problemy z zasypianiem??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z zasypianiem??

przez karolinastr 29 paź 2008, 02:23
właśnie z tym nie zabieraniem problemów do łóżka mam problem, i to ciągłe oskarżanie się o wszystko co dzisiejszego dnia źle zrobiłam.... jeżeli zacznę się ciągle usprawiedliwiać to kiedy odczuję że źle robię ... i tak w kółko już przed chwilą prawie mi się udało uspokoić i znowu coś na bani usiadło... mężczyzna śpi wcześnie rano wstaje...i tak dostał dziś niezła dawkę moich jazd... postaram się położyć i nie myśleć, z tym wieczornym spacerkiem to już chyba za późno :)

---- EDIT ----

madzia26 napisał(a):dobrze dziala wieczorny spacer tak sie zrelaksowac nie myslec o niczym potem goraca kompiel i do łóżeczka,a najwazniejsze by do lozka nie brac ze soba zmartwien wiem ze nie jest to latwe i nie stresowac sie gdy sen nie przychodzi wstac pochodzic albo ksiazke poczytac na mnie to dzialalo...pozdrawiam

właśnie z tym nie zabieraniem problemów do łóżka mam problem, i to ciągłe oskarżanie się o wszystko co dzisiejszego dnia źle zrobiłam.... jeżeli zacznę się ciągle usprawiedliwiać to kiedy odczuję że źle robię ... i tak w kółko już przed chwilą prawie mi się udało uspokoić i znowu coś na bani usiadło... mężczyzna śpi wcześnie rano wstaje...i tak dostał dziś niezła dawkę moich jazd... postaram się położyć i nie myśleć, z tym wieczornym spacerkiem to już chyba za późno :)

---- EDIT ----

asiula82 napisał(a):dziwne....ja w sumie śpię fatalnie ale rano jestem w dobrej formie wstaje i mogę góry przenosić :smile: ale i tak wolałabym dospać do rana niż przeleżeć patrząc w sufit 8)

fakt sufit, zbrzydł mi strasznie chyba go jutro pomaluję:)

---- EDIT ----

Pamiętam, że kiedyś dawało radę wsłuchanie się w rytm oddechu osoby która już śpi, oddychanie tak jak ona.... równomiernie spokojnie...

przez jaaa 30 paź 2008, 00:28
wiec sie pochwale od 9 nocy -spie bez prochow:)!!! zasada podstawowa nie ide spac jak mi sie nie chce ,w lozku czekam do 15 min az usne jesli nie chce ide robic cos - np tv ogladam w innym pokoju to wazne
i tak zaczynalam od chodzenia spac o 5 wtedy mi sie dopiero chcialo ,potem zachcialo sie o 4 obecnie chodze o 3-4:) zaznacze mialam silna bezsennosc i poltorej roku leki bralam;)

obecnie jestem daleje bez lekow i na dzien i na noc:)

przez jaaa 02 lis 2008, 19:52
no jak sie boisz to znaczy ze zdrowa nie jestes;) nic na sile
ja dopiero jak przestalam sie bac tego ze nie zasne i nie bede spac odzyskalam swoj sen naturalny;) polotra roku...

nie mozesz sie bac tego ze zawalis znoc albo nei zasniesz bo wtedy zawsze si elyknie tabsa:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez danuta2543 02 lis 2008, 20:44
Masz problem zasypianiem moja rada odliczaj od 100 do 1

przez danuta2543 02 lis 2008, 21:01
dobrze myślisz tylko ja napisałam ze odliczać od 100 do 1 jezeli odliczasz 1do 100 to w tedy mózg się uaktywnia

---- EDIT ----

i nie odliczać baranów tylko liczby

---- EDIT ----

100 99 98 97 96 95 i tak dalej do 1

przez Lariana 02 lis 2008, 21:30
Hehe raz tak liczyłam barany i doliczyłam się 360 .. i nie chciało mi się liczyc dalej ,a zasnąć nie zasnęłam nadal :P
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez namiestnik 02 lis 2008, 21:34
danuta2543 napisał(a):Masz problem zasypianiem moja rada odliczaj od 100 do 1

A ile razy? ;)

Sorry, że nieco ironicznie, ale....

Mi pomaga np. oglądanie TV, szczególnie długich filmów.. a kładę się spać jak poczuje, że senność bierze :)

Lariana - to ja cierpliwszy jestem... 1000 to jeszcze nie tak dużo. Tylko jeszcze to się w jakąś nerwicę natręctw przerodzi.

przez Lariana 02 lis 2008, 21:43
namiestnik, dokładnie.
U mnie myślenie przed snem i czekanie tak na sen często się rodziło w różne dziwne myśli. Miałam wrażenie że coś mi zagraża że mam gdzieś iść czy ktoś ma przyjść zaraz ,a rożne takie schizy..
Teraz czytam książkę przed snem ,nie mogę inaczej nie położyć się spać.
Jakby istniał lek na zasypianie i wstawanie od razu *marzyciel* ..

przez TIKI 03 lis 2008, 07:01
Ja zawsze szybko zaspypialem kiedy spalem obok niej...Teraz kiedy spie sam, non stop mam problemy zaspypianiem. Poporstu za duzo mysle mimo ze tego nie chce, to i tak mysle... :(

przez danuta2543 03 lis 2008, 08:23
nie którzy lubią zaczarować ale to fajnie a moze zakochać się

---- EDIT ----

Lariana zacząć od 360 do 1 a nie doliczyłaś do 360 takie odliczanie powoduje aktywność umysłu Liczenie w wstecz powoduje relaks ,następuje wewnętrzne uspokojenie

przez Lariana 03 lis 2008, 16:29
Nie mam cierpliwości do takich trików.
Większy problem mam z lenistwem .Z zasypianiem jakoś... to mi spowszedniało .

przez danuta2543 03 lis 2008, 19:57
Lariana jeśli się lenisz to do pracy i nie zawracaj głowy bo wypisujesz sama niewiedza co. Jesteś nerwowa i wszystko cie drażni nic ci sie nie podoba i tak dale...................

przez linka 03 lis 2008, 20:01
danuta2543, eee bez obrazy...czy cierpiałaś kiedyś na bezsenność?
Pomagało Ci liczenie od 100 do 1 :?:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez danuta2543 03 lis 2008, 20:18
a ty linka co masz dumnie taki zdjęci do kosza a nie na forum czy padło ci juz na muz...........................

Sortuj wg