Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zrzucam natretnie przedmioty


cookiemonster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z natrętnym zrzucaniem przedmiotow , ostatnio moje obsesje staly sie tak ogromne ,ze boje sie wejsc do jakiegokolwiek pomieszczenia , kiedy biore do reki sok w szkle odczuwam lęk bo boje sie ,ze go zrzuce i co wtedy powiedza rodzice , co najlepsze kiedy juz cos uda mi sie zrzucic czuje jak pękaja mi emocje , glownie agresja ,a ja staram sie to tlumic i juz naprawde nie wiem co mam robic , to chyba nie sposob na wyladowanie gniewu :( mial ktos tak podobnie?

 

-- Pn maja 13, 2013 8:11 pm --

 

Rozumiem ,ze tu chodzi oto ,ze panicznie boje sie utraty kontroli ze wzgledu na to co powie o mnie rodzina etc , ale ja juz nie umiem znalezc innego sposobu na pozbycie sie tego gniewu :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie miałem takich objawów jak ty, ale widze parę rzeczy co powinieneś zrobić

 

Najpierw musze cię zapytać czy często ci się zdarza zrzucanie przedmiotów, czy raczej ciągle masz takie obawy że coś takiego możesz zrobić?

 

-Jeśli to drugie to choćby nie wiem co nie tłum tych myśli !!!!!!!!!!!!! W każdej nerwicy im bardziej się odrzuca takie myśli to sie je nasila. Należy je ignorować, nie odrzucać ich, dać im przejść (znasz chyba to że im mocniej nie chcesz o czymś pomyśleć to ostatecznie i tak pomyślisz). Traktować je jakby ich nie było i robić wszystko jakby ich nie było. Traktuj jakby tego nie było i normalnie rób wszystko jak na codzień oglądaj tv, rozmawiaj z znajoomymi itp. :)

 

-Jeśli zdarza ci się często zrzucać przedmioty to chyba lepiej poradź się psychiatry on na pewno pomoże. Zrób sobie też coś takiego jak gorzej się czujesz :) Połóż się na łóżku i zrób sobie takie wyciszenie :) Daj przejść wszelkim myślom (wsłuchaj się w szum wiatru to też pomaga) jakie przychodzą aż umysł będzie czysty, wtedy zostań chwile w tej ciszy. To bardzo relaksuje i uspokaja :) Mi to też pomogło.

 

To powodzenie wiem że ci się uda :D

 

Najważniejsze to ignorowanie tego wszystkiego :) Zawsze im mniej się o czymś myśli i im bardziej ignrouje się wszelkie choroby tym szybciej można wyzdrowieć :) Warto też zwrócić się do psychiatry bo przepisane leki też uspokajają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×