Skocz do zawartości
Nerwica.com

a na czym wg was polega męskość?


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

męskość... silne ramie ktore wspiera delikatnosc meska wrazliwosc odpowiedzialnosc inteligencja ....zadbany wygląd...

bycie sobą...czasami takze ludzki placz ktorego tak bardzo mezczyźni się boją...poczucie bezpieczeństwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

męskość... silne ramie ktore wspiera delikatnosc meska wrazliwosc odpowiedzialnosc inteligencja ....zadbany wygląd...

bycie sobą...czasami takze ludzki placz ktorego tak bardzo mezczyźni się boją...poczucie bezpieczeństwa..

 

Popieram w 100 % ....a poprzedni post to tylko żarcik;)

 

P.S.

Nie bojcie sie tego płaczu , wg mnie to najbardziej emocjonujący i "piękny" widok jaki moze byc na swiecie .

Piekny w cudzysłowie bo nie jest pieknem jesli ktos płacze , nie lubie tego , ale nie wiedzialam jak to ująć.

 

[*EDIT*]

 

a co ma żebro do męskości........?

skoro tak postrzegacie meskosc i mezczyzne (patrz: piec postaci) to skad wziela sie Ewa, w sensie.

 

z tej kości co ja małpa niesie sie wzieła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męski........ to znaczy zdecydowany, inteligentny, błyskotliwy, posiadający umiejętność podejmowania decyzji, dzięki czemu czujesz się bezpiecznie.

W tym wszystkim delikatność i łagodność, opanowanie i spokój, które działają jak balsam.

Gustowny strój i ładny zapach, że chcesz przy nim stać jak najbliżej.

I poczuciem humoru, które sprawia, że przy nim się śmiejesz.

 

Trzeba więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opiekuńczości, zdecydowaniu, ponoszeniu konsekwencji za swoje decyzje, na ujmującej powierzchowności wobec kobiet. Mężczyzna reguluje swoje długi, zwłaszcza jeśli są karciane. Nie odbiera telefonów ani SMS-ów podczas spotkań z kobietami i nie zapomina dawać barmanom napiwków. Męskość to udane relacje z ojcem, jak i wypady z kolegami na piwo. Męskość to używanie szarych komórek: nie pisywanie skrótami w stylu: "Emi, 22 schr. tw. tyłeczek", a także nieustępliwość wobec kaprysów i humorów kobiet (bo 6 parę butów w miesiącu funduje jakiś kompletny palant) To nie dawanie sobą pomiatać i wewnętrzna estyma.

 

Mężczyzna mógłby uprawiać jakiś sport - bynajmniej nie zawodowo - dla własnego zdrowia i ekstatycznego zadowolenia równie zaangażowanej fizycznie żony w papilotach. Mężczyzna nie używa nadmiaru wody toaletowej i nie snuje się za nim smuga zapachu wyczuwalna w okolicach zwrotnika koziorożca. No i nigdy nie używa wody wprost na ubranie. O higienie intymnej nawet nie wspomnę, bo to elementarz. Generalnie elegancja tak - ale ze wskazaniem na swobodę i niewymuszony wygląd.

 

Mężczyzna powinien być ciekawy świata, mieć coś do powiedzenia w sprawach polityki, kultury czy społeczeństwa. Powinien mieć parę ksiązek na swojej półce [jeśli jednak są to książki Coelho czy Wiśniewskiego ("Samotność w sieci", Boże...) mężczyznę można spokojnie uznać za półgłowka czystej krwi] Ale nie może być to monolog mądrali, tylko silnie zaznaczone własne zdanie. Żadna kobieta nie przychodzi na randkę po wykład. Mężczyzna przepuszcza kobietę w środkach komunikacji miejskiej, ustępuje miejsca kobiecie w ciąży, czeka aż kobieta pierwsza wyjdzie/zejdzie. Mężczyzna ma prawo do słabości i zwątpienia.

 

Dodatkowo, ale tylko dodatkowo, fajny mężczyzna dobrze gotuje. I dlatego np. ja jestem fajnym mężczyzną :mrgreen:

 

Natomiast tytułem uzupełnienia, czego mężczyzna moim zdaniem nie musi robić. Nie musi całować kobiety w rękę, chyba że znacznie starszej od niego, taka sama ilość kobiet lubi ten zwyczaj, co wzdraga się na jego widok. A już zwłaszcza nie musi tego robić, kiedy kobieta nie raczyła zdjąć rękawiczki. Nie musi znać się na autach, samochodach i latać wokol swego wozu wte i we wte. Nie powinien sabotować rozwoju zawodowego kobiety, nawet jeśli sytuacja mu na to pozwala. Bo to nie jest żaden honor, tylko wypaczone pojęcie męskiej dumy. Powinien pomagać przy wychowywaniu dzieci oraz obowiązkowo płacić alimenty. Mężczyzna nie musi być także biegłym majsterkowiczem, ale niech lepiej ma tyle pieniędzy, żeby staćgo było na wynajęcie dłubacza w kontaktach :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwazam ze facet majsterkowicz to jest to! a mialam kolege ktory chodzil do szkoly tzw. elektryka - a nie umial zrobic w domu kompletnie nic. to jest bardzo niemeskie.

 

no i hehe jezeli chodzi Akurat o mnie, to facet musi umiec naprawic wszystko co ja zepsuje:P a ze ja psuje 90% rzeczy ktorych sie dotkne, to facet ma sporo ze mna roboty:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laguno, heheh.

 

Po co komu facet majsterkowicz. Pomyślmy:

 

-ran w związku nie zaszyje;

-często brak mu właściwego klucza do kobiety/czasem niestety ma go inny majster;

-węzła gordyjskiego w związku nie rozwiąże;

- przykręci śrubę w niewłaściwym miejscu i na waciki nie będzie starczyć (zawsze demonstrowałem imponujące umiejętności z zakresu empatii ludzkiej);

- majsterkowicz brzydko pachnie; kobiety wolą dyskretnie skroplonych mężczyzn od przymilnych troglodytów ze smarem - ozdobą ogrodniczek;

- majster nie jest dżentelmenem, gdyż bierze za usługę;

-majster (za dnia) sprawnie posługuje się wytrychem; jednak jak do tej pory żadne naukowe badania nie wykazały skuteczności użycia wytrychów wobec kobiet;

-majster wymieni kran, ale nie wymieni ulubionych filmów, miejsc, książek czy chwil ukochanej kobiety.

-majster wymieni żarówkę, ale i wymioniona na niego nie zadziała. Gdyż jest tylko przymilny.

 

Reasumując: do dupy z takim majstrem

 

Ja wolę jednak fajnie gotować :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba bardzo atawistyczne poglady na mezczyzn, nie wiem czy to dobrze o mnie swiadczy, sami oceńcie :smile: zaczne od cech fizycznych chociaz kolejność nie ma znaczenia :smile:

 

1) dobrze zbudowany, silny, owłosiony, najlepiej brunet lub szatyn, kolor oczu bez znaczenia, krótkie wlosy, zero tatuazy i piercingu, niski głos i dużo testosteronu

 

2) wysportowany i aktywny fizycznie

 

3) fajnie ubrany , nie ganitur tylko dzinsy, sztruks , bawełna , oczywiscie nie dresiarz!:)

 

4) ma swoje hobby i pasje, które go rozwijaja ale nie zmusza do ich dzielenia kobiety!

 

5) niezalezny finansowo, nie zadłuzony, nie pozycza pieniedzy od innych, nie zyje na kredyt ani ponad stan!

 

6) zna sie na komputerze, urzadzeniach elektronicznych i innych "meskich" rzeczach

 

7) uprzejmy i szarmancki w stosunku do KAZDEJ kobiety, niewazne stara czy młoda, atrakcyjna czy nie, mezatka czy singiel

 

8) inteligentny i z fajnym poczuciem humoru, które nie opiera sie na opowiadaniu kawałów!

 

9) ambitny i zaradny zyciowo, do wszystkiego dochodzi sam, honorowy, a nie zebrajacy u rodzicow o kase na nowy samochód lub wakacje!

 

10) nie paple bez potrzeby ale slucha i uwaznie obserwuje otocznie, moze co najwyzej rzucic jakas celna puente od czasu do czasu

 

11) intrygujacy , tajemniczy, z pewnym siebie spojrzeniem

 

12)nie natretny i nachalny, nie narzuca sie kobietom i nie taksuje wzrokiem, nie uzywa idiotycznych zaczepek ani komentarzy

 

13) nie jest bawidamkiem ani pierdołą

 

14)mozna na niego liczyc

 

15) nie trzeba sie go wstydzic w towarzystwie; nie obzera sie na przyjeciach, nie upija, umie zatanczyc

 

16) nie krytykuje publicznie swojej kobiety, sczzególnie w jej obecnosci!

 

17)ma swoje zdanie i umie je obronic

 

18)nie trzeba sie go 100 razy prosic o wymiane zarowki

 

19)bezwzglednie dba o higiene i estetyke swojego ciala, nie robi wokol siebie syfu ani bałaganu

 

to wszystko, na razie :smile: ciekawe czy tacy faceci w ogole istnieja?

 

[*EDIT*]

 

aha, jeszcze zdecydowany,z inicjatywa i temperamentem, a nie rozlazły.

 

daje kobiecie dostep do jej kobiecosci. chce sie jej dla niego ladnie wygladac, malowac i dbac o siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betty, ja dla śmiertelnie poważnie (tak jak w filmach Zanussiego) postanowiłem sprawdzić jak się mam do Twojego ideału. Oto, co mi wyszło...

 

dobrze zbudowany, silny, owłosiony
Szkoda, że nie jestem stary, bo byłoby mi przyjemnie umrzeć ze śmiechu. Nic z tego
dużo testosteronu
W zeszłym tygodniu odmówiono mi jego zmierzenia :mrgreen:
wysportowany i aktywny fizycznie
A czy kilka pompek na WF-ie w '97 się liczy?
bawełna
Bingo, mam duży nos i nie tylko!
4) ma swoje hobby i pasje, które go rozwijaja ale nie zmusza do ich dzielenia kobiety!
Kobieta ma obowiązek wspierać mnie w mojej grze na gitarze jazzowej, mówić, iż gram z dnia na dzień lepiej, płakać razem ze mną po nieczysto zagranym akordzie. Chusteczkę mogę wziąć sobie sam.
nie zadłuzony, nie pozycza pieniedzy od innych, nie zyje na kredyt ani ponad stan!
No to jak mam żyć? :mrgreen:
6) zna sie na komputerze, urzadzeniach elektronicznych i innych "meskich" rzeczach
Umiem uszkodzić plik autoexec.bat, co wymga sporej wiedzy.
7) uprzejmy i szarmancki w stosunku do KAZDEJ kobiety, niewazne stara czy młoda, atrakcyjna czy nie, mezatka czy singiel
A po co się starać przy mężatce? :mrgreen:
inteligentny i z fajnym poczuciem humoru, które nie opiera sie na opowiadaniu kawałów!
Inteligentny? Zależy w czyich oczach Za to kawały wyśmienite i międzynarodowe: Rusek, Niemiec, Polak.
ambitny i zaradny zyciowo, do wszystkiego dochodzi sam, honorowy, a nie zebrajacy u rodzicow o kase na nowy samochód lub wakacje!
Mam dobrą orientację w terenie i do wszystkiego dochodzę sam, także w wakacje. Jestem miłośnikiem komunikacji miejskiej, nie śmiałbym żebrać u rodziców na autobus.
moze co najwyzej rzucic jakas celna puente od czasu do czasu
Też źle - rzucam je cały czas.
nie taksuje wzrokiem, nie uzywa idiotycznych zaczepek ani komentarzy
Taksuję, ale to w ramach intrygującego spojrzenia, nie wpinam niczego do garderoby. Nie komentuję, spoko. Jestem tak małomówny, że nie wiem, czy nie na imię mi Harpo.
13) nie jest bawidamkiem ani pierdołą 14)mozna na niego liczyc
Ach Betty, z moją kreatywnością i Twoimi pieniędzmi... :mrgreen:
nie obzera sie na przyjeciach, nie upija, umie zatanczyc
Nie umiem tańczyć, totez na przyjęciach najczęściej się obżeram i upijam.
16) nie krytykuje publicznie swojej kobiety, sczzególnie w jej obecnosci!
Nigdy

:smile:

18)nie trzeba sie go 100 razy prosic o wymiane zarowki
Mnie wystarczy co najmniej 20, gdyż to jedyna rzecz, jaką potrafię zrobić w domu.
nie robi wokol siebie syfu ani bałaganu
Cóż...

:mrgreen:

ciekawe czy tacy faceci w ogole istnieja?
Ja np. sam się zastanawiam, kiedy ktoś zatrzyma perpetum mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isj ty nie pasujesz do mojego współczesnego jaskiniowca tudziez kowboja zdobywajacego dziki zachód bo jestes intelektualista. w strukturze plemiennej byłbys na pewno kims wazniejszym niz zwykly mysliwy, podejrzewam ze kapłanem albo szamanem, a tacy mieli inne sposoby (wcale nie gorsze, nawet lepsze i o wiele sprytniejsze) na zdobywanie kobiet.

 

A po co się starać przy mężatce? - po to, zeby wywrzec dobre wrazenie na niemęzatkach oczywiscie! :smile:

 

a tak w ogóle to patrzac na twoj poprzedni katalog to chcialam ci powiedziec ze pod wzgledem wartosci nasze opisy sie raczej pokrywaja :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w strukturze plemiennej byłbys na pewno kims wazniejszym niz zwykly mysliwy, podejrzewam ze kapłanem albo szamanem, a tacy mieli inne sposoby (wcale nie gorsze, nawet lepsze i o wiele sprytniejsze) na zdobywanie kobiet
Betty, dzięki, ale już za późno. Levi-Strauss napisał, że szamani nie ruchali :cry:

 

[*EDIT*]

 

isj powaliles mnie swoja wypowiedzia :)
A która, bo jest ich tu ponad 270? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×