ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ashleigh 13 kwi 2014, 10:19
Przepadam za Cugowskim i "Budka suflera"-do dzis. :) Z tej samej epoki.

Nie moge od razu wziac tak wielkiej dawki, wczoraj myslalam, ze umre. Jestem wrazliwa na leki, znam swoj organizm.
Niestety juz nie jest to moj pierwszy raz. Na razie zaczynam sie czuc lepiej i mam nadzieje, ze tak bedzie. Jakby cos, bede dawki zwiekszala.
Co do lekarzy? No, coz ja jakos szczescia nie mam do nich.
W sumie, to wiem najlepiej jak ten lek dziala na mnie. Co mi lekarz moze powiedziec?
Jednakze ciesze sie, ze masz lekarza, ktory jest solidny i wierzysz mu/ jej.

Dawki 5 mg tez sie stosuje w tym przypadku.
Zobaczymy. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
"Czyz mozna przestac kochac niebo i ziemie, tylko dlatego, ze bywa niepogoda"

przez elmopl79 13 kwi 2014, 10:33
A mnie p.dr.powiedziala,ze jeśli źle sie reaguje na lek to:
trzeba brac dawke wprowadzającą nawet miesiąc,żeby organizm sie przyzwyczail,bo nagle wejście na dawke"terapeutyczna"moze byc odwrotnym skutkiem i wtedy pacjenci czesto rezygnują z leku.

Czyli są dwa jakby schematy:
1)Bierzemy przez dwa trzy dni dawke wprowadzającą,a potem sru dawka"terapeutyczna"
2)Bierzemy stopniowo,przez dluzszy czas nigdzie sie nie spieszac.
A jest terz trzacia obcja:)ale chyba Malo stosowana:
sru,od razu dawke"terapeutyczna":)Ale to wizja dla"twardzieli":)

przez Luki_is_back 13 kwi 2014, 10:36
Normalne skutki uboczne po podniesieniu dawki.
Ja miałem tak po podniesieniu paro z 10 mg na 20 mg. Kilka dni wyjętych z życiorysu z wielkimi lękami, ale wiedziałem że tak może być i przeszło.
Gdybym się wtedy przestraszył i cofnął do poprzedniej dawki, nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj.

Budkę też lubię, Perfect, Maanam, Dżem, Bajm itd.
Luki_is_back

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 13 kwi 2014, 10:37
Lunatic
Znalazlam zapiski z leczenia seroxatem....no to bylo tak,ze bylo roznie raz lepiej raz gorzej,ale do przodu.Do 4miesiaca bylo ok.a nawet miesiąc taki,ze chcialo sie żyć.Potem sie schrzanilo i bylo roznie.Ale to byla moja wina,bo lekarz kazal zwiększyć dawke,a ja tego nie zrobilam i dalej bylam na20mg.Ale nic o późniejszej senności nie bylo odnotowane,a wręcz nawet wstawalam bardzo wcześnie.

przez lunatic 13 kwi 2014, 10:42
elmopl79,
a zauwazylas przy esci albo paro jakis ich wpływ na układ krążenia? chodzi mi o jakies arytmie itp.

przez elmopl79 13 kwi 2014, 11:11
Lunatic
Tak.wydaje mi sie,ze na paro bylo gorzej.Na esci nie odczuwam tego aż tak bardzo,a wręcz powiedzialabym,ze to zwykla arytmia na tle nerwowym
Dlatego tak bardzo waham sie z ta paro....bo pamietam tez na paro potworne bole Glowy,a przed okresem,to wręcz tragedia byla z tymi bolami Glowy...

-- 13 kwi 2014, 10:13 --

A na esci czuje jakby mi serce spowolnilo....alw przecież esci(podobno)nie wplywa na prace serca....Jestem bardzo ciekawa czy to prawda.Poprosze jutro na dziennym o zrobienie ekg i zobaczymy czy to moje odczycie jest prawdziwe.

-- 13 kwi 2014, 10:17 --

A czemu pytasz?

przez lunatic 13 kwi 2014, 11:21
elmopl79,
z informacji których wczoraj się doszukałem wszystkie SSRI wpływają, zaczłąłem szukać bo mi sie zaczęła jakaś arytmia po fluo, sporo nieciekawych rzeczy znalazlem na ten temat :pirate: musze o to zapytac lekarza bo mi to spokoju nie daje, ale nie wiem czy jego odpowiedź będzie prawdziwa czy tylko uspokajająca

przez elmopl79 13 kwi 2014, 11:22
A i jeszcze jedno.Niektorzy piszą,ze nieodczywali przejscia z oryginalu na zamiennik.Ja odczulam,ale to bylo na miesiąc przed odstawieniem leku,wiec zacisnelam żeby i potem bylo ok.Ale naprawdę roznice odczulam.Caly czas bralam seroxat,potem lekarz zorientowal sie,ze seroxat przecież jest drogi a są zamienniki,wiec przepisal mi arketis(dziwne to bylo bo przez11miesiecy nie zaproponowal mi nic tańszego,a nagle przy odstawianiu orzypomnialo mu sie,ze mozna dać zamiennki)

-- 13 kwi 2014, 10:26 --

Lunatic
Mmie kiedys jedna psychiatra powiedziala,ze esci w ulotce niby nic nie pisze,ze wplywa na serce,a pacjenci,wiekszosc,wlasnie zglasza jej taka dolegliwość.
A wcześniej miales stwierdzona arytmie?
U mnie byla potwierdzona,na tle nerwowym.Zreszta ja od kąd pamietam mialam problemy z sercem.Nawet jako dziecko pomietam jak mnie bolalo....ale moja mama nic z tym nie robila.....

-- 13 kwi 2014, 10:29 --

Kurcze,jak tu znaleźć lekarza,który wlasnie wytlumasxy szczerze i konkretnie o co w tym wszystkim chodzi.
A moze lepiej nie wiedzieć,tylko lykac tableteczki.....

przez lunatic 13 kwi 2014, 11:30
elmopl79,
o wplywie citalopramu i escitalopramu na serce nawet w BBC pisali, przez to zostala obnizona ich max dawka jakis czas temu, mialem wczesniej arytmie stwierdzone nie wiadomo z jakiego powodu, chyba tez na tle nerwowym

przez elmopl79 13 kwi 2014, 11:33
Luki
A jak podnosiles dawki paro,to nie odczuwales takiego"pożaru",w zylach?
Ja tak mialam,cos okropnego.Przez to trafilam na pogotowie z atakiem paniki i walacym sercem.A na pogotowiu trafilam akurat na p.psychiatre i ona stwierdziła,ze to zwykly objaw nerwicowy,ze nie od lekow.....w co wcale sie z nią nie zgodzilam,bo to bylo ewidentnie przy podniesieniu dawki.Wczesniej ani piznuej juz tego nie mialam

-- 13 kwi 2014, 10:35 --

Lunatic
Tak,ale u ludzi,którzy chorowali juz na serce,to i owszem,esci mialo nueznaczny wplyw.Pisal o tym kiedys,kiedys Dark.

-- 13 kwi 2014, 10:39 --

Lunatic
Ja to wychodze z zalozenia,ze lepiej nie czytac juz nic wiecej,bo to pogarsza samopoczucie.Ja i tak juz die czuje jak wystraszona mysz....Tu bym chciala zmienić,a tu sie boje,bo tez później rewelacji nie bylo....i juz sie nakręcam myslami....az mnie trzepie juz z zimna.Koniec rozmyslan!Idę z pueskiem(a raczej z suka),na spacer....strzele sobie baranka,to moze cos sie poprawi,rozjaśni w tej lepetynie:)

przez Ashleigh 13 kwi 2014, 11:43
Lunatic
Mmie kiedys jedna psychiatra powiedziala,ze esci w ulotce niby nic nie pisze,ze wplywa na serce,a pacjenci,wiekszosc,wlasnie zglasza jej taka dolegliwość.
A wcześniej miales stwierdzona arytmie?
(...)..[/quote]
Tu w ultoce pisze o efektach ubocznych. http://www.actavispolska.pl/NR/rdonlyre ... 1_2012.pdf

Pisze o szybkim, niereguralnych biciach serca, wlasnie jako efekt uboczny.
Ja rano miewam szybsze bicie serca, ale przechodzi mi. Pewnie bedzie lepiej.

przez Anna Maria 13 kwi 2014, 11:46
inez3 napisał(a):elmopl79, 100 mg i tyle już biorę.

ja też
Anna Maria

przez Ashleigh 13 kwi 2014, 11:48
lunatic napisał(a):elmopl79,
o wplywie citalopramu i escitalopramu na serce nawet w BBC pisali, przez to zostala obnizona ich max dawka jakis czas temu, mialem wczesniej arytmie stwierdzone nie wiadomo z jakiego powodu, chyba tez na tle nerwowym

Jakies ponad 25 lat temu stwierdzili u mnie wiencowke na tle newowym. Bylam na oddziale Nerwic. Do dzis nie mam tego schorzenia.
Nerwica ma to do siebie, ze sobie lubi zmieniac miejsca "ataku"-a to serce, a to zoladek, a to glowa, a to depresja, itd.
Podobniez dobrze, bo w ten sposob nie uszkadza zadnego z organu, oczywiscie pod warunkiem, ze sie czlowiek leczy.
Ale EKG mozna zrobic "dla spokojnosci", jak to mowi Pawlak do Kargula :)

przez elmopl79 13 kwi 2014, 11:49
Kasiatko
A czujesz dzialanie lamitrimu?Bierzesz go rano i wieczorem,czy na raz w jednej dawce?

Sortuj wg