Powalający lęk w trakcie zasypiania

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Powalający lęk w trakcie zasypiania

przez Zoltan 28 cze 2010, 02:23
Witam.
Czy zdarzyło się wam,dostać chwilowego,ogromnego lęku w trakcie zasypiania? Jak już wasz umysł powoli znajduje się w fazie snu? Ja właśnie dopiero wstałem,przerażony. Zasypiałem sobie,i nagle dostałem piorunojącego lęku,który trwał z jakies 4-5 sek.

Re: Powalający lęk w trakcie zasypiania

przez halenore 28 cze 2010, 02:34
O ktoś nie śpi tak,jak ja.To był zdaje się atak paniki.Ataki paniki są z reguły krótkie i intensywne.Często największe dolegliwości nerwicowe "przylatują" do nas wieczorem i w nocy.Mnie zdarzało się przed snem czuć niepokój.Natomiast było tak,że zrywały mnie ze snu gwałtowne i silne ataki paniki,które z reguły ustępowały po max 20 minutach.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez TheGrengolada 28 cze 2010, 21:38
Mi również. Wyglądało to tak, że nie mogłam w ogóle przełknąć i miałam wrażenie że się duszę i mimo tego, że byłam senna bałam się zasnąć drugi raz, bo wydawało mi się, że tylko kiedy jestem świadoma tego co robię, oddycham. No a jeśli popadam w stan nieświadomości, taki jak sen, to nie będę mogła kontrolować oddychania i się uduszę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobia 28 cze 2010, 23:11
oj uczucie bardzo dobrze mi znane :( Często miewałam tak ,że juz prawie miałam zasnąć i jeb - lęk, panika , chwilę się uspokoiłam, zaczęłam przysypiać i znowu w końcu wyszło na to ,że nockę nie przespałam :cry: strasznie uciążliwe i męczące

przez bardziej_plejer 06 lip 2010, 20:03
Gdzies na forum... moze to tu znalazlem wypasione cwiczenie na odciaganie mysli natretnych, czy jak je kto zwie.
Chodzi o to, zeby nie myslec przez minute.... potem przez dwie (za jakis czas, nastepnego dnia)... potem trzy... itd. itd.
Kiedys to chyba ustepuje ;) Tak pisala osoba, ktora to stosuje ;) Ja zaczalem to stosowac. Powoli dziala...
Tylko spokoj nas uratuje.

http://www.ambientmusicguide.com/pages/radio/audioPage.php
Polecam zatopic sie w dobra uspokajajaca muzyke :)

Sortuj wg