Mam 27 lat i już będę zawsze sama :(

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez kornelia_lilia 05 lip 2011, 08:08
Moja szefowa z pierwszej pracy, bez przerwy gadała, że najpierw trzeba szukać winy w sobie (jak coś w pracy szło nie tak, czyli wyniki finansowe),taka mała manipulacja ;) . Co o tym myślicie?

przez carlosbueno 05 lip 2011, 08:38
Szukanie winy w sobie jest szkodliwe dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Lepiej wszystko zwalic na innych wtedy nie psujesz se własnego samopoczucia najwyżej inni cie nie będą lubic. Szefowie z reguły nie są niczemu winni bo jakby mieli brac na siebie winę długo by nie wytrzymali i na stanowisku i psychicznie.
Największy Forumowy Maruda

przez kornelia_lilia 05 lip 2011, 08:50
dune napisał(a):kornelia_lilia, człowiek ma tak ogromna potzrebe kochania i bycia kochanym....ze często bierze zwykłe ludzkie odruchy za cos wiecej...zwłaszcza jak doswiadczył ich malo i nie potrafi odróznic...kochanie życzę ci duzo szcześcia....jeszcze sie tyle moze zdarzyc...zobaczysz

Dokładnie, masz 100% rację, jestem tego świadoma, że on (ten doktorek) ma po prostu w sobie dużo empatii i nic z tego nie będzie (np. z tego powodu, że ma rodzinę). Kiedy mi źle i smutno rozpamiętuje te chwile spędzone w jego towarzystwie, właściwie jedyna rzecz napędzająca mnie do jakiegoś wysiłku nad sobą, swoim życiem jest myśl, że znowu za 55 dni go zobaczę. :lol: :lol:

Dziękuję za dobre słowo :brawo: , naprawdę dużo to dla mnie znaczy i za poprawę humoru :great:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 05 lip 2011, 09:24
carlosbueno napisał(a):Szukanie winy w sobie jest szkodliwe dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego. Lepiej wszystko zwalic na innych wtedy nie psujesz se własnego samopoczucia najwyżej inni cie nie będą lubic. .

Ciekawe podejście :evil: Tylko ,że podchodząc w ten sposób , będziesz zadufanym w sobie dupkiem.
Moderator

przez Alexandra 05 lip 2011, 13:41
Miro napisał(a):Alexandra, Tak ale wcześniej trafię na pięć nie na tyle mądrych, a łatwo sobie wyobrazić co się wtedy stanie w mojej głowie...

Doskonale wiem, jaki to ma wpływ na psychikę i przekonanie, że wszyscy tacy są i tak się zachowają. Jednak mimo wszystko trzeba wierzyć, że gdzies jest ktoś, kto nas zrozumie
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez Korba 05 lip 2011, 13:47
Miro napisał(a):Alexandra, Tak ale wcześniej trafię na pięć nie na tyle mądrych, a łatwo sobie wyobrazić co się wtedy stanie w mojej głowie...

żeby tylko 5........ :mrgreen: ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Miro 05 lip 2011, 16:47
Korba napisał(a):

żeby tylko 5........ :mrgreen: ;)

Tak naprawdę to nie wiem czy bym się w dwucyfrowej liczbie zamknął - tam to tak optymistycznie 5 "Se napiałem" :mrgreen:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Nel 05 lip 2011, 21:57
autsajder napisał(a):a co powiecie na taką teorię, nie chcę wyjść na gbura, czy coś, ale teraz mi przyszło do głowy, czy nie jest tak, że faceci mają trudniej w takiej sytuacji?? bo tak się jakoś utarło, że zazwyczaj to facet powinien "wyjść z inicjatywą" i łatwiej chyba znaleźć pary "zdrowy" facet i kobieta z nn, depresją czy innym zaburzeniem, niż na odwrót.

Archetyp faceta...to silny, zaradny, opiekuńczy samiec ...kobieta moze miec delikatniejsza naturę ...
traktując problem atawistycznie - faktycznie masz rację... :(
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Nel 05 lip 2011, 22:05
autsajder, facet.... Miłosz facet...i Golota facet....no kurcze....ja bym jednak wolała Miłosza....
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Nel

przez kornelia_lilia 05 lip 2011, 22:14
autsajder,
a kim jest Katarzyna Skowrońska ? sory, ale nie wiem :bezradny:
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Nel 05 lip 2011, 22:14
autsajder, widzisz...bo faceci zakochuja sie oczami...a kobiety zakochuja sie uszami ....

Nel

przez carlosbueno 05 lip 2011, 22:15
A
Archetyp faceta...to silny, zaradny, opiekuńczy samiec ...kobieta moze miec delikatniejsza naturę ...

A niby mamy XXI wiek i równouprawnienie.

przez Nel 05 lip 2011, 22:19
carlosbueno, dobzre to ująłeś "niby" .... ;)

Nel

przez carlosbueno 05 lip 2011, 22:20
Coś pomiędzy Szymborską i Skowrońską czyli wysoka ładna poetka serwująca niezłe wiersze podczas przerwy na papierosa między setami. :D

-- 05 lip 2011, 22:28 --

Niby bo natury ludzkiej się nie da oszukać, nie mówiąc już o tysiącletniej tradycji podziału ról męsko- damskich. Tylko kiedyś swatano a staropanieństwo i starokawalerstwo nie występowało, co najwyżej do klasztoru, zakonu szło.

Sortuj wg