Czy to nerwica ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to nerwica ?

przez ktoś1999 05 lis 2015, 15:04
Witam,
Mam 16 lat właśnie poszłam do 1 LO. Wtedy złapały mnie straszne nerwy, że sobie nie poradzę. Źle czułam się w tamtej szkole. Też nie był to mój wybór tylko rodziców. Po 2 miesiącach cierpienia zmieniłam szkole na taką, która sama wybrałam. Ale to nic nie daje. Czuje się nadal tak samo. Rano mam odruchy wymiotne, w szkole mam ochotę uciec lub coś rozwalić, boli mnie brzuch, non stop chodzę śpiąca, ręce mi się trzęsą, często boli mnie głowa, chce mi się płakać i to właśnie robię, chodzę smutna, to co sprawiało mi przyjemność już tego nie robi, straszenie schudłam, czasami nachodzą mnie myśli samobójcze. Przez to sytuacja w domu jest napięta. Rodzice starają się mi pomóc ale nie potrafią zrozumieć co czuje. Co mam zrobić ? Zastanowiam się nad nauczaniem indywidualnym ale wiem, że ciężko je dostać i nie wiem jak zareagują rodzice na to. Liczę na jakieś pomysły ale czuje, że to mnie niszczy i nie chce tam chodzić. Jestem całkiem inną osobą od tych 2 miesiący. Czy to może być nerwica na tle szkoły? POMOCY!

Czy to nerwica ?

przez ekspert_abcZdrowie 05 lis 2015, 18:46
Witaj!

Owszem, Twoje objawy mogą świadczyć o rozwijającej się nerwicy, ale przez Internet nie można postawić diagnozy. Jeśli nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, zastanów się nad skorzystaniem chociażby z pomocy psychologa albo pedagoga szkolnego. Wsparcia możesz też szukać pod darmowym numerem telefonu 116 111. Porozmawiaj też z rodzicami i rozważcie skorzystanie z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

Czy to nerwica ?

przez Rafal98 08 lis 2015, 20:11
jak dla mnie to nerwica, tym bardziej ten bol brzucha... no i ta sytuacja. Postaraj sie wyciszyc na jakis czas pij melise wieczorkiem a powinno byc ok ;) jak nie przejdzie to polecam skierowac sie do psychiatry na rozmowe ( to nic zlego)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg