nierowne zrenice

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

nierowne zrenice

przez fobia 12 wrz 2008, 02:18
Od jakiegos czasu zauwazylam, za mam nierowne zrenice (lewa jest nieco wieksza od prawej), czytalam ze to moze byc objaw powaznej choroby ale rowniez nerwicy (a bez watpienia mam nerwice z napadami lekowymi). Zauwazylam tez ze jak kilka dni czulam sie lepiej to zrenice byly prawie odealne, jednak ostatnio to juz rzadko spotykane zjawisko..
Mam pytanko, czy ktos z was tez zaobserwowal cos podobnego? ..

Re: nierowne zrenice

przez Pstryk 12 wrz 2008, 09:47
Szczerze mówiąc, nigdy się nie wpatrywałam... i nie słyszałam o tym, ale wiem, że jak się chce coś dostrzec to się to dostrzeże... A objawem jakiej choroby [poza nerwicą] może być ta nierówność źrenic :?:
Pstryk

przez fobia 12 wrz 2008, 15:36
ponoc guza, tetniaka itd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sogamw 12 wrz 2008, 16:26
wiec ja powiem ile wiem;) jesli zrenica nie reaguje na światło i jest rozszerzona to moze byc to przyczyną uszkodzenia nerwu okoruchowego...dlatego lekarze zaraz jak człowiek jest nieprzytomny lampka swieca do oka zeby zobaczyć czy reagują zrenice i czy nie doszło do uszkodzenia tego nerwu...moze miałaś jakis uraz oka?? niesłyszałam zeby miało cos takiego dotyczyć nerwicy najlepiej zgłosić sie do okulisty...moze masz tez takie wrazenie ze jedna zrenica jest szersza?? a wszytko jest w porzadku najlepiej do okulisty on doradzi

przez fobia 13 wrz 2008, 02:40
zadnego uszkodzenia nie maialam ani oka, ani wogole zadnego urazu. mam to wrazenie ze jedna jest jakby szersza. Jednak obie zrenice reaguja na swiatlo idealnie. Do okulisty jestem zapisana za tydzien.

przez sebcio 13 wrz 2008, 10:42
Powiem ze mi w jakichs nerwowych momentach zdazaly sie zaburzenia wzroku (czarne plamy przed oczami i "drgania" obrazu)
sebcio

przez nariko19 15 wrz 2008, 19:47
ja na przykład podczas swoich lęków ( czyli prawie non stop) mam powiększone zrenice są poprostu ogromne ludzie w tedy boją sie na mnie patrzec przeraza ich moje spojrzenie mnie tez to przeraza stąd moja depresja i lęki.

przez eligojot 15 wrz 2008, 21:56
sogamw, sprawdza się czy nie ma uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, a nie tylko nerwu oka.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez fobia 16 paź 2009, 23:14
odkopalam moj stary post. w sprawie zrenic nic sie nie zmienilo dalej sie roznia... :( jednak napisze co mi wtedy powiedzieli lekarze w razie gdyby ktos jeszcze mial z tym problem (raz mnie juz o to pytano)
mianowicie psychiatra sie zdziwila i nie powiedziala od czego to, tak samo neurolog- powiedziala ,ze to dziwne , zbadala ale nie wykryla przyczyny, natomiast pani okulistka powiedziala, ze to moze byc od lekow. wiec sie uspokoilam i nie szukam juz przyczyn, zobaczymy co bedzie jak odstawie tabsy :mrgreen:

przez Misiek_NL 14 wrz 2010, 15:11
Ja też tak mam... tzn. czasami jak patrzę to jedną zierenicę mam troszke większą niż drugą... nie jest tak cały czas tylko czasami. Obie reagują na światło. Miałem robione TK głowy bez kontrastu... także guz czy tentniak są raczej wykluczone. Mimo to czały czas się tym martwie i kontroluje te zierenice na bierząco...
Misiek_NL

Sortuj wg