ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Alprox

przez namiestnik 17 lis 2010, 16:23
Jest oki. Przerażenie minęło. Wprawiam się tutaj :) Mam nadzieję się dostać. Choć w pewnym sensie czuje jakąś intensywną inwigilację. Dziś nawet była sugestia, że wiadomo, gdzie kto zagląda w sieci. EHem,.. no ale cóż... :) Tak widać ma być. W pewnym sensie warto się poddać.

Re: Xanax

przez Jednakowoż 17 lis 2010, 16:23
Mniejsze dawki zwyczajnie mnie nie usypiały. Zdaniem pani doktor z pogotowia, to nie była żadna reakcja odwykowa i uzależnienie, tylko bezsenność z odbicia.

Podkreślam jeszcze, że to była sytuacja awaryjna. Dużo wcześniej chciałem się dostać do lekarza, ale w Akademickiej Służbie Zdrowia musiałby wydarzyć się cud. Zapisałem się w końcu prywatnie i dzisiaj idę. I tam już będę chodził.

Tak czy inaczej zamierzam unikać benzo. Są niebezpieczne.

Re: Alprox

przez Ukasz 17 lis 2010, 17:29
namiestnik biere go z sulpirydem 100mg dziennie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marciatka 17 lis 2010, 22:41
Hmm... Nie rozumiem, dlaczego lekarze przepisują xanax ludziom na dłużej niż na parę tygodni. A później są problemy.

Chociaż zauważyłam, że chociaż biorę go dopiero od tygodnia, już w pewien sposób się uzależniłam- czuję, kiedy przestaje działać. Jednak ciągle staram się mieć świadomość, że najprawdopodobniej za dwa tygodnie koniec z xanaxem. Boję się, co wtedy będzie. Bo ten lek naprawdę mi pomaga. Chociaż biorę dawki jak dla kota (0.125 trzy razy dziennie), to mam w końcu siłę się ruszyć, zrobić coś, nie płaczę, jak muszę pójść po chleb do sklepu i nie stresuję się tak każdą czynnością. Jednak takie małe dawki działają krótko, jak się rozpędzę i czymś zajmę, to max 4 godziny ciągnę. No i wieczorami senność taka dziwna- potrafię zasnąć w parę sekund.

przez Korba 17 lis 2010, 23:35
Shadowmere napisał(a): przy tym jest różnica,pomiedzy braniem dawki 0,25 a 4 mg .....

to brałaś 2mg dziennie w sensie 4 tabletki 0,25 w jakichś tam odstępach?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Miss Worldwide 17 lis 2010, 23:42
juz nie pamietam dokladnie ile czasu bralam xanax ale chyba okolo 2 tyg (4 lata temu) nie pamietam tez jaka dawke ale pewnie jakas slaba. nie wziecie tabletki =

masakraaaaaaaaaa

spanie? nawet minuty!!!! gdzie przy cloranxenie chociaz niby to samo gowno spalam po 3h w nocy i 2-3 w poludnie niezbyt glebokim snem ale zawsze sen.
ogolna schiza. zero apetytu (po cloranxenie super apetyt ale mdlosci 24h na dobe i bole brzucha, dziwne jak przy mdlosciach i bolach mozna miec apetyt i jesc :lol:

wiec musze potwierdzic, ze xanax daje niezle objawy odstawienne nawet po bardzo krotkim stosowaniu, i jak ktos ich nie mial to super ale nie wkladajmy wszystkiego do jednego worka. mysle, ze wiecej niz jedna osoba jest dowodem na to, ze mozna miec jazdy nawet po krotkim stosowaniu...

a lekarze? z wielka checia przepisuja benzo. po 2 min rozmowy juz wypisuja recepte. tyle ze w tamtym czasie kiedy juz bylo zle potrzebowalam tylko dziekowac lekarzowi, ze mi to przepisal bo nie wiem czy bym dluzej wytrzymala a niestety nic innego nie dziala tak dobrze i szybko. troche wiecej powinni kontrolowac dawki i dlugosc terapii bo nie kazdy wie co go czeka po dluzszym zazywaniu. ja nie wiedzialam.
zreszta jakby mi ktos powiedzial, ze jak zjem konska kupe to mi przejdzie to pewnie bym zjadla aby tylko przeszlo to co sie ze mna dzialo :?
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Shadowmere 17 lis 2010, 23:42
Nie...i nie do konca rozumiem-bralam codziennie 2-3 mg.
Shadowmere

przez Korba 17 lis 2010, 23:46
żle zrozumiałam, myślałam, że Ty brałaś 0,25 mg.
sorry.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Anna R. 18 lis 2010, 11:07
Chyba zostałam źle zrozumiana- pisałam o rozsądnym braniu Xanaxu- czyli do 1 mg na dobę. Moim zdaniem bezsenność z odbicia jest możliwa po każdym leku nasennym, a po tygodniu brania alprazolamu może wystąpić naturalnie uzaleznienie psychiczne.
Ważne jest tez w jakiej kombinacji bierzemy ten lek, bo maja miejsce rożne interakcje i czy biorąc wyższe dawki odstawiamy go stopniowo, powoli i bez histerii.

Osobiście stosuje alprazolam jako lek nasenny, bo u mnie sprawdza się najbardziej ze wszystkich benzo. Nie jem go za dnia, a cala dawkę przyjmuję przed snem. Ma krotki okres półtrwania, wiec po powiedzmy miesiacu miałabym potrzebę zażywania go regularnie, także za dnia- ale nic takiego nie następuje.

Oczywiście, ze na każdego leki dzialaja inaczej i piszemy korzystając z własnych doświadczeń, ale jeśli benzo jest do tego stopnia groźne (Estazolam i podobne pomijam), to dlaczego lekarze nie tylko w Polsce przepisują je miesiącami? Liczą na procesy i pozbawienie prawa wykonywania zawodu?

Każdy lek nadużywany jest niebezpieczny i szkodliwy dla zdrowia, nawet proszki z krzyżykiem czy syrop od kaszlu, którym speeduja się małolaty.

Jestem po prostu za tym, żeby uświadamiać, nie straszyć.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez stardoll 18 lis 2010, 23:06
zwykly xanax dziala po 15 minutach i do 8 godzin, tak?
a SR?
Bo mi przez pomylke przepisal sr a zawsze bralam zwykly (w domu dopiero zauwazylam) i nie wiem czy wykupować recke
stardoll

przez cytrynka84 18 lis 2010, 23:34
SR dziala po ok godzinie po zazyciu,z tego co wiem od 12-15 h
Zwykly 6-8 h
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez stardoll 18 lis 2010, 23:39
i nie mozna łamać SR?
stardoll

przez cytrynka84 19 lis 2010, 00:07
Jeden lekarz mowil,ze mozna lamac inny dr znowu,ze nie powinno sie bo traci sr,nie wiem jak to jest nawet lekarze maja inne zdania.Niech sie jeszcze inni wypowiedza,bo nie wiem jak to jest.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez stardoll 19 lis 2010, 00:11
a moze jak sie polamie sr to robi sie zwykly xanax?
stardoll

Sortuj wg