podnoszą ceny swoich usług.

Problemy z internetem...

przez Nicky 13 sty 2013, 14:33
U mnie się to sprawdza, bo jest tanio. Wolałbym jednak stałe łącze, bo ten mobilny służy mi jako stałe. Tyle że nie wymaga ode mnie podpisywania umów. Działa szybko, tyle że są te chore limity (6GB/30zł) i kompresja. Zasięg mam na poziomie 60% w Play i 70-80% w Orange. Ale to jest wawa. Ale nigdy bym nie wziął mobilnego na umowę.

Może masz wymuszony 2G i dlatego jest wolno. Może masz jakąś awarię z USB w PC, podaje on zbyt duże napięcie przez co modem głupieje a przy okazji się grzeje mocno. Sam mam Huawei E220, który jest podłączony dwoma wtykami USB i grzeje się normalnie.

Przy 3Mbit możesz z powodzeniem oglądać filmy na YT (nie HD), słuchać radia czy nawet ściągać średnie pliki (film SD, aktualizacje, grafika). W porównaniu do GPRS (strona ładuje ci się 2 minuty, maile pobierają z 5) to jest totalnie inna kultura Internetu.

Sortuj wg