PROPRANOLOL (Propranolol, Propranolol WZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
36
77%

Nie
9
19%

Zaszkodził
2
4%

Liczba głosów : 47

PROPRANOLOL

przez buu 17 maja 2011, 19:59
Ka_Po, hm ja brałam na serducho i tylko wtedy kiedy tętno było wysokie i wręcz kuło.
Dawkę z reguły ustala lekarz. Masz ulotkę?
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

PROPRANOLOL

przez ZaP 17 maja 2011, 22:38
Ka_Po, mnie lekarka kazała brać w razie W

-- 17 maja 2011, 22:39 --

Ja brałem to na obniżenie ciśnienia ale dusiłem się w nocy i lekarz mi odstawił.
Też mi bardzo słabo się po nim robiło
kiedy będę mogła już zacząć się cieszyć
ZaP

PROPRANOLOL

przez sebastian86 07 lip 2011, 12:05
wczoraj po przebadaniu przez lekarza rodzinnego dostalem do lykniecia na miejscu propranolol i wypisano mi recepte na to. pani dr powiedziala ze lek nie bedzie przeszkadzal przy braniu antydepresantow ale ja mam obawy jak zwykle.
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy propranolol można brać po pół tabletki

przez altman 12 wrz 2011, 11:17
Witam wszystkich forumowiczów ,stosuje propranolol od 1,5 miesiaca miałam problemy z kołataniem serca .W tej chwili codziennie mieże sobie ciśnienie i jest wporzadku ,wcześniej miałam wysoki puls ponad 100 teraz jest w granicy 75 , 80 . Chciałabym powoli odstawiać lek , ponieważ nie lubię stosować żadnych lekarstw, a wiem że propranolol trzeba odstawiać stopniowo .Zażywałam go w dawce 10 mg 2 razy dziennie teraz na dzien dzisiejszy ,zażywam go raz dziennie , ostatnio jak mieżyłam sobie ciśnienie to miałam 96 62 troche sie wystraszyłam , bo ten lek też obniża ciśnienie , dlatego chciałabym zażywać go w dawce 5 mg czy można tabletke dzielić na pół , wydaje mi sie że można , bo tabletki są podzielne .Ale dla pewności pytam sie jeszcze was drodzy forumowicze. Dzięki za odpowiedz.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2011, 11:46 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

czy propranolol można brać po pół tabletki

przez *Wiola* 12 wrz 2011, 11:40
Można.
Moderator

PROPRANOLOL

przez Amon_Rah 12 wrz 2011, 12:02
sebastian86, nie bedzie. Ja go bralem rownoczesnie z antydepresantami, stabilizatorami i neuro, i nic mi sie nie dzialo, dzialal bardzo dobrze na serce, nerwy i drzenie rak. Takze bierz go spokojnie, a co Ci dala? 10 mg czy 40?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

PROPRANOLOL

przez sebastian86 13 wrz 2011, 15:51
10 mg , faktycznie troche te rece spokojniejsze
We Are The Champions 2016(L)

PROPRANOLOL

przez Esa 20 wrz 2011, 21:32
Witam Wszystkich.
Od kąd pamiętam w moim życiu pojawiały się epizody "dziwnego" bicia serca , które bardziej określiłabym jako przeskakiwanie, łupnięcie czy walenie. Nigdy nie brałam sobie tego do głowy - ot tak, nie powodowały gorszego samopoczucia wiec czym się martwić. Ale z biegiem lat zaczęłam się bardziej wsłuchiwać i teraz każde łupnięcie kończy sie paniką co za tym idzie gorszym samopoczuciem itp. Robiłam EKG które wykazało przyspieszone bicie serca, potem ECHO wykazało to samo, lekarz oprocz tego nie widział nic niepokojącego, TSH (hormon tarczycy) mam w normie takze nie wiadomo od czego te kołatania itp. Po wizycie EKG lekarz przypisal mi Aspargin i Neospasminę- syrop uspakajający ktore przy powolnym trybie zycia i wyciszeniu nawet pomagalo (czasem jak sobie pomyslalam o sercu to nagle znow łupało) ,po Wizycie ECHO przepisal mi inny lekarz PROPRANOLOL i szczerze ja tez boję się go wziać. On mi wypisał ja wzielam receptę. Nic nie wytlumaczył. Facet w aptece mowil by brac 2x1, ale hmmm nie jestem pewna czy tak bylo napisane na recepcie.... Nawet jesli wezmę 1x1 (mam dawke 10mg) to jak pozniej zejsc z tego leku??? po pól tabletki ??? a moze brac doraźnie bo nie codzień mam taką pracę serca- przynajmniej wyczuwalną przeze mnie. Kolejną wizytę mam dopiero 20 października :/ Mam takie pytanko także do osób które borykają się z przyspieszonym biciem serca... czy w stanie spoczynku, bez widocznej przyczyny (spokoj wewnetrzny) tez macie takie walenie ?? Ja wiem że panika, wsluchiwanie się sprzyja takim sytuacjom i zastanawiam się tez czy to nie jest w dużej mierze zalezne od nas samych. Czy macie takie sytuacje tylko przy stresach, wysiłku, jeśli tak to jak sobie z tym radzicie? Może ktoś z Was ma jakieś "domowe" sposoby na opanowanie sytuacji ? Wyczytałam gdzieś na forum medycznym, że podobno kołataniom pomóc może zanurzenie twarzy na kilka sekund w misce z zimna wodą. Banalne a moze poprostu by spróbować ?:-) Sluchajcie i jeszcze jedno... ja alkoholu nie piję, wiec sie nie wypowiem, ale niech palacze tacy jak ja się wypowiedzą czy ich zdaniem nie ma to wpływu na wlasnie takie akcje z sercem bo ja się coraz częsciej zastanawiam ze to moze być przyczyna nr. 1 moich dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich zestresowanych i skołatanych :-):-)
Esa

PROPRANOLOL

przez Noopii 20 wrz 2011, 23:13
Witaj walenie serca w czasie spoczynku to możliwe bo tak mam takie nagłe serca łomoty..nie palę nie piję..propranolol weź jak lekarz przepisał jest na takie stany..żyje z tymi łomotami i nie przejmuje się nimi za bardzo..czuje wtedy że jeszcze żyje..
Ostatnio edytowano 17 paź 2011, 23:51 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu
Noopii

PROPRANOLOL

przez Molko 20 wrz 2011, 23:19
A ja z tym waleniem serca mam tak ze czuje ze bije mi mega szybko trzese sie a puls mam ok.W glowie mi chyba puls skacze a nie na serio.
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

PROPRANOLOL

przez Esa 20 wrz 2011, 23:30
Noopii dzięki to pocieszające :-) grunt chyba to się nie przejmować bo przejmowanie prowadzi do paniki... a potem juz krótka droga do złego samopoczucia :-)
Moloko to chyba tez większosc w psychice gra... Sluchajcie... Jak mi łupnęło serce to wzięłam słuchawki i zaczęłam sama słuchać bicia... no i oczywiscie było tak bicie-bicie-bicie-sekunda bez bicia - i nagle łupnięcie znaczy bicie mocniejsze .. Co śmieszniejsza...Potem Próbowałam zająć myśli czymś innym ale kątem ucha słuchać i wiecie co? łupnięć juz nie było :-) ha ha ha :-) Ja nie mówię, że zawsze to odpowiada za psychikę ale uważam ze ma to duuuży wpływ.
Esa

PROPRANOLOL

przez Noopii 21 wrz 2011, 00:06
Bo ma:) gdybym przejmował się każdym łupnięciem serca,wykitowałbym na zawał:) tak nie myśl o tym zbyt wiele.TO CIĘ NAKRECA.
Noopii

PROPRANOLOL

przez Esa 21 wrz 2011, 12:18
A słuchajcie... Mam jeszcze takie pytanko do osób cierpiących na tachykarię (przyspieszone bicie serca). Co z uprawianiem seksu ??? Polecacie, odradzacie, czy ma to jakiś wpływ na możliwość pogorszenia się stanu ??? Przyznam szczerze szukałam na ten temat w necie i nic... Bardzo proszę o Wasze opinie i historie.
Esa

PROPRANOLOL

przez LadyAllaska 22 wrz 2011, 08:49
Esa, ja pro biore doraźnie , jak mam nerwy moje serducho boje w szalonym tempie a co ciekawsze ciśnienie mam słabe , lekarz mi kiedyś to przepisał właśnie doraźnie i jest spoko ;)

co do ostatniego pytania oddaję sie przyjemności ;) raz tylko po .... musiałam łyknąć propranolol , ale było ostro poprostu 8)

Sortuj wg