Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja maskowana?


Gosmina

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Na razie leki daje neurolog. U psychiatry leczyłam sie ok 8 lat temu..miałam wtedy napady leku.paniki.dusznosci....bralam Zotral..wczoraj zmienil mi z Setaloftu na Trittico bo libido spadło mi ponizej zera :-( bole od kregoslupa sa bardzo dokuczliwe..niby to nerwobole..napiecie..bylam na rezonansie i nic...na fizjoterapii..nie pomogło..poza tym ja DDA.fobia społeczna..nerwica....ściska mnie w okolicacj mostka...mam dość.. :cry:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja maskowana to nic innego jak depresja, tyle, ze maskowana objawia sie somatyka, a Ty taka masz z tego co piszesz, a raczej zaburzenie depresyjno -lękowe. Tyle, ze trzeba sie leczyc tym bardziej ze sie leczylas dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc cos takiego istnieje, ale oficjalnie ponoc nie wystepuje w ICD . Ciezko to zdiagnozowac, psychiatrzy zapewne moga to mylic z nerwica jak wystepuja rozne objawy somatyczne, dlatego latwiej napisac zaburzenia lekowo-depresyjne. Leki i somatyka jak widac wystepuja rowniez w depresji, nie tylko nerwicy. Mysle ze mam to samo. Tez mialem rozne bole, ale glownie w mostku i kregoslup piersiowy. Po bieganiu albo alkoholu zawsze to przechodzilo. Niekiedy bol mostkowy byl tak silny, ze modlilem sie czy to aby nie stan przed zawalowy. Mam jeszcze podwyzszone TSH bez zadnych objawow niedoczynnosci tarczycy( TSH ponoc czesto jest podwyzszone w depresji). Nastroj calkiem niezly jak somatyka nie meczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×