ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez inez3 10 kwi 2014, 12:05
margor26, brałam i jest to bardzo miły lek :).

przez wisnia80 10 kwi 2014, 12:18
Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

przez margor26 10 kwi 2014, 12:19
inez3 napisał(a):margor26, brałam i jest to bardzo miły lek :).

Inez, powiedz mi jak długo u ciebie trwały skutki uboczne takie dokuczliwe? I po jakim czasie lek podziałał?

-- 10 kwi 2014, 12:21 --

wisnia80 napisał(a):Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

Paroksetyne bralam ponad 3 lata ale przy 2 podejsciu musialam z niej zrezygnowac bo mialam potworne skutki uboczne a poza tym chcialam cos innego wyprobowac.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_is_back 10 kwi 2014, 12:24
wisnia80 napisał(a):Chyba nie ma co się bawić w jakieś majonezy, tylko na paroksetyne się przerzucić.

Ja mogę tylko polecić paroksetynę. Tania i dobra. Po prostu król majonezu :) Coś dla Ciebie.
Luki_is_back

przez wisnia80 10 kwi 2014, 12:28
Luki_is_back napisał(a):

Ja mogę tylko polecić paroksetynę. Tania i dobra. Po prostu król majonezu :) Coś dla Ciebie.

A czy można założyć, że skoro przy esci. praktycznie 0 uboków, to na paro będzie podobnie?

przez Luki_is_back 10 kwi 2014, 12:29
wisnia80 napisał(a):A czy można założyć, że skoro przy esci. praktycznie 0 uboków, to na paro będzie podobnie?

Można założyć, że tak będzie. Jeśli nie 0 to minimalne.
Luki_is_back

przez inez3 10 kwi 2014, 12:38
margor26, chyba ze 2 tyg, ale z każdym dniem było coraz lżej. Poprawa to jakiś 4-5 tydz. Tydzień 6 czyli teraz - mogę powiedzieć, że zaczynam się czuć się normalnie.

-- Cz kwi 10, 2014 12:41 pm --

Tylko ja do esci od jakiegoś 4 tyg. biorę jeszcze stabilizator nastroju.

-- Cz kwi 10, 2014 1:12 pm --

Z drugiej strony nie sugeruj się mną czy kimś innym. Niektórzy nie mieli skutków ubocznych, inni mieli kilka dni, więc to sprawa indywidualna.

przez lunatic 10 kwi 2014, 15:07
Elmopl
Pisałas kiedys cos o zatkaniu umyslu po esci czy cos w tym rodzaju, ze nie ma takiej jasnosci tylko jest cos w rodzaju takiego zatkania, czy to sie u Ciebie dalej utrzymuje, a jak nie to pamietasz po jakim czasie przeszło? Ktoś inny tez o tym pisal wcześniej tylko juz nie pamietam kto

przez Luki_is_back 10 kwi 2014, 17:05
Jetem po wizycie u psychiatry.
Od jutra schodzę do 30 mg paro, a od maja mam brać 20 mg. Kolejna wizyta za 2 miesiące i jeśli będę się czuł tak dobrze jak teraz, to kolejna redukcja dawki.
Luki_is_back

przez Tojaaa 10 kwi 2014, 17:24
margor26, byłaś zadowolona z paro? Jaka dawkę brałas i po jakim czasie poczulas sie dobrze?

przez elmopl79 10 kwi 2014, 17:27
Lunatic
Mam to jeszcze czasami.Np.wczoraj i dzisiaj to mam.To cos w rodzaju braku jasności umyslu,jakby to nie byl mój umysl,tak jakbym nie miala wplywy na swoje myśli....Przez dlugo czas juz tego nie mialam i bylo ok.teraz przy tej zmiennej pogodzie znowu mam.A wtedy wlacza sie jakus bezsens,ze to juz tak zostanie,ze ja juz będę takim przyglupem.Czegos takiego nie mialam na seroxacie.
Zglaszalam to lekarzowi i powiedział,ze poczekamy do poniedziałku,jak ten stan nie minie,to zmieniamy lek.

Tez masz cos takiego?

-- 10 kwi 2014, 16:31 --

Luki
Brawo!!!Super!!!A czujesz,ze chcesz odstawic paro?
Miales ogromne szczęście,ze dr.trafila Ci w lek,dobrze dobrala....Tak wlasnie powinna wyglądać terapia tymi lekami!!!
Ja brabam paro kiedys przez rok i tez czulam,ze chce odstawic,natomiast teraz na esci....przeraza mnie odstawienie,nieczuje sie zaleczona....

przez Luki_is_back 10 kwi 2014, 17:34
elmopl79
Dziękuję. Nie mam żadnych wątpliwości, że chcę spróbować zejść z leku. Będę to robił etapami i zawsze mogę wejść na wyższą dawkę, jeśli będzie pogorszenie. Ale póki co jestem spokojny i pewny, że się uda.
Luki_is_back

przez elmopl79 10 kwi 2014, 17:48
Luki
Pewnie,ze sie uda.Trzeba samemu tez trochę popracować,a to daje Ci psychoterapia,także jestes na dobrej drodze.A niedlugo będziesz mial kolejny powod do radosci:).Super,super,super!!!:)
Tal wlasnie powinno byc-idziesz do psychiatry,dostajesz lek,on sie po miesiącu razkreca dajac normalność i poczucie,ze chce sie żyć,mija por roku/rok,odstawiamy i zyjemy....zyjemy a nie wegetujemy:)
Zycze wszystkim(sobie również)takiej drogi do zaleczenia:)))

przez lunatic 10 kwi 2014, 18:32
elmopl79,
tak ,mam

Sortuj wg