Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy mające pozytywny wpływ pozwalające odnalezc siebie :)


kpi_pl

Rekomendowane odpowiedzi

"25. godzina" jak dla mnie najbardziej dołujący film całej dekady, jak straszna musi być świadomość popełnienia błędów, których nigdy nie da się już naprawić...

 

O tak.

Ten film jest mi bliski z oczywistych względów.

Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSTYD dotyka problematyki poruszanej na tym forum... na pewno nie jest lekki ani przyjemny. Ale dlatego własnie mnie zaintrygował. A może jestem skrzywiona , bo uwazam że URODZENI MORDERCY, ZŁY PORUCZNIK , DZIKOŚĆ SERCA tez maja wydzwiek pozytywny ...chociaż opisuja sprawy dołujące.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja żelazna dziesiątka polepszaczy humoru:

 

Lepiej być nie może (z Nicholsonem)

Dwaj zgryźliwi tetrycy (1 & 2) (z Lemmonem i W. Mathiau)

Galaxy Quest (z m in. Timem Allenem i S. Weaver)

Młody Frankenstein (Mela Brooksa)

Gorąca laska (z Robem Schneiderem)

Od wesela do wesela (z Adamem Sandlerem)

Głupi i głupszy (z Carreyem i Danielsem)

Tylko razem (Moodyssona)

Trudne słówka (z Sandlerem)

Cygańskie Dziewczę (z Flipem i Flapem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Urodzeni mordercy" dają kopa :) Dzikość serca również.

Mnie zawsze ładują baterie filmy Tarantino; Pulp fiction, Death Proof, Bękarty wojny- wpędzają mnie w jakiś bojowy nastrój :)

Poza tym Almodovar: historia sama w sobie często smutna, ale zawsze pokazuje ludzi stawiających czoła niepowodzeniom, no i piękna kolorystyka i Hiszpania:) np. Volver albo Przerwana Objęcia

I na koniec, wiem, że to może głupie, ale na doła lubię filmy o zabijaniu xD jakieś tępe horrory gore albo "męskie" kino o gangsterach czy coś w tym rodzaju :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Oglądam wiele filmów i próbuję w nich odnaleźć siebie (innych, a nawet Ciebie też) i trudno byłoby mi wskazać taki jeden.

 

Ale ostatnio oglądałem taki jeden, który sądzę może się okazać ciekawy dla wielu osób tutaj. Mnie też jakoś kolnął w środku. ;)

 

http://www.filmweb.pl/film/Gorzkie+mleko-2009-489215

Film przedstawia dramatyczną historię dziewczyny o imieniu Fausta, która została nakarmiona przez swoją matkę tytułowym "mlekiem smutku" - chorobą przenoszoną przez kobiety będące ofiarami gwałtu, przemocy i terroru w okresie walk terrorystycznych w Peru. Życie Fausty przepełnione jest przerażającym smutkiem, wewnętrznym cierpieniem i paraliżującym strachem, który ukradł jej duszę. Dziewczyna naznaczona jest traumą, która odbiera jej chęć egzystencji i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jej koszmar pogłębia się jeszcze bardziej gdy zostaje dotknięta kolejnym dramatem - nagłą śmiercią ukochanej matki...

 

Tylko sobie nie myślcie, że to jakiś film o wojnie i traumach z nią związanych czy coś, bo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ktoś już podał te tytuły, no ale cóż, nie zaszkodzi ich odświeżyć :pirate:

 

The Secret - film, po którym zapewne większość osób z tego forum nie będzie mogła spać.

http://www.filmweb.pl/film/Sekret-2006-408150

 

Yes Man (Jestem na tak) - przezajebi**ie pozytywny film, jeden z moich ulubionych.

http://www.filmweb.pl/film/Jestem+na+tak-2008-450915

 

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×