Stałe zmęczenie, otępienie, - co zrobić?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Stałe zmęczenie, otępienie, - co zrobić?

przez SeeSand 18 sie 2010, 09:19
Witam
Jestem tutaj nowy na forum.
Choruję już od bardzo dawna na "dwubiegunowość", chodzę do psychologa i leczę się na to, lecz dodatkowo odkąd pamiętam mam duże problemy z koncentracją, zapamiętywaniem. Codziennie czuję się zawsze bardzo zmęczony , totalnie bez energii po 8-10 godzinnym śnie. W każdym momencie jestem w stanie się położyć i zasnąć. Moje myśli ciągle odbiegają od tego co mam w danej chwili zrobić. Myślę o wielu rzeczach nie związanych zupełnie z obecnym planem podjętych czynności do wykonania. Wymuszanie stanu koncentracji często jest dla mnie ponad moją siłę.
Przez ten stan straciłem nawet jedną pracę, ponieważ nie byłem w stanie zrozumieć szefa, wogóle nie byłem w stanie zarejestrować co do mnie mówi. Często pytałem się ponownie, co powodowało frustrację. To było jeszcze przed leczeniem "depresji". Więc leki które obecnie biorę nie mają na to wpływu.
Może ktoś zna jakiś dobry lek pobudzający? Z leków antydepresyjnych biorę setaloft.

Pozdrawiam

Re: Stałe zmęczenie, otępienie, - co zrobić?

przez Lili-ana 18 sie 2010, 12:27
z leków ssri to sertralina ma działanie aktywizujące, bo działa w małym stopniu na dopaminę. Poza ssri to wellbutrin jest dobry.
Robiłeś jakieś badania czy wszystko w Twoim organiźmie OK?
Lili-ana

przez SeeSand 18 sie 2010, 14:13
Wszystko ok, trochę problemów z tarczycą także mam, biorę małą dawkę eutyroxu dziennie. Poza tym wszystko w normie. A czy podane przez Ciebie leki należy uzgodnić z psychologiem czy też można je stosować bez zgody lekarza?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 18 sie 2010, 14:55
Trzeba uzgodnić z lekarzą psychiatrą, powiedz mu o tym jak się czujesz, powinien przepisać coś na aktywizację.
Lili-ana

przez SeeSand 18 sie 2010, 16:24
Dziękuję za pomoc.

przez ewaryst7 18 sie 2010, 17:01
witaj.Czuję się dokładnie tak samo jak Ty..To okropne.Mam tak serdecznie dosć otępienia , że wybieram sie do neurologa.Podobno , choroby neurologiczne , dają takie objawy.Nie spocznę dopóki nie dowiem sie co to jest.Bo trudno mi uwierzyć w depresje...

przez pete_27 18 sie 2010, 17:50
Nie znam się za bardzo na CHAD, ale problemy z koncentracją daje wiele chorób. Np, chlamydie, mykoplasma, borelka i masa innych. Może masz równoległą infekcję.

Ja mam też problemy z koncentracją i żaden lek nie jest z tym w stanie sobie poradzić. Od jakiegoś czasu leczę się za to na alergie pokarmowe i kandydozę i jest sporo lepiej. Ale to nie musi być wcale Twoim problemem.
pete_27

przez ewaryst7 20 sie 2010, 06:51
Dzięki:) Właśnie dlatego się nie poddam.

Sortuj wg