Objawy odstawienia nikoty

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Objawy odstawienia nikoty

przez słońce_nie_wzejdzie 18 wrz 2010, 23:06
Od tygodnia jestem osobą niepalącą i dobrze mi z tym. Jednakże moim problemem jest teraz to, że mój mózg się jeszcze nie przystosował do nowej sytuacji i odczuwam swoisty dyskomfort psychiczny. Nie jestem pewien, czy ma to charakter depresji, niemniej nie mam ochoty do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, odczuwam stan permanentnej acedii. Najprościej można to streścić słowami, iż słońce dla mnie nie wschodzi i nie chce wzejść.

Nie zamierzam zażywać żadnych środków farmakologicznych, więc proszę ich nie proponować. Moje pytanie brzmi, czy są jakieś naturalne metody zażegnania tego kryzysu, czy muszę zacisnąć zęby i przetrwać?
Ostatnio edytowano 19 wrz 2010, 14:37 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłam do działu "Uzależnienia". Tu pasuje lepiej, a i ludzie tu zaglądający mogą dać jakieś rady i wskazówki.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

Re: Objawy odstawienia nikoty

przez ewaryst7 19 wrz 2010, 08:06
Witaj.Wczoraj minęły dwa miesiące , jak nie palę.Przeżywałam to samo co Ty.Śmiało mogę nazwać to depresją.POtem doszła bezsenność i rozdrażnienie.Pan doktor kazał mi dużo wody pić.Wpisz w wyszukiwarkę 'objawy odstawinia nikotyny"i dowiesz się wszystkiego.Pozdrawaim.

przez Misiek_NL 19 wrz 2010, 09:12
Może spróbujcie np. pobiegać... jakaś aktywność sportowa powinna pomóc ;)
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 14:02
Żyję dość aktywnie, ale to nie pomaga. Mój smutek jest rozładowywany jedynie na czas ćwiczeń. Po kwadransie dojmujący smutek dopada mnie ponownie.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez ewaryst7 19 wrz 2010, 15:03
W objawach odstawiennych przeczytałam rowniez -depresja.To minie.Cierpliwości.Za nic w świecie nie bierz fajki w paluchy.To świństwo nas niszczyło.Przekonasz sie o tym , kiedy zaczniesz dostrzegać pozytywne skutki rozstania sie z paleniem.Tzrymaj sie.

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 15:06
Ja nie chcę palić papierosa. Chęć zapalenia nie jest moim problemem. Ja chcę wrócić do normalności.

przez ewaryst7 19 wrz 2010, 15:40
Wrócisz.tylko , POWOLI.Ile lat paliłaś?

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 15:55
Pierwszego papierosa zapaliłem osiem lat temu. Potem nie tknąłem tego świństwa przez dwa lata. Przez rok popalałem, a od pięciu lat paliłem nałogowo. Najpierw pół paczki dziennie, potem trzy. Ostatniego dnia spaliłem cztery.

przez Misiek_NL 19 wrz 2010, 18:47
Ja tak bardzo chciałbym rzucić.... ale nie daje rady :(
Misiek_NL

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 20:22
Misiek, w czym problem? Po prostu nie zapalasz następnego :)

przez Misiek_NL 19 wrz 2010, 20:24
No... i chodzisz po ścianach ;)
Misiek_NL

przez Misiek_NL 19 wrz 2010, 20:29
Miałem e-papierosa... guzik prawda że zastępują prawdziwego papierosa... Jak dla mnie to jest to coś zupełnie innego i szczeże to wole normalne papierosy
Misiek_NL

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 20:39
Misiek_NL, nie chodzę po ścianach. Jestem bardzo spokojny. Jedynie odczuwam coś na kształt depresji. Ale to jest do przejścia. Na dobrą sprawę, to już teraz dostrzegam korzyści związane z niepaleniem.

debil, dla mnie do samolotu to było idealne. Zaspokajałem swój głód nikotyny inhalując się nikotyną. Ale na do codziennego użytku raczej się nie nadaje. Smakuje plastikiem.

przez brokenwing 20 wrz 2010, 08:48
Mam do Was pytanie . Czy ktoś kiedyś stosował leki( blokery receptorów)? Wiem ze takowe istnieją i może je przepisać psychiatra .
brokenwing

Sortuj wg