Skocz do zawartości
Nerwica.com

Studium psychologii - co myślicie?


Keraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam pytanie i zarazem prośbę o opinię. Jestem po 30-ce, wykształcenie wyższe (mgr, ale nie związane z psychologią) i mam zamiar kształcić się nadal, ale w kierunku psychologicznym. Chciałbym przede wszystkim zostać instruktorem terapii uzależnień. Natrafiłem w sieci na taką szkołę:

http://www.studiumpsychologiijunga.edu.pl/index.htm

 

To jest studium. Co myślicie o tej szkole?

Jest tam taki zapis:

"Po dwóch latach nauki słuchacz otrzymuje dyplom ukończenia szkoły oraz dyplom zawodowy z przyznaniem kwalifikacji zawodowych z wybranego kierunku.

Dodatkowym atutem dla wszystkich słuchaczy, po zrealizowanych blokach tematycznych, jest otrzymanie zaświadczeń podnoszących kwalifikacje zawodowe na państwowym druku MEN - 2 (zgodnie z & 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2003 roku Dz U nr 31 , poz. 216)."

 

Nie wiem jak to wygląda pod względem profesjonalnym. Natomiast propozycja kształcenia wydaje mi się ciekawa. Nie wiem też, czy jest to szkoła, która działa w zgodności z Polskim Towarzystwem Psycholgicznym, czy certyfikaty tej szkoły są uznawane przez PTP (choć nie znam zależności odnośnie patronatu PTP, czy i kiedy jest on wymagany).

Czy jest gdzieś dostępna lista wiarygodnych szkół kształcenia w zakresie psychologii ?

Prosiłbym bardzo Was o opinię, albo jeśli można o wskazanie innych wiarygodnych szkół, które kształcą w tym właśnie kierunku.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona wygląda ok, ale tutaj ciezko coś powiedzieć. Są szkoły działajace na zasadzie studium policealnego. System jest taki, że jeśli na dany kierunek nie ma chętnych to kierunek musi zostac rozwiązany i zakłada sie inny. Ci sami nauczyciele sa w zasadzie od wielu rzeczy, więc studium to tylko wyciąganie kasy. Jesli chodzi o strone merytoryczną to jest bardzo słabo, ale oczywiście można dostac uprawnienia i to juz jest ok. Generalnie to chyba tak najlepiej podejść. Uzyskujesz coś konkretnego jeśli chodzi o uprawnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to prawda. Chodzi mi też o poszukanie jakiejś wiarygodnej szkoły jeżeli chodzi o uzyskanie zawodu instruktora terapii uzależnień. Bo specjalistę lub psychoterapeutę, to aby zrobić, potrzeba by skończyć 5 letnie studia mgr na kierunkach: psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia, resocjalizacja, nauki o rodzinie, teologia lub filozofia, a potem dopiero mógłbym zacząć naukę w szkole psychoterapii. To raczej odpada, bo 9 lat nauki, a mam mgr niestety z innego kierunku niż wskazany.

Więc pozostaje zrobić instruktora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, wielkie dzięki za podpowiedź. Gdy pierwszy raz wszedłem na stronkę tej szkoły, to wydała mi się bardzo ciekawa. Ale fakt, im więcej zacząłem się wczytywać w temat, tym mniej ta szkoła wydawała mi się wiarygodna.. To prawda, część szkół bazuje po prostu na ludzkiej niewiedzy. Ale nie ma jakiegoś nadzoru nad takimi szkołami? W sumie każdy może taką otworzyć, nadać nazwę i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×