Skocz do zawartości
Nerwica.com

jakie badania wykluczą inne choroby?


dash

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od kilku tygodni nękają mnie ciągłe bóle głowy. Nie są to bóle nie do przeżycia, raczej powiedziałbym słabe lub średnie (zależnie od dnia). Boli mnie na czubku głowy oraz z tyłu. Oprócz tego mam problemy gastryczne - tutaj tak samo raz jest gorzej, raz lepiej. Do tego mam bóle klatki piersiowej oraz boli mnie lewa ręka aż do serca. Czasami czuję też kłucie serca. Dodam też, że praktycznie cały czas mam ciśnienie ok 140/90 czyli jest podwyższone, tak samo tętno.

Na podstawie tych objawów i lektury tego co jest na forum mogę sobie wystawić diagnozę, że to nerwica. Jednak wcześniej chciałbym się dowiedzieć jakie badania mam przeprowadzić żeby być na 100% pewny, że to nie np. nadciśnienie i.t.p. Podstawa to chyba EKG? Co jeszcze warto zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrob morofologie, OB badanie EKG, badanie cisnienia przez tydzien -mierzysz rano i wieczorem, zapisujesz wyniki, oraz okulistyczne-dna oka. Jezeli masz cisnienie 140/90 to masz podwyzszone i lekarz moze zapisac beta bloker ktory rowniez stosuje sie nerwicy ale i nadcisnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazania do badania dna oka:

Wskazania do wykonania badania:

 

* osoby ze schorzeniami ogólnymi, w przebiegu których dochodzi do zmian na dnie oka: chorzy na cukrzyce, nadciśnienie tętnicze, choroby krwi (białaczka, niedokrwistość, czerwienica, skazy krwotoczne), kolagenozy, po stosowaniu niektórych leków, w chorobach nowotworowych

* urazy głowy

* osoby nieprzytomne lub po utracie przytomności

* bóle głowy

* zaburzenia równowagi lub innymi niepokojącymi objawami mogącymi świadczyć o uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego

* objawy oczne towarzyszą również schorzeniom neurologicznym, hematologicznym, endokrynologicznym, immunologicznym, onkologicznym, dermatologicznym, ginekologicznym, infekcyjnym oraz dotyczącym przewodu pokarmowego

* nagłe obniżenie ostrości wzroku

* zaburzenie widzenia barw

* ubytki w polu widzenia centralne lub obwodowe

* zez u dzieci

* badanie kontrolne u wcześniaków

 

 

Poszukaj w necie dokładniejszych informacji jak Cię to interesuje. A hormony tarczycy bada się z krwi pobranej z żyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie gościa bo zanim dojdzie do okulisty to sobie wkreci wszystkie te choroby. Idz chłopie do okulisty niech Cie obejrzy - badanie bezbolesne i krótkie.

 

Co do Twoich objawów mialem chyba wszystkie i jeszcze inne, czesc nadal wystepuje, zwalszcza rozne bole glowy. Ból na górze i w potylicy jest charakterystyczny dla nerwicy i innych chorób. Idz do lekarza porób badania i bedziez wiedzial co jest grane. Problemy gastryczne tez mialem straszne wlacznie z krwawieniem z przewodu pokarmowego - 2 gastrologów wykluczyło somatyczne podloze i problem jak narazie znikl - niezle co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×