Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to jest nerwica?


antoniiii

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem a nie wiem czym on jest spowodowany zacznę może od początku objawów.Zaczęło się od pójścia do lekarza z częstym bólem głowy i trudności z oddychaniem po przebadaniu stwierdził ze mam przyspieszone bicie serca i powiedział że to może być przyczyna bólu głowy i tymi dusznościami więc zapisał mi jakieś leki na obniżenie oraz kazał mi zrobić badania tomograf gł. oraz sprawdzać codziennie puls no i od tego się zaczęło po 3 dniach sprawdzania pulsu (po zażywaniu leków ) wyszło mi 54na minutę a że lekarz powiedział że norma jest 60 więc chyba wtedy się przestraszyłem lub nie wiem co ale poczułem się taki osłabiony zacząłem się pocić takie problemy z oddychaniem ( czułem się jakbym umierał jak by mi zaraz miało serce zatrzymać się ) i pojechałem na pogotowie tam lekarz stwierdził że jest wszystko ok że to nerwy więc wróciłem do domu ale czułem się źle po czym zrobiłem badania ten tomograf gł. oraz echo serca i Holtera i wyszło wszystko ok ale po jakimś tygodniu znowu to mi się przytrafiło tzn. poczułem takie ciepło pa całym ciele osłabienie jakbym drętwiał i duszności ,w ostatnim miesiącu działo mi się tak 3 razy i mam taki jakby lek jak np. jadę autobusem i jak jest trochę duszno to już myślę że powtórzy mi się to co opisywałem wcześniej tak więc prześladuje mnie taka myśl i może przez to mi się tak dzieje. Ostatni raz wczoraj mi się takie coś działo położyłem się do łózka no i po chwili jak by nie mógł swobodnie oddychać(duszności) i od razu takie osłabienie jakby, tak jakby mi dłonie drętwiały zmierzyłem sobie ciśnienie i okazało się że mam 90/150 czyli trochę wysokie ale ze byłem przekonany ze to nerwy wziąłem takie krople nervosol i p o15 minutach spadło mi ciśnienie i było ok więc proszę o opinie czy to jest naprawdę nerwica jeśli tak to może jakieś porady.(zaznaczę że dawniej było wszystko ok zaczęło się tylko od tego pójścia do lekarza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko-nerwica. staraj się wyciszyć , wyluzować trochę(wiem,że jest cięzko).jeśli czujesz,że zaczynają ci się problem,y z oddychaniem, włącz TV albo zajmij się szybko czymś żeby o tym ni myśleć. polecam PRAMOLAM. wyciszy Cię trochę. trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz książkowe objawy nerwicy. Zupełnie jakbym czytała o swoich początkach choroby. Ja po tych wszystkich dusznościach, bólach i wizytach na pogotowiu po kilku miesiącach wybrałam się do psychiatry. Minął ponad rok i właśnie odstawiam leki. W tym wszystkim pomaga poznawanie siebie na nowo i radzenie sobie z własną psychiką. To forum jest przykładem na to, że jest nas cała masa i każdy z nas codziennie twierdzi, że umiera. Powodzenia!!

 

-- 16 maja 2011, 12:44 --

 

Wręcz książkowe objawy nerwicy. Zupełnie jakbym czytała o swoich początkach choroby. Ja po tych wszystkich dusznościach, bólach i wizytach na pogotowiu po kilku miesiącach wybrałam się do psychiatry. Minął ponad rok i właśnie odstawiam leki. W tym wszystkim pomaga poznawanie siebie na nowo i radzenie sobie z własną psychiką. To forum jest przykładem na to, że jest nas cała masa i każdy z nas codziennie twierdzi, że umiera. Powodzenia!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem sie na to forum zeby wlasnie uzyskać odpowiedz na pytanie o duszności. Duszności odczuwam praktycznie non stop, chyba ze zajmą sie czymś co mnie 'wyłączy' jak na przykład nagrywanie muzyki (gram sobie, hobby). Ostatnio miałem dodatkowo rano skurcz krtani - nie mogłem przez 40 sek nabrać powietrza. Kiedyś przez rok neurolog faszerowal mnie lexotanem, potem psychiatra (chodzę od pół roku) pomógł mi wyjść z tego leku i zmienić na afobam (obecnie byłem na etapie odstawiania, 0,25 1x dziennie, po ataku krtani 2x dziennie) Dodatkwo dostałem na poczatku terapi seronil, ktory teraz zmieniam na Depralin, miałem akurat wizytę 2 dni po ataku krtani. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił mi badania, pneumolog, laryngolog, prześwietlenie płuc. Krew mialem ostatnio wzorcowa (robiłem badania gdy nie wiedziałem czy to nerwica). Ciśnienie 130/80, puls spoczynkowy 68 do 80. Werdykt lekarzy: jestem przykładem zdrowia, poza nadwagą :?

Dodam, że jestem menadżerem w międzynarodowej firmie budowlanej i mam w pracy non stop ciśnienie... Moje kłopoty zaczęły sie po powrocie do polski z rocznego wyjazdu podczas ktorego otwieralem na jednym z rynków wschodnich oddział firmy. A stres tam był nieporównywalnie większy niż obecnie.

 

Teraz pytanie :)

 

Czy tego typu ataki są normalne przy nerwicy?

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tego typu ataki są normalne przy nerwicy?

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Jesteś wybadany że hoho , a to już dużo.

 

Wszystko co napisałeś jasno wskazuje iż objawy są na tle nerwowym. Poszperaj po forum i przekonaj się jak wiele osób ma podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

To c napisałes jest jak z mego zycia. Ja ataki miewam zazwyczaj w sklepach. Robi mi sie gorąco, słabo, serce bije szybko i mam wrazenie ze zemdleje. To raczej jest nerwica. Proponuję wizytę u specjalisty ktory na pewno doradzi i pomoze i to najlepiej jak najszybciej bo masz duze szanse sie tego pozbyc.

 

Pozdrawiam

asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×