MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez beladin 12 cze 2013, 17:24
Mirtor niby jest rozpuszczalny, ale przez jakiś czas tabletka zupełnie nie reaguje na wilgoć. Bez problemu można go łykać jak normalne tabletki.
beladin

przez marcelos 13 cze 2013, 16:20
Hej!Mi lekarz przepisał parę dni temu Mitragen zamiast Doxepin.... Miało to podwyższyć libido, ale po tym leku rano jestem strasznie zamulony (biorę połówkę tabletki)... Masakra... Czy może za krótko biorę ten lek? Po ilu dniach będzie efekt? Oprócz tego rano biorę (Sulipryd-50 mg i Escitalopram - 10 mg, po 1 tab).
Może zamiast Mitragenu lepszy byłby Trittico CR ?

przez miko84 13 cze 2013, 16:59
Przeczekaj, to są początkowe skutki uboczne, które powinny z czasem minąć.

-- 13 cze 2013, 18:48 --

Tak ludzie jadą eseseraje ale one przynajmniej nie zaburzają uwagi i koncentracji. Ja dziś na mianserynie wylałem kawę przez potrącenie, co mi się nigdy nie zdarzyło na SSRI. A to nie jedyny przypadek objawienia się wpływu mianseryny na sprawność psychoruchową.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 15 cze 2013, 12:38
W fachowej literaturze piszą że najlepszym dodatkiem do SSRI jest bupropion-pracuję wtedy trzy główne neurotransmitery-5HT,DA,NE .
Conscientia est, necesse est

przez miko84 15 cze 2013, 12:58
Ale i tak w 70% lekarze w Polsce przepisują SSRI+mianseryna. Wellbutrin może nasilać lęki, poza tym to dość drogie rozwiązanie...

Wzrost poziomu serotoniny przez połączenie SSRI i antagonizmu 5-HT2c zostało odkryte dość niedawno - patent firmy LUNDBECK na połączenie SSRI z antagonistą 5-HT2c został złożony w 2009 roku: http://www.faqs.org/patents/app/20090176808 , ale lekarze intuicyjnie i doświadczalnie widzą, że połączenie mianseryny/mirtazapiny z SSRI daje lepsze efekty niż każdy z tych leków z osobna oraz inne kombinacje.
miko84

przez Marek1977 15 cze 2013, 13:04
Chodziło mi konkretnie o combo-sertraliny z bupropionem,sertra przewlekle stosowana zmniejsza liczbę receptorów adrenergicznych.Bupropion jest przede wszystkim inhibitorem DA ,zaś jego metabolity silniej niż na DA oddziałują na NE ,sertralina nasila działanie bupropionu zatem transmisja DA jest spotęgowana.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 15 cze 2013, 13:34
Niestety sporo osób na wzmocnienie dopaminy reaguje obsesją i zachowaniem schizoidalnym.
miko84

przez CórkaNocy 15 cze 2013, 13:54
Niestety sporo osób na wzmocnienie dopaminy reaguje obsesją i zachowaniem schizoidalnym.

nawet nie wiedziałam, dobrze że nigdy tak nie miałam.
A na mircie też jestem roztargniona, ciągle coś rozlewam, coś wypada mi z rąk i jestem czasem taka trochę przytępiona i bywa, że reaguję w niektórych sytuacjach o kilka sekund za późno :/
CórkaNocy

przez miko84 15 cze 2013, 14:14
No ale i tak masz inne leki które poprawiają uwagę i koncentrację - well i wenlę. Na samej mircie/mianserynie strach jeździć samochodem :roll: .
miko84

przez CórkaNocy 15 cze 2013, 16:50
miko84, niestety u mnie z koncentracją jest tak nie za bardzo, jedynie jak zaczęłam brać well to się trochę polepszyło.
Ja sobie nie wyobrażam jechać autem po mircie, szczególnie rano. Albo nie wiem jakbym mogła wyjść z domu w nocy po zażyciu tego. Chyba bym zasnęła na stojąco/siedząco.
CórkaNocy

przez miko84 15 cze 2013, 18:09
Właśnie to nie jest dobry lek, bo momentalnie usypia i zamula, a czasami po zażyciu tabletki może się coś wydarzyć - będzie gdzieś trzeba jechać czy działać a tu się za bardzo nie da :?
miko84

przez tiktalk 15 cze 2013, 18:40
miko84, wiesz może czy jest jakaś różnica między mirtazapiną a mianseryną jeśli chodzi o prawdopodobieństwo agranulocytozy? za parę dni będę robił badanie krwi bo mam pewne podejrzenia a mirte biorę od wielu lat
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez barsinister 15 cze 2013, 19:07
powtórzę pytanie sprzed jakiegoś czasu, czy mirta w dawce 45mg dalej powoduje senność, czy jednak choć trochę aktywizuje?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez tiktalk 15 cze 2013, 19:14
barsinister, z mojego doświadczenia 15 mg na sen 30 mg na uspokojenie 45 mg na lęki najmniej usypia czy aktywizuje hmmm to raczej efekt który może być zauważony ale na drugi dzień jeśli go bierzesz na noc
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Sortuj wg