Ocena ludzi

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Ocena ludzi

przez nomorewords43 26 lip 2012, 00:00
killa_amok napisał(a):witam

mam pytanie.
dlaczego wiele ludzi ocenia czlowieka po tym ile ma lat a nie po tym jaki jest. zdarzyły mi sie takie sytuacje na czacie. pisze do kogos , on pierwsze co to pyta o wiek , odpowiadam ze np mam 16 lat , osoba taka pisze , "z dzieciakami nie bede rozmawiac." przeciez nikt nie urodził sie majac 30 lat, znam ludzi ktorzy pomimo swojego wysokiego wieku zachowuja sie jak zupełnie dzieci.
Dlaczego ludzie w takim wieku są tak oceniani?
pozdrawiam

Bo starzy ludzie popełniają "grzech pychy" i mają zamknięte umysły?
Bo starzy np. ja są tylko starzy a nie dojrzali?
Bo gdybyś był 16-letnią dziewczyną to wszyscy starzy mężczyźni prawiliby Ci komplementy,
ale masz pecha być facetem, o tak wielkiego pecha?

Uwaga wstawka osobista:
10 lat temu(?) , spotkałem w necie młodego człowieka i on mi mówi, że robi stronkę o jakimś zespole, czy mógłbym pomóc,
ja zespołu nie znałem (nie było wtedy youtube ani szerokiego dostępu do sieci),
ale dzięki młodemu człowiekowi poznałem ten zespól od podszewki, kupiłem legalnie 2 płyty, bo polubiłem ich.
Tłumaczyłem ich historię z angielskich stron www na jego stronkę www,
niestety ich idiomatyczne teksty okazały się ponad moją angielszczyznę.
Nie wiem, co się stało z tym młodym człowiekiem, ale została mi po nim pasja do zespołu tego rockowego
Którego bym nie poznał, bo dla mnie rock skończył się po roku 1995.(?)
Jeśli młody człowiek ma w Sobie pasję to jest dla mnie równorzędnym partnerem.
(mówię o internecie - w realu lubię starszych ludzi - im starsi tym lepiej )

-pozdrawiam nomorewords43
nomorewords43

Ocena ludzi

przez tahela 26 lip 2012, 01:35
a ja sie dzisiaj dowiedziałam na imprezie od kolegi , którego dosyć dobrze znam ,ze miał dwie próby samobójcze i teraz mam ochotę do niego zadzwonić i jakoś porozmawiać o tej całej sytuacji powiedzieć o mojej sytuacji trochu, najlepsze jest, że on to mnie powiedział pierwszy a znamy się i no właśnie jestem zdziwiona, może i sam jest trochę sobie winny tego stanu co nie znaczy ,że go nie rozumiem, dokoła byli inni ludzie więc nie dało się porozmawiać na spokojnie, przed końcem zlotu już i tak nie pogadamy, ale w sumie dobrze wiedzieć ,ze nie tylko ja mam takie problemy
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg