Jak uwolnić się od nerwicy natręctw?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez misiaaaa 11 lip 2013, 19:49
Mam natrętne myśli na tle religijnym, a jestem osobą wierzącą. Strasznie mi dokuczają i źle mi z nimi. Leczę więcej jak 3 lata. Brałam rózne leki. Myśli się zmniejszyły, ale nie ustąpiły całkiem. Chodziłam na terapie do psychologa, raczej nic mi nie pomogła. Obecnie chodzę na terapie psychodynamiczną grupową. Wydaję mi się, że mam jeszcze więcej tych myśli, zamiast żeby było ich mniej. Proszę Was bardzo o porady jak Wy poradziliście sobie z tą chorobą.

przez ania_taka 11 lip 2013, 19:52
misiaaaa, ja mam nn, zgiagnozowaną 4 lata temu, jestem na lekach, na parogenie, bez niego nie byłabym w stanie pozbyć sie natrętnych myśli, i czuję że na lekach bedę już do końca życia

a jakie leki Ty brałaś?

przez misiaaaa 11 lip 2013, 21:16
A czy ten lek Ci pomaga? Masz jeszcze jakieś myśli?
Ja brałam anafranil, elicea, fevarin, arketis, asertin. Obecnie biorę zotral największą dawkę 200 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ania_taka 12 lip 2013, 10:56
tak misiaaaa, mi pomaga i to bardzo. Myśli praktycznie do zera zeszły, a jeżeli coś się pojawi to nie jest tak natrętne i szybko ucieka, zostały tylko nieznaczne czynności natrętne, ale też nie tak męczące, nie wpływające na moje codzienne życie, więc mogę powiedzieć że żyję normalnie.
Ja biorę parogen - 40mg/dobę
substancją czynną jest tutaj paroksetyna, nie znam leków o których Ty pisałaś, więc nei wiem czy miałaś juz przyjmowałaś paroksetynę?

przez rikuhod 12 lip 2013, 12:26
misiaaaa, u mnie też zaczęło się nad myślami na tle religijnym. Jeśli chcesz uwolnić się od natrętnych myśli ignoruj je, wszystko co z nimi związane. Jak się pojawiają ignoruj je i daj im przejść. Im więcej się nad nimi zastanawiasz, jak się ich pozbyć, czy myślisz jak bardzo cię męczą tym je tylko nasilasz. Jeśli je na siłe odpychasz nasilasz je jeszcze mocniej :( Ignoruj te myśli to stopniowo będziesz na nie obojętnieć i będą słabnąć, stopniowo odejdą :)

Jakiekolwiek myśli związane z tymi natrętnymi ignoruj.

przez ladywind 12 lip 2013, 14:34
misiaaaa, na nn naskiuteczniejsza jest terapia behawioralno-poznawcza, psychodynamiczna pomaga w bardzo niewielkim stopniu.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez ania_taka 12 lip 2013, 19:14
rikuhod, ale jak to ignorować? ja jak jestem bez leków to nawet nie ma szans żebym je ignorowała... cały czas analizuję, myślę, analizuję, myślę.... nie ma końca. Nie umiem ich ignorować, po prostu nie jestem w stanie... to ode mnie silniejsze

przez znerwicowana92 12 lip 2013, 19:56
Nie analizuj tych myśli. Gdy się pojawią zapisz je na kartce i wróć do nich w chwili spokoju. Rozmawiaj też z ludźmi na forach związanych z Twoimi zainteresowaniami. Hobby pozwala całkowicie odciąć się od nerwicy :)

przez ania_taka 13 lip 2013, 07:32
znerwicowana92, tylko że ja nie mam hobby :P nie wiem czy brak mi czasu czy nie mam czegoś takiego co mogłabym na prawdę polubić, a jak nie biorę leków to po prostu nie jestem w stanie nie analizować. Bez leków mogę powiedzieć ze JA=wieczna analiza......

no ale teraz jak biorę leki jest ok, więc tego się trzymam

przez rikuhod 13 lip 2013, 11:52
ania_taka, sądze, że to analizowanie też przychodzi wbrew tobie jak natręctwa. Jak ma się nerwice to często tworzą się nowe natrętne nawyki :(. Większość osób tak ma, natręctwa często mogą wytworzyć nowe. Jak czujesz, że chcesz to analizować, ignoruj to. Możliwe, że nawet jak będziesz ignorować i tak wbrew sobie zaczniesz analizować, ale to też ignoruj i daj temu przejść. Wtedy to będzie słabnąć i mniej męczyć z czasem odejdzie. Jak w myślach zaczynasz analizować to ignoruj te myśli i daj temu przejść.

przez znerwicowana92 13 lip 2013, 15:10
ania_taka, Nie masz hobby, bo może jeszcze go nie odkryłaś :) Spróbuj je poszukać, to też pozwoli Ci nie analizować myśli. Chodzisz na jakąś terapię?

przez konfidel 13 lip 2013, 15:44
alkohol 8 lat brania benzo 4 lata

mialem uzaleznienie krzyzowe tzn od alkoholu i benzodiazepin. moja walka trwala 2 lata. skutki uboczne silne drzenie rak stany lekowe. łatwe meczenie sie nawet podczas jazdy rowerem. bralem rozne leki po konsultacji z lekarzem. przeanalizowalem moj stan i zaproponowalem lekarzowi po okolo roku i 9 miesiecy nastepujace leki. lekarz przystał na nie.

propranolol baclofen betaloc i theospirex(rozluznia miesnie oskrzeli(teofilina) po miesiacu doszedlem do stanu sprzed 2 lat. propranolol zlikwidowal drzenie rak baclofen rozluznia miesnie (nie uzaleznia-moja opinia) do tego jeden napoj energetyzujacy(wzmacnia dzialanie baclofenu wprowadzajac w fajny stan(likwiduje calkowicie leki) betaloc hamuje wydzielanie adrenaliny nawet podczas wysilku
. theospirex( z tym lekiem ostroznie bralem go tylko miesiac). stan psychiczny dobry fizyczny bardzo dobry. teraz zchodzę z wszystkich lekow. nie czuje sie gorzej.

-- 13 lip 2013, 15:39 --

alkoholu nie pije od 2 lat benzo od 2 lat. nareszcie powrot do normalnosci.

probowalismy z lekarzem dzieisiatek lekow eliminujac jeden za drugim

aha biore rowniez parogen z ktorego tez schodzę.

na theospirex nie chcial sie zgodzic ale zrozumial ze oskrzela tez dostały w dupę przez benzo. (łatwe meczenie sie)

przez ladywind 13 lip 2013, 16:12
ania_taka napisał(a):rikuhod, ale jak to ignorować? ja jak jestem bez leków to nawet nie ma szans żebym je ignorowała... cały czas analizuję, myślę, analizuję, myślę.... nie ma końca. Nie umiem ich ignorować, po prostu nie jestem w stanie... to ode mnie silniejsze

Ania skąd ja to znam....
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez refren 13 lip 2013, 16:29
misiaaaa napisał(a):Mam natrętne myśli na tle religijnym, a jestem osobą wierzącą. Strasznie mi dokuczają i źle mi z nimi. Leczę więcej jak 3 lata. Brałam rózne leki. Myśli się zmniejszyły, ale nie ustąpiły całkiem. Chodziłam na terapie do psychologa, raczej nic mi nie pomogła. Obecnie chodzę na terapie psychodynamiczną grupową. Wydaję mi się, że mam jeszcze więcej tych myśli, zamiast żeby było ich mniej. Proszę Was bardzo o porady jak Wy poradziliście sobie z tą chorobą.

Też miałam podobny problem, chodziłam do psychologa chrześcijańskiego, a potem na terapię poznawczo-behawioralną, korzystałam też z poradni na Bednarskiej (rozmowy z księdzem), usunęłam główne źródło stresu (wyprowadziłam się z domu), znalazłam pracę, zmieniłam swój sposób myślenia na mniej sztywny. Nie mam żadnych natręctw (chyba że w bardzo słabych okresach - stres, przemęczenie), nie biorę leków albo biorę minimalne dawki (37,5 wenlafaksyny).
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg