Skocz do zawartości
Nerwica.com

Powrót depresji?


Monika6622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dokładnie rok temu zachorowałam na depresję. Nie wychodziłam z pokoju, z nikim nie rozmawiałam, cięłam się, były myśli samobójcze. W skrócie - głęboka depresja. Z pomocą innych udało mi się z tego wyjść.

W styczniu część powróciła. Nie całkowicie, bo normalnie rozmawiałam z ludźmi, tylko moje samopoczucie zmalało. Najgorzej było nocami, co noc płakałam. I tak minął styczeń. Od lutego jakoś mam problemy ze spaniem - nie mogę zasnąć, a jeżeli już zasne(nad ranem) to bardzo źle śpię. Zawsze byłam gadatliwa, niektórzy nawet na to narzekali, teraz nie mam ochoty z nikim rozmawiać. Siedzę zamknięta w pokoju lub wychodze posiedzieć gdzieś sama, daleko od ludzi. Cały czas chce mi się płakać. Najgorsza rzecza w tym wszystkim jest powrót myśli samobójczych. Często myślę o tym, najzwyczajniej nie chce mi się żyć i nie widzę mojej przyszłości. Moje pytanie - Co robić? Zgłosić się do psychologa czy może poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika6622, Witaj na forum.

 

Jeśli te Twoje stany powtarzają się i pojawiają się myśli samobójcze zgłoś się do specjalisty, najlepiej do psychiatry. Powinien zaradzić doraźnie lekami, wesprzeć farmakologicznie. Przyczynę depresji powinnaś leczyć poprzez psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×