Depresja maskowana?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja maskowana?

przez Gosmina 09 paź 2015, 12:56
depresje maskowana stwierdzil moj neurolog kiedy poszlam z bolem plecow..sztywnoscia karku..zawrotami..bolem szyi..mdlosciami..jednorazowym omdleniem..z calkowita utrata przytomnosci..czy ktos ma / miał to samo???

Depresja maskowana?

przez Celice 09 paź 2015, 19:21
Ciekawy temat. Byłaś z tym u psychiatry? Ja tak o tym czytam, to myślę że to miałem (mam).
Celice

Depresja maskowana?

przez ekspert_abcZdrowie 09 paź 2015, 20:18
Gosmina, Twój neurolog postawił dość szybko diagnozę. Czy konsultowałaś ją z lekarzem psychiatrą?
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja maskowana?

przez Gosmina 09 paź 2015, 20:28
Nie. Na razie leki daje neurolog. U psychiatry leczyłam sie ok 8 lat temu..miałam wtedy napady leku.paniki.dusznosci....bralam Zotral..wczoraj zmienil mi z Setaloftu na Trittico bo libido spadło mi ponizej zera :-( bole od kregoslupa sa bardzo dokuczliwe..niby to nerwobole..napiecie..bylam na rezonansie i nic...na fizjoterapii..nie pomogło..poza tym ja DDA.fobia społeczna..nerwica....ściska mnie w okolicacj mostka...mam dość.. :cry:
Ostatnio edytowano 09 paź 2015, 20:31 przez Gosmina, łącznie edytowano 1 raz

Depresja maskowana?

przez agusiaww 09 paź 2015, 20:30
Depresja maskowana to nic innego jak depresja, tyle, ze maskowana objawia sie somatyka, a Ty taka masz z tego co piszesz, a raczej zaburzenie depresyjno -lękowe. Tyle, ze trzeba sie leczyc tym bardziej ze sie leczylas dawniej.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Depresja maskowana?

przez Gosmina 09 paź 2015, 20:35
Nie moge sie przekonac ze te bole karku..palenie..pieczenie w kregoslupie to od depresji..cwiczenia tez nie lagodza bolu..leki przeciwbolowe tez nie...chcialabym choc raz obudzic sie bez bólu pleców ..

Depresja maskowana?

przez Gosmina 09 paź 2015, 20:47
po 5 latach siedzenia w domu z dziecmi tak sie zaczelo pierdzielic...

Depresja maskowana?

przez Tomek858 09 paź 2015, 23:12
Ponoc cos takiego istnieje, ale oficjalnie ponoc nie wystepuje w ICD . Ciezko to zdiagnozowac, psychiatrzy zapewne moga to mylic z nerwica jak wystepuja rozne objawy somatyczne, dlatego latwiej napisac zaburzenia lekowo-depresyjne. Leki i somatyka jak widac wystepuja rowniez w depresji, nie tylko nerwicy. Mysle ze mam to samo. Tez mialem rozne bole, ale glownie w mostku i kregoslup piersiowy. Po bieganiu albo alkoholu zawsze to przechodzilo. Niekiedy bol mostkowy byl tak silny, ze modlilem sie czy to aby nie stan przed zawalowy. Mam jeszcze podwyzszone TSH bez zadnych objawow niedoczynnosci tarczycy( TSH ponoc czesto jest podwyzszone w depresji). Nastroj calkiem niezly jak somatyka nie meczy.

Depresja maskowana?

przez Gosmina 10 paź 2015, 08:51
...i jeszcze ciagle mnie mdliło...zawroty głowy... po prochach trooszke przeszło...po trazadonie lepiej sie śpi i śni :-)

Sortuj wg