Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co wolisz -serotonine czy dopamine?-ANKIETA


Gość QueenForever

Co wolisz -serotonine czy dopamine?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wolisz -serotonine czy dopamine?

    • 1.DA
      6
    • 2.5HT1a
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Może to zabrzmi nieprecyzyjnie, ale serotonina jest neurotransmiterem przeciwstawnym do dopaminy, czyli wzrost stężenia serotoniny wpływa pośrednio na obniżenie stężenia dopaminy. Dlatego leki serotoninergiczne mi nie służą przy moim deficycie dopaminy. Ogólnie 5-HT mnie zamula, NA nieprzyjemnie nakręca, DA aktywizuje i dodaje motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ale praktyka wygląda tak, że na wszystkich medykamentach serotoninowych byłem masakrycznie zmulony i ospały (serotonina -> melatonina), na noradrenalinowych byłem nieprzyjemnie nakręcony, pobudzony i miałem coś pokroju akatyzji, a na dopaminowych typu sulpiryd/Solian w małych dawkach czuję się po prostu dobrze. Dlatego SSRI sobie odpuszczam- zresztą już brałem wszystkie. Może bym się skusił na CRF ewentualnie. Gdyby tylko mirta nie zwiększała apetytu. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina jest kongenerem mianseryny,różnice są subtelne niemal takie jak w przypadku escitalopram-citalopram,na mnie lepiej działa mianseryna,jest IZW noradrenaliny,mirtazapina nie ma takiego działania ,poza tym brak istotnych różnic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×