Skocz do zawartości
Nerwica.com

problem z dojrzewajaca nastloatka


Rekomendowane odpowiedzi

witam.pisze ponieważ mam juz dosyc tego co sie dzieje od ponad 3 miesięcy z moja 11-letnią córką.zacznę od tego,że jak dostała w listopadzie miesiaczkie w szkole ,polamiła sobie spodnie,wiem ,że pomogła jej przyjaciółka i sprawe zażegnały.pytałam ja czy ktos to zauważył ,śmiał sie ,ale ona mówi ,że nie. i wtedy zaczeły sie problemy ,jak tylko przychodzi 1 dzień okresu ,rano zaczyna sie płacz i nie idzie do szkoły.pytałam ja kilka razy co sie dzieje,ale ona mówi niewiem .chiałam iść z nia do specjalisty,ale ona nawet nie chce o tym słyszeć,a może porozmawiac z wychowawca i pedagogiem szkolnym.niewiem ,juz jestem bezsilna i mam dosyć wszystkiego.powiem jeszcze ,że córka była przygotowana do tego co robić jak pojawi sie okres,rozmawialismy o tym ,opowiadałam jej jak to było ze mną .pomózcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj iza12!

 

Niewątpliwie okres dojrzewania jest momentem przełomowym i jednocześnie trudnym w życiu nastolatek. Twoja 11-letnia córka jest jeszcze jednak dzieckiem i potrzebuje wsparcia. Być może nie chce się przyznać do tego, co się stało w dniu, kiedy po raz pierwszy zaczęła krwawić w szkole. Pewnie jest to dla niej bardzo intymny i wstydliwy temat. Nie wiem, co się wówczas stało, czy faktycznie ktoś się z niej wyśmiewał z tego powodu, bo ona sama nie chce na ten temat rozmawiać. Na pewno coś jest na rzeczy, skoro pierwszy dzień miesiączki wywołuje u niej płacz i niechęć do pójścia do szkoły. Może uwierzyła w jakieś nieprawdziwe mity na temat okresu i teraz się boi? Albo czuje się "inna", gdy jej rówieśniczki jeszcze nie mają okresu. Dzieci mają różne dziwne pomysły. Osobiście, próbowałabym dyskretnie rozmawiać z córką na temat seksualności, ale nie naciskałabym. Może Pani zapytać, czy dziewczynka chce sama o czymś porozmawiać. Może ma jakiś problem albo sekret? Dlaczego boi się zaufać własnej mamie i porozmawiać z nią o swoich problemach? Jeżeli próby dialogu nie przyniosą skutku, warto wybrać się do szkoły i dyskretnie porozmawiać z wychowawcą, czy zauważył coś niepokojącego w zachowaniu córki i czy nie wie, co dokładnie zdarzyło się w dniu, kiedy Pani córka dostała pierwszej miesiączki. Życzę powodzenia i liczę, że sprawa szybko się wyjaśni. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp.powiem tak próbowałam pytac co sie dzieje w szkole,czy może boli ja w 1 dniu miesiączkitp.,ale ona mówi ,że nie???z tego co wiem to nie ona jedna ma okres w klasie,naprawde niewiem co się z nia dzieje.spróbuje jeszcze podpytac się .odezwę sie jak cos zdziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×