prosze o porade

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

prosze o porade

przez ozi198 19 lut 2011, 16:43
Witam nazywam sie Marcin. Borykam sie z nerwica juz chyba 10 lat. :( W moim zyciu sa lepsze czy gorsze dni ,niestety znow dominuja te trudne i ciezkie chwile.Mialem dwa lata temu robione szereg badan>ekg holter rtg klatki piersiowej i echo serca.Mam pytanie ,czy np robiac kilka razy badanie holterowski raz echo serca i wykluczenie choroby organiczen serca jest mozliwosc ze lekarz cos przeoczyl czy jezli w echo jest ok to tylko moja nerwica spowodowana tym ze boje sie ze zemdleje alebo ze kluje w klatce piersiowej a ja mysle ze cos z sercem ? pozdrawiam i czekam na odpowiedz

ps.Oto wyniki w echu serca .

zastawka mitralna - v max 1.0 m/s E=a
zastawka aortalna - v max 1.3 m/s
zastawka trojdzielna - v max 0.55 m/s
zastawka tetnicy plucnej - v max 0.9 m/s

Morfologia płatków zastawki mitralnej prawidłowa
średnica aorty 27mm
rozwarcie płatków 17mm
lewey przedsionek 29mm
prawda komora 22mm
lewa komora 46mm
esd 26mm
grubosc przegrowy 7.5mm
kurczylwosc lewej komory w normie
ef -frakcja wyrzutowa 70%
ozi198

prosze o porade

przez dogomaniaczka 19 lut 2011, 16:45
ozi198, obawiam się że nie mamy tu lekarzy...
dogomaniaczka

prosze o porade

przez ozi198 19 lut 2011, 16:52
rozumiem. ale w klinice kardiologicznej w ochojcu powiedzieli ze z sercem jest wszystko ok. myslicie ze przy tym badaniu mozna sie pomylic czy to raczej moj strach i leki tak powoduja hm? nadmienie ze nigdy w zyciu nie zemdlalem co dziwne zawsze czuje ze ma to nastapic ale sie nei staje czy ma ktos podobne objawy ze podczas gdy przychodzi lek i uczucie ze sie zemdleje albo jakby problemu ze swiadomoscia wtedy od razu robia mi sie zimne rece i stopy brzuch zaczyna bolec itp
ozi198

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

prosze o porade

przez dogomaniaczka 19 lut 2011, 16:53
ozi198, myślę że 90% ludzi tutaj ma takie objawy :) to normalne. nic Ci nie jest ..to nerwica, strach przed omdleniem powoduje że odczuwasz takie objawy

-- 19 lut 2011, 15:57 --

zresztą sama mam identyczne teraz, ręce i nogi lodowate, ból brzucha..norma. :)
dogomaniaczka

prosze o porade

przez ozi198 19 lut 2011, 17:02
dominika92 a to uczucie z zemdleniem tez ci sie zdarza ? jelzi tak to jak to odczuwasz? :)
ozi198

prosze o porade

przez tg--ice 19 lut 2011, 19:13
Witam
mam nerwicę od jakiegoś roku, ale również wrodzoną wadę serca (zwężenie aorty).
Dziesiątki razy miałem Echo, czy ekg, lub holtera, i uwierz mi jak kardiolog patrzy na wyniki, to raczej nie ma możliwości, aby coś przeoczył.
Upewniałem się odnośnie tego mając wykrytą już nerwicę, byłem u kardiologa, on zrobił mi badania i nic nie wykrył, mimo że mi się wydawało inaczej.
Także raczej twoje objawy to nerwica, ale jeśli cie to nie przekonuje, idź z wynikami do kardiologa, on już w razie czego będzie wiedział co robić...
Pozdrawiam
NO FEAR...!!!

prosze o porade

przez eldruto 20 lut 2011, 22:25
pamietam jak kiedys dawno mi serce skakalo po 180/min itp:) piekne chwile;D
Olej te objawy - twoje serce reaguje na strach ktory sobie napedzasz przez to, ze codziennie kontrolujesz swoje serce i czekasz az zacznie szybciej bic. A jak juz zacznie, to zaczynasz sie bac, ono jeszcze szybciej, a ty jeszcze bardziej... i tak pewnie co chwila.
Olej to. Skoro bije, znaczy ze zyjesz.

prosze o porade

przez marcja 20 lut 2011, 22:34
Skoro kardiolog Ci powiedzial, ze jest ok, to znaczy, ze tak jest ;)

Frakcja wyrzutowa 70 % - idealna, bardzo wydolne serce. Ja mam 75% - lekarz mi powiedzial, ze to wrecz wydolnosc sportowca, wykraczajaca nawet nieco nawet poza normy (ale w ta dobra strone) :)

prosze o porade

przez dogomaniaczka 20 lut 2011, 23:30
ozi198, tak uczucie z mdleniem zawsze. po prostu nie można dać się porwać tym odczuciom. wtedy jak najsyzbciej zmienam tok myśli nawet jeśli miałabym w głowie powtarzać sobie jedno i to samo słowo.
dogomaniaczka

prosze o porade

przez ozi198 23 lut 2011, 15:44
Dominika92 dzięki za pocieszenie zawsze jak to mam to mam wrażenie ze coś nie tak z sercem albo coś ;( jak tobie się objawia to mdlenie? Ja jak mam a i tak ciśnienie mi zmierza i saturacje to wychodzi ze jest ok
ozi198

Sortuj wg