Zabieg ETS co sądzicie ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez Marek1991 27 gru 2011, 18:32
Witam co sądzicie o zabiegu ETS. Trafiłem na bardzo fajny blog mianowicie :

http://erytrofobia.bloog.pl/?ticaid=5da22

I chłopak z niego jest naprawdę szczery i opisuję walkę z swoją chorobą oraz relacje po zabiegu ETS jak jego życie odmieniło się na 90% na lepsze. Otóż ja nie mam lęków wyjścia z domu , pójścia do szkoły ani wyjścia do kumpli czy na zakupy tak jak ludzie opisujący tutaj swoje problemy fobii społecznej ja mam problem czerwonej twarzy. Wiem , że spamuję tutaj na forum niepotrzebnie ale tylko i wyłącznie z Wami mogę o tym porozmawiać. Mam wspaniałych rodziców ale mama zapracowana , ojciec nigdy o tym nie słyszał i nie rozumie mnie. Zarejestrował mnie do psychiatry lecz dopiero za półtora miesiąca idę , gdyż aktualnie wolnego miejsca nie ma a nie stać mnie płacić 100zł za wizytę - niestety małe zarobki i utrzymanie. Ogólnie problem mam od jakiegoś roku czasu - wcześniej nigdy bym o tym kurestwie nie pomyślał i teraz nie wiem już jak z tym walczyć. Przeczytałem wszystkie posty dotyczące "nie poddawaj się" oraz 3 książki na temat własnej wartości jak czuć się pewniejszym siebie , jak walczyć z stresem i pomimo , iż stosuję się do tych rad i staram się myśleć pozytywnie oraz mieć założenie z rana " wyjdę teraz jako nowy człowiek żądny zmian " oraz zająłem się trenowaniem sportu nic nie pomaga niestety. Lęk przed czerwienieniem się jest silniejszy. Kiedyś przed takim jednym b.dobrym kolegą nie pomyślałbym , że się zaczerwienie teraz jak z nim gadam a on w ogóle nawet na mój temat nie mówi a ja się czerwienie. Ogólnie jakoś wytrzymywałem z tym kurestwem ale rok czasu to za dużo. Ludzie zaczynają śmiać się ze mnie , wypytywać czy wszystko ok , czy na solarium chodzę , że taki rak i co najgorsze szef z pracy chcę mnie zwolnić a powiedziałem mu o tym problemie to uznał mnie za jakiegoś chorego psychicznie bo sam przyznał , że przez tyle lat nie spotkał się z czymś takim. A jak pytam dlaczego zwolnić skoro wykonuję swoją pracę dobrze odpowiedział , że nie chcę wyśmiewania i takich sytuacja w pracy a ze mną coś nie tak. Ogólnie mam b.mało czasu na wyzbycie się tego lub poprawienie , gdyż umowę mam jeszcze 4 miesiące , także jeśli nie zmienię tego polecę z pracy i w tedy dopiero rozpocznie się problem. Ogólnie bardzo przykro mi bo ja widząc osobę która się czerwieni od razu staram się jej pomóc. Jeśli ktoś rozmawia ze mną i się zaczerwieni wiem jakie to jest piekło bo sam to przechodzę i staram się od razu tą osobę pocieszyć zmienić temat który zauważyłem , że ją krępuję a nie tak jak inni w stosunku do mnie , że starają się mnie jeszcze bardziej rozpalić :( jestem osobą która wie co to znaczy i nigdy w życiu nie chciałaby nikogo doprowadzać do takiego stanu. Naprawdę jeśli widzę , że ktoś się czerwieni potrafię go obronić nawet kosztem siebie - takie coś się już we mnie wyzwoliło , gdyż wiem co to znaczy. Wiem , że nie uwierzycie mi , że własny szef tak do mnie powiedział ale nie wiem jak Wam to udowodnić. Po drugie pracuję wśród ludzi i śmieją się ze mnie...co ja mam robić bo naprawdę coraz więcej myślę o strzeleniu sobie w głowę :( poza pracą w ogóle nie myślę o tych czerwonościach , gdyż takich przykrych sytuacji jak w niej nigdy nie doświadczyłem. Pierwsze 2 lata pracy to w ogóle się nie czerwieniłem :( bardzo mi przykro jak 10 osób to widzi i co jakiś czas każdy specjalnie coś do mnie mówi bo wyczuł od czego się czerwienie. Do tego ręce się trzęsą i słabość psychiczna - nic nie potrafię się obronić podczas gdy ktoś mnie niszczy. Co mam zrobić ? Patrzałem na terapię lecz one po 100zł w mym mieście kosztują a jak dzwoniłem to powiedzieli mi , że co najmniej kilka ich trzeba przejść , także nie stać mnie na to i potrzebuję szybkich efektów , gdyż jak stracę prace boje się , że się załamie i nie odbiję się od dna...co robić ? Proszę Was z całego serca o wyrozumiałość i zrozumienie oraz pomoc. Mogę podyskutować o tym na gg lub z osobą co ma taki sam problem :(

A co do zabiegu ETS czytałem u tego chłopaka na blogu , że jego życie odmieniło się na 90% i , że po tym zabiegu nie ma efektu gorącej twarzy ani czerwoności dodatkowo w Gdańsku robiony jest za darmo więc co robić ? Chciałbym się tego wyzbyć , gdyż już każdy zaczyna to widzieć :( jest mi b.ciężko a sami wiecie jacy dziś są ludzie niestety...

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez *Monika* 27 gru 2011, 18:34
Marek1991, Skonsultuj to psychiatrą, niech Cię wyśle na zabieg.
W czym problem?
Obrazek
Główny Moderator

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez Marek1991 27 gru 2011, 18:45
Monika może Ty takiego problemu nie masz i nie wiesz co to znaczy jeśli tak to przepraszam. Możesz mieć mnie za głupiego i dziwnego ale dla mnie nawet wsparcie osób z forum się liczy i odgrywa bardzo ważną rolę tym bardziej , że innego nie mam i pisząc to mam łzy w oczach , gdyż to rujnuję mi życie. Lubie swoją pracę , trenuję , mam dziewczynę nie odstępuję od innych bardzo szybko się uczę i w swoim fachu z firmy jestem najlepszy tylko te coś mi nie daję żyć. Nawet nie wiesz jakie to uczucie kiedy ludzie się ze mnie śmieją a ja oprócz bicia się nie mogę nic innego zrobić , gdyż ich jest więcej i psychicznie nie mam szans - każdy chcę mnie zrównać z ziemią w takim momencie nie wiedząc co ja przeżywam. Wiem , że jako moderatorka forum masz sporo pracy i może przez takich jak ja lecz nie mam z kim o tym pogadać. Nie wiesz co ja czuję nie wiesz jak inni odbierają to , że miałbym iść do psychiatry może Ty masz wspaniałe towarzystwo rozumiejące takie coś lecz u mnie tego nie zrozumieją. Coraz więcej dlatego myślę o zabiegu ETS i chciałem też zaczerpnąć opinii co na ten temat sądzicie bo wykańczam się psychicznie :( kocham to co robię a zarazem nienawidzę tego przez tą dolegliwość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez *Monika* 27 gru 2011, 19:33
Marek1991, Czy napisałam coś co Cię uraziło?
Skoro są takie zabiegi wykonywane, to porozmawiaj o tym z psychiatrą.
Niech rozważy wszystkie "za" i "przeciw".
Jeśli wypróbowałeś już wszystkie leki, przeszedłeś terapię, to może jest to jakieś wyjście dla Ciebie.
Obrazek
Główny Moderator

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez Marek1991 27 gru 2011, 19:44
W tym sęk , że nie brałem żadnych leków bo co do leków to :

1.) Słyszałem , że niektóre mogą nie pomóc a jeszcze pogorszyć sprawę gorzej
2.)Czytałem , że po odstawieniu bardzo i w większości przypadków lęki wracają
3.)Leki można porównać do pewnej sytuacji np. ktoś kto ma pryszcze nakłada sporo pudru itp i już tego aż tak nie widać i tak samo słyszałem , że leki tylko maskują problem który leży głęboko w głowie
4.)Powodują uzależnienie i nie wiem jak to się ma do treningów na siłowni. Zażywam odżywki i ciężko trenuję i nie wiem czy to by mi nie przeszkodziło w jedynym moim szczęściu.

A co do psychoterapii to

1.)Słyszałem , że większość to niestety wyzyskiwacze pieniędzy - sporo osób pisało o tym jak wydało kupę kasy na terapię która w ogóle nie pomogła.
2.)To jest kosztowne....100zł za jedną wizytę których trzeba zrobić kilka i to jeszcze nie daję gwarancji a nie każdego na to stać. Rozumiem , że człowiek chce się leczyć ale ja sobie na takie spotkania pozwolić nie mogę - nie mogę też Ciebie oszukiwać , gdyż to moje zdrowie i gdybym miał pieniądze zrobiłbym wszystko by z tego wyjść.

Wiem , że nie powinienem słuchać innych nie przekonując się samemu ale po prostu boję się zabrać za leki , gdyż jeśli by nie zadziałały a objawy mogły by się nawet pogorszyć....dlatego mam takie błędne koło , że problem rujnuję mi życie i nie chce mi się żyć przez to a z drugiej strony nie robię nic w kierunku co by pomogło....Bardzo boję się tego , że jeśli pójdę do psychiatry i ktoś znajomy mnie zobaczy to dopiero rozpęta się piekło i nie mów czasem , że "nie" bo może Ty Moniko masz znajomych którzy to potrafiliby zrozumieć bo u mnie by raczej się z tego śmiali. Rozumiem moje zdrowie i każdy ma prawo być szczęśliwym ale uwierz , że dla mnie to też strach przed znajomymi bo w ogóle pomyśleli by , że jestem jakiś psychiczny itp...nie wiem co robić a mój stan się pogarsza....mam olbrzymi problem może i dlatego , że nie mam wsparcia....

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez *Monika* 27 gru 2011, 23:57
Marek1991, A po co masz mówić znajomym, że chodzisz do psychiatry?
NIe musisz się tłumaczyć.
To, co napisałeś, świadczy o tym, że bardzo ulegasz wpływom.
Nie wypróbujesz, a snujesz domysły.
Terapia jest też darmowa, na NFZ, zorientuj się. Będziesz potrzebował zarejestrować się do psychiatry i poprosić o skierowanie na nią.
Wiesz ilu użytkowników z tego forum korzysta z niej?
NIe bój się.
Obrazek
Główny Moderator

Zabieg ETS co sądzicie ?

przez nerwowy0860 04 sty 2012, 21:22
Marek mozna jakis kontakt do ciebie gg. Albo odezwij sie do mnie 6032306 pisz nawet gdy jestem niedostepny ....
Przez forum ciezko sie rozmawia

Sortuj wg