Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyczulone receptory 5HT ?


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

Od 12 lat biorę antydepresanty, obecnie dawki minimalne.

Kiedyś na działanie SSRI musiałem czekać tydzień a czasem nawet 14 dni.

Aktualnie co mnie dziwi, działanie pojawia się niemal natychmiast po pełnym wchłonięciu leku.

Wszyscy gadają głupoty o tym że leki trzeba brać nawet 3-4 miesiące, co mnie bardzo śmieszy,

a w moim przypadku i w przypadku kilkunastu znajomych z tego forum działanie pojawia się bardzo szybko,

u jednych max 3-4 dni, u niektórych natychmiast - tak jak u mnie.

Podam wczorajszy przykład, od 3 lat biorę na zmianę Escitalopram z Sertraliną, zmieniam co około 3 miesiące,

bo wiadomo życie się zmienia i raz jest epizod nerwicy lękowej a raz depresyjnej, a są to 2 substancje

które najbardziej mi pasują i uważam je dla siebie za najlepsze, testując przez lata dosłownie wszystko.

No więc, z czego wynika u mnie to, że lek zamiast rozkręcać się te przysłowiowe 2-4 tyg, działa od razu,

a nie jest to efekt placebo. Wczoraj robiłem przerzutkę z ESCI na SERT i ponownie dostałem olśnienia,

przymulony ESCI wziąłem około 20mg SERT i maksymalne działanie poczułem po około 8h, było dużo

euforii, wdałem się w 2h gadkę z rodzicami i było naprawdę fajnie, dziś jest to samo.

Od czego to zależy ? Czyżby ponad 10 letnie branie SSRI/SNRI i innych badziewi tak wyrobiło

mi receptory 5HT, że dosłownie wszystko działa od razu ? jak to można scharakteryzować ?

Bo dziwi mnie że inni - chociaż jest ich niewiele, reagują bardzo powoli na te leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, jestem w sytuacji zupełnie odwrotnej. Jak widać receptory u każdego działają jak chcą ;)

Mam tak pochrzanione receptory podobno, że nic nie chce zadziałać, same uboczne i niepożądane po SSRI, SNRI.

Dlatego mam zrobić przerwę w leczeniu...chyba, że pojawi się depresja, a póki co na nerwicę mam nie brać nic, tylko lexotan w razie czego.

 

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat złej pracy receptorów, przyczyn, możliwości dalszego leczenia, czy takie "wysycenie" receptorów, czy jak to nazwać mija? Szukałam w Internecie, ale nie znalazłam nic.

Proszę o opinie :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3Sertralinę 18 mg?chyba 180 :smile: Ciekawe masz dojścia di leków,skoro możesz kanabinoidy sobie załatwić :D Raczej to wiele osób reaguje b.wolno na SSRI,takie przypadki jak Ty są wyjątkiem(zazdroszczę).SSRI może wyczulać receptory 5 HT-2,ale w ogromnej większości odpowiada to za efekty negatywne.To co piszesz,może być przejściem depresji w manię-SSRI czasem to powodują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na swoim przypadku. Po 1-tygodniowej przerwie wystarczy 50mg sertraliny, abym na drugi dzień miał dobry nastrój i pewność siebie. Niestety po dłuższym braniu takiej dawki przestawiam się na coś w rodzaju manii - co wydaje się objawem przedawkowania hehe. Ewentualnie: słyszałem, że w ChAD-ie stosowanie samych leków przeciwdepresyjnych może wywoływać manię (o czym wspomniał też Maciej farmaceuta)... chciałbym to zbadać w najbliższym czasie.

A co małych dawek, 1/3 tabl 50mg sertraliny dziennie jest w sam raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3Sertralinę 18 mg?chyba 180 :smile: Ciekawe masz dojścia di leków,skoro możesz kanabinoidy sobie załatwić :D Raczej to wiele osób reaguje b.wolno na SSRI,takie przypadki jak Ty są wyjątkiem(zazdroszczę).SSRI może wyczulać receptory 5 HT-2,ale w ogromnej większości odpowiada to za efekty negatywne.To co piszesz,może być przejściem depresji w manię-SSRI czasem to powodują

 

dokładnie 18mg, czyli dwukrotność minimalnej dawki aktywnej.

manii nie doświadczyłem nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×