Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a drżenie mięśni, trzęsienie kończyn, tiki nerwowe..

przez pracownik 09 maja 2009, 01:21
Nie no bez jaj z tym móżdżkiem ?

Tak czy siak super że znalazłem ten temat bo prawdę mówiąc wychodzi na to że przeszedłem IBS'a który prawdopodobnie nie był IBS'em tylko to są drgawki.

Mam je od 2lat, w zasadzie od kiedy pojawiły się problemy nerwicowe (jeszcze nie zdiagnozowane). Dużo siedzę, mało ruchu.....

Generalnie z objawów, wieczorem jak leżę, siedzę trzęsie się wszystko w okolicach (pęcherza), początkowo od pachwiny do góry, brzuch potem plecy teraz nad pęcherzem i schodzi na nogi. Odczuwam to praktycznie po 4godzinach siedzenia, najbardziej wieczorem. Jak leżę na plecach mniej, jak na brzuchu więcej. W momentach stresu, bardziej wszystko się nasila, czasem mam wrażenie jak bym za chwilę miał wybuchnąć. Spore bóle kręgosłupa (tak w środku), tak teraz analizuje że w większości przypadków to właśnie te trzęsiawki wprawiają w lęki !

Rzuciłem papierosy, zacząłem jeździć na rowerze dzień w dzień... jestem na seroxacie, przed seroxatem mrowienie było również ale mniej. W między czasie brałem na uspokojenie Lerivon = Totalnie brak trzęsiawki mięśni.

Jeszcze dobrze nie czytałem tego wątku w końcu to 57 str, jakie badania trza zrobić i może coś doradzicie ?.
Jak mnie tu nie ma to jestem na [spam]
Niech moc będzie z wami !

przez porzeczka 09 maja 2009, 22:49
cytrynkaaa88 napisał(a):ostatnimi czasy prześladuje mnie dziwny odruch (prawdopodobnie nerwicowy) - kiedy położę się już spać i przysnę jakieś 30 min do godziny czasu, cos tam mi się śni, a tu nagle cała jakby zrywam się z łóżka. tzn odczuwam to w półśnie, że całe moje ciało ma jakby jeden wielki tik nerwowy, nagły skurcz, że aż ciało się podnosi. zazwyczaj od razu kłade się spowrotem i zasypiam. pamiętam tylko, że coś takiego było. tyle.

miewam też szybkie skurcze mieśni w spoczynku - ostatnio np. noga sama lekko podskoczyła mi w bok, albo stopa drgnęła do góry. pojawia się skurcz i koniec.

jestem ciekawa, czy tez miewacie podobne tiki nerwowe?

To o czym piszesz to mioklonie, czyli zrywania mięśniowe. Mioklonie występujące w pewnych fazach snu są dość naturalne, fizjologiczne i występują u wielu ludzi. :)

przez Korba 11 maja 2009, 13:01
A ja mam coś takiego, ale nie podczas snu (jak leżę, ale całkiem świadoma) - takie nagłe pojedyncze drgawki........ WTF? :shock:
Korba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynkaaa88 11 maja 2009, 20:02
porzeczka napisał(a):To o czym piszesz to mioklonie, czyli zrywania mięśniowe. Mioklonie występujące w pewnych fazach snu są dość naturalne, fizjologiczne i występują u wielu ludzi. :)

hmmm, o miokloniach słyszałam tylko jako o jednym z objawów padaczki. OCZYWISCIE, nie uważam, że u mnie to objaw padaczki :D aż taka zestresowana nie jestem :P

ale oczywiście bardzo prawdopodobne, że są to skurcze fizjologiczne, ale jednak jakiś dyskomfort powodują przez nagłe przebudzenie się.
Kropla drąży skalę nie siłą, lecz ciągłym padaniem...

Aktualna tendencja spadkowa...

przez Margaryna9 16 maja 2009, 19:19
Mi się trzęsą ręce praktycznie cały czas , zastanawiam sie czyt to borelioza . Macie tak ?
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez k1alek1 19 maja 2009, 17:40
Ja juz od dłuzszego czasu nie jestem w stanie zjeść zupy w towarzystwie, drugie jeszcze spoko. Nie wiem jak to powiązać, czy ma to związek z pićiem, paleniem, czy szeroko rozumianą nerwicą. Ogolnie rece mi sie trzesą zawsze ale tylko ak troche, natomiast jak przychodzi opcja ze mam cos zjesc przy kims obcym w pracy albo dalszej rodzinie to w momęcie tak jak by mózg mi sie odcinal i reka trzymająca łyżke dostaje takich palpitacji ze prawie nie do utrzymania. Taki nagły skok, gdy jakimś cudem udaje mi sie to opanowac (prawie nigdy) i uda mi sie zjesc pare łyżek tej zupy to potem sie uspokajam i nawet moge skonczyc jesc. Sytuacja zmienia sie po wypiciu alkoholu w dowolnej postaci, wtedy jest spoko. Pierwszy raz taka trzesiawa wzieła mi sie wlasnie po przepiciu taki konkretnym w ważnym towarzystwie i od tego czasu wraca jak bumerank. Czasem jak mi sie ktoś patrzy na rece to nawet podpisać sie nie moge a myśl ze ktoś widzi jak mi sie reka trześie i pewnie mysli sobie o mnie jak o cpunie albo alkoholiku powoduje taką nagłą palpitacje ze czasem musze trzymac długopis dwoma rekami. Biore magne, witaminy rozpuszczane w wodzie, nie biore kompletnie nic zwiazanego z nerwicą ale tak jakoś bardziej oplaca mi sie przyzwyczajic do niejedzenia zupy w żadnym towarzyswie bo i tak tego nie zmienie to sie jakos tak pogodziłem. I szczeże mówiąc pisze na tym forum bardziej tak zebyście sie tez z tym pogodzili bo nie sądze zeby ktoś mi coś na to wykombinował chyba ze jakiś prozak albo cos tak silnego, ale tego ne ichce bo raczej boje sie leków i wole unikac.

przez koło_się_zamyka20 22 maja 2009, 19:31
czy to normalne(wiem że nie ale w tej głupiej nerwicy...) że mam jakieś przykurcze mięśni drżenie ścięgna np achillesa..a ręce nieraz mam takie jakby poskręcane palce , potem jakoś rozruszm i jest w miare ok...wogóle wykryli u mnie zespoł suchego oka od siedzenia na kompie...i wiem że to też moze być od nerwów...czasami mam tego dosyć... :(( odp prosze...

drzenie rak i nog

przez marcelina marcysia 27 maja 2009, 19:52
witam zmagam sie jzu z drzeniami chyba z 6 lat mam 23 lata rece drza mi caly czas ,nogi i glowa czasami dodam ze boli mnie zcesto tesz kregoslup.bylam u roznych lekarzy juz jadlam tyle lekarst ale to nie pomaga czy to moze byc nerwica czy cos innego

przez sebastian86 11 cze 2009, 15:47
elo. jak tam wasze miesnie ? poprawa nastapila?
We Are The Champions 2016(L)

przez isj 11 cze 2009, 15:57
Wiem coś o drżeniu i skurczach mięśni, bo mam (miałem tężyczkę). Po 2 miesiącach suplementacji magnezu przeszło. Tak jak tachykardie po suplementacji potasu.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez agaska 11 cze 2009, 16:28
Tylko jak mm atak to nogi z waty sie robia i oczywiscie sie telepie cala. A tak to nie, ale mam taki tik... Bardzo czesto ruszam prawa stopa. Krece koleczka, ruszam palcami, stopa w gore w dol, na kolanie na boki...
Be the change you want to see in the world

przez sebastian86 11 cze 2009, 17:08
czesc agasko:) ja mam podobne ataki jak ty. stojac w miejscu miewam miekkie nogi i drzy mi stopa i kolano...potworne uczucie. Unikam dlatego stania kosciolach i innych miejscach publicznych.

przez agaska 11 cze 2009, 17:20
Ale mi nie drzy. Ja jak siedze to sobie po prostu sama z siebie ruszam stopa :P
Be the change you want to see in the world

przez sebastian86 15 cze 2009, 11:11
moze mi ktos powiedziec czemu najsilniejsze drzenie nog mam gdy siedzac lub lezac podnosze je
do gory? zarowno jak podnosze jedna jak i dwie naraz...

Sortuj wg