Skocz do zawartości
Nerwica.com

psychoterapia grupowa


kanarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak bardzo proszę powiedzcie, czy można połączyć terapię grupową (dzień w dzień z pracą?) lekarz namawia mnie na 2,5 miesiąca zwolnienia, ale ja nie chcę rezygnować z pracy. Ponoć można sobie nie poradzić w pracy, a pozatym mówi, ze trzeba mieć czas na przeżycie tego, co dzieje się na terapii. Jak to jest? Bardzo się boję , że mogłabym coś zawalić, bo już teraz nie jest mi za wesoło, mam depresję i nie pracuję super tak jak przedtem ale daję radę. Czy terapia może rozłożyć i można nie poradzić sobie w pracy? Nie wiem dlaczego tak mu zależy żebym poszła na to zwolnienie, przecież mogłabym spróbować w grupie dla osób popołudniu i dopiero jakbym uznała że nie dam rady dali by mi to zwolnienie. Napiszcie coś proszę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy i każdy musi wybrać samodzielnie. Jeżeli ja miałbym wybierać, to wybrał bym opcję w której na terapię, udaję się w godzinach popołudniowych po pracy. A to z tego względu że cały czas żyłbym w "świecie" i mógł bym konfrontować rezultaty psychoterapii z rzeczywistością. Z drugiej strony po tak długim zwolnieniu trudno było by mi wrócić do "ludzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłam na taką terapię-3 miesięczną.Szczerze polecam,ale jeśli bierzesz leki,to za nic ich nie odstawiaj.Nawet jeśli Cię bedą do tego namawiac psychoterapeuci.Ja zostawilam leki i to był wielki błąd.Co do łączenia terapii z pracą to raczej nie jest dobry pomysł.Jeśli naprawdę chcesz sie wyleczyć,musisz zwolnić tempo,terapia Ci pomoże spojrzeć na samego siebie inaczej;)...ale praca w czasie terapii tego tempa pewnie zwolnić Ci nie da.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję jeszcze, ale w trakcie szkoły chodzilam na terapia i wielokrotnie żałowałam, ze to nie są wakacje. Kiedy masz więcej wolnego czasu i z niczym nie musisz zdążyć na już, skupiasz się na sobie, na tym, co przerabiasz na sesjach.

Jeśli masz taką możliwość, radziłabym wziąć zwolnienie.

Będziesz efektywniej pracować kiedy już poczujesz się lepiej.

 

Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, ze jak masz wakacje i na wszystko czas, to znajduje sie inne rzeczy niz problemy i choroba?

 

Tak tylko pytam, bo mi sie wydaje, ze jakbym miała dwa miesiące wolnego to najgorsze stany by mi przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×