Dziwne zachowanie ?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Dziwne zachowanie ?

przez Ericsson 10 paź 2012, 21:50
Witam wsyztskich serdecznie !
Pisze do Was bo chce sie poradzic, ciesze sie ze wkoncu moge porozmawiac otwarcie z ludzmi ktorzy takze maja problemy...
A mianowicie.. od jakiegos czasu ok 2lat Moje zachowanie starsznie i gwaltownie sie zmienilo nie wiem co jest powodem co sie dzieje !
Kiedys bylem bardzo aktwynym czlowiekiem, otwarty, wygadany pelny zapalu i energi do dzialania, czesto bylem az za bardzo przepelniony energia i szukalem zwady i bojki z kim kolwiek a teraz...
Teraz siedze prawie caly czas w domu nic mi sie doslownie nei chce ! Od pewnego czasu boje sie kontaktu z ludzmi, unikam kontaktu z wieksza grupa ludzi, zle sie czuje idac chodnikiem wsrod innych ludzi, boje sie kontaktu wzrokowego nawet z wlasna matka, zawsze rozmawiajc z kims mam glowe spuszcozna w dol badz skeirowana w inna strone bojac sie nie wiadomo czego. Kiedys bylem pelny zapalu do dzialania a dzis.. Zamykam sie z swoimi problemy w sobie, boje sie wyrazic swoja opinie mimo ze wcale nie jest negatywna na jakis temat, nawet wsrod starych przyjaciol czuje sie nie pewnie. Boje sie przyznac otwarcie o swoich problemach zwlaszcza przed rodzina, boje sie isc do psychiatry bo uwazam ze zrobi ze mnie kompletnego swira i wariata.
Czy to depresja czy jakeis zaburzenia ? Co sie dzieje ? NIe cpalem nie uzywalem zadnych uzywek oprocz alkoholu w umiarkowanych ilosciach i papierosow...

Dziwne zachowanie ?

przez Pasman 10 paź 2012, 22:14
Może masz nadwrażliwość na nieakceptację. Tzn opuszczasz głowę żeby nie widzieć niechętnej miny rozmówcy.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Dziwne zachowanie ?

przez iria 10 paź 2012, 22:16
Złam lęk przed psychiatrą. Poczytaj o psychiatrach z Twojego regionu i wybierz najlepszego Twoim zdaniem. Depresja to ciężka choroba nieleczona jest śmiertelna. 2 lata to bardzo długo. Ja jestem w opisanym przez Ciebie stanie o wiele krócej i ledwo dawałam radę rano wygrzebać się z łóżka i wyjść do pracy Dziś poczyniłam pierwszy krok i byłam u lekarza- zrobiło mi to bardzo dobrze, leki zaczną działać w pełni dopiero za około 10 dni (tak powiedział mi psychiatra), ale czuję, że mam w końcu jakieś wsparcie. Podobnie jak Ty nie chciałam mieszać w moje samopoczucie rodziny (nawet narzeczonego) więc pięknie udawałam. Dopiero dziś poczułam, że może się coś zmienić. Polecam rozmowę z kimś kogo nie znasz, komu nie musisz mówić dzień dobry na ulicy, kogo możliwe że nigdy nawet na ulicy czy w skelpie nie spotkasz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dziwne zachowanie ?

przez ekspert_abcZdrowie 10 paź 2012, 22:29
Ericsson, iria ma rację. Twoje niepokojące zachowania trwają już bardzo długo - dwa lata, a Ty pozwalałeś, by objawy się nawarstwiały z obawy przed wizytą u lekarza. Uwierz mi, że zamykając się w sobie i udając przed bliskimi, że wszystko jest w porządku, tylko siebie bardziej krzywdzisz. Przywdziewasz maski, ale w środku czujesz, że coś jest nie tak. Nie zwlekaj, tylko skonsultuj się z psychiatrą. Opisane przez Ciebie objawy - brak motywacji do jakiegokolwiek działania, lęk przed ludźmi, niechęć do wychodzenia z domu, niepokój, napięcie emocjonalne - mogą świadczyć o różnych problemach emocjonalnych, np. niskiej samoocenie, depresji albo nerwicy. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Nie pozwól, by Twoje kiepskie samopoczucie zrobiło z Ciebie jeszcze bardziej posępnego i smutnego człowieka. Najtrudniej zrobić pierwszy krok, potem jest już troszeczkę łatwiej. Pozwól sobie pomóc innym!
Psycholog

Dziwne zachowanie ?

przez agonista 10 paź 2012, 22:41
Twoje kiepskie samopoczucie zrobiło z Ciebie jeszcze bardziej posępnego i smutnego człowieka. Najtrudniej zrobić pierwszy krok, potem jest już troszeczkę łatwiej. Pozwól sobie pomóc innym
nie zawsze tak bywa ale dobrze pani ekspert pisze sam niekoniecznie poradzisz sobie a lekarz nie gryzie za to może pomóc odmienić życie.
obserwowany

Sortuj wg