Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoza??


Wrazliwiec1526944255

Rekomendowane odpowiedzi

hejka.. Mam stwierdzone zaburzenia lękowo-depresyjne. Lecz boje sie ze mam epizody psychozy. Otóż czasem mam urojenia. TZN.. mam wymyślone przekonania z dupy wzięte. Czasem mam wrażenie że ludzie czytają mi w myślach, albo gdy próbowałem rozbroić jedną natrętną myśl to doszedłem do wniosku że my nie tworzymy własnych myśli(że ktoś nami steruje, bóg czy jakas inna siła wyzsza) i ni cholery tych przekonań nie moglem sie pozbyć. Nie dokuczają mi one non stop, jak sie czyms zajme to wiadomo mijaja i żebym sobie je przypomniał musi mi ktoś jakas taka rozkmine podrzucić. Boje się że to psychoza.. dodam że miewam ostatnio dziwne jazdy. tworzą mi sie myśli których nie mogę kontrolować, są natrętne i powodują że mam uwage skierowaną tylko na wewnątrz, na zewnątrz czuje że mam Derealizacje. Przechodzi tylko gdy sie czyms zajme. Czy to może byc psychoza?? Dodam że nie mam żadnych halucynacji..

 

A i te moje jazdy.. sa też opisane w temacie dziwne-uczucia-a-zaburzenia-lekowo-depresyjne-t46759.html Dodam że co chwile mi jakieś dochodzą nowe. Jeszcze nie mówiłem tego moju psychiatrze bo dziś dopiero zobaczyłem o co mi chodzi..

 

Czy to może być psychoza??

 

-- 01 gru 2013, 19:25 --

 

Dodam że czasem jak sie w te mysli wkrece, to nikt do innych mnie przekonać nie może ze są nieprawidłowe. musze sie przejsc włączyc muzyke i "odmuzdzyć się" zeby mi przeszło.. Dodam też że zajmowałem sie samoświadomością i rozwojem osobistym i dlatego wiem ze one są jakby nie prawdziwe ale nie moge sie od nich czasem uwolnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrazliwiec, kto Ci nagadała, że leki od 18 :shock: ja miałam 15 jak zaczełam brać mocne psychotropy, a nawet 13 bo miałam wtedy zapisany xanax przez "bardzo mądra" panią dr rodziną :uklon: .

Nie leczysz się to równie dobrze możesz mieć diagnozę jakąkolwiek. Powiedz o tym lekarzowi co przeżywasz. My tu przez neta diagnoz nie stawiamy bo za tym jesteśmy laikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leczylem sie na nerwice lekowa i depresje. ale teraz jak u siebie te mysli odkrylem to kurde martwic sie znowu zaczynam.. dodam ze te mysli juz mialem wrecz pare lat temu ale zawsze mijaly. a gdy teraz mM taki ciulowy stan non stop to jest ciezko i to widze

 

-- 01 gru 2013, 20:37 --

 

to covradzicie wtakiej sytuacji? wizyte nastepna mam 11grudnia

 

-- 01 gru 2013, 22:23 --

 

jak to jest z tymi urojeniami? Bo np. to ze inni czytaja mi w myslach jest no juz nie aktualne. albo to ze my nie jestesmy kreatorami swoich mysli (chodz ta mysl nie opuscila mnie jeszcze). Czy one sa ciagle czy mijaja i sa nowe? czy te stare ciagle sa aktywne itp..

 

-- 01 gru 2013, 22:31 --

 

z ta mysla ze nie jestesmy kreatorami wlasnych mysli. ze cos nami steruje. to ja mam ciagle. i w sumie nie wiem czy to jest epizod psychozy czy po prostu natretna mysl/przekonanie. gdy probowalem je zmienic to no nie dalo rady. bo opawal mie lek przed tym "to jak to jest, kto mna kieruje".

 

a z ta mysla ze inni slysza moje mysli to mialem takie cos ze sobie wyobrazalem jak inni slysza moje mysli. teraz ta mysl wydaje mi sie glupia. chodz jak tak glebiej w nia poszperam i zaczne sobie wyobrazac jak to jest to no ciezko sie od niej uwolnic xd

 

-- 02 gru 2013, 08:33 --

 

Znowu np. mam jazdy jakies. siedze sobie wczoraj z moja dziewczyna i mi sie przypomniala kolezanka. potem porownalem moja kolezanke do mojej dziewczyny (w wyobrazni nie slownie) i weszlem w taki kuzde dziwny stan.. nie moglem sie skupic na rzeczywistości, cala uwage mialem skupioną na wewnątrz. na zewnatrz mialem DD straaszne.. nawet film jak ogladalem to i tak nie w pelni.

 

-- 02 gru 2013, 08:34 --

 

a teraz tak sie boje tych schiz ze z lozka mi sie nie chce wychodzic.. plakalem znowu wczoraj ponad godzibe przez to wszystko. bylo juz w miarę ok a tu znowu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×