Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dorastanie a antydepresanty.


unnamed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące antydepresantów. Mam 17 lat (rocznikowo), swego czasu miewałem wahania nastrojów, lęki i stres, aż w końcu udałem się do psychiatry. Po paru wizytach lekarz zapisał mi "Seronil". Z tego co mówił psychiatra ten lek ma na celu uspokojenia mnie i jest lekiem łagodnym. Jednak wyczytałem w internecie różne opinie na temat fluoksetyny. Zastanawia mnie czy używanie tego typu leków w okresie dojrzewania psychicznego ma jakikolwiek wpływ na moją osobowość i psychikę? Zauważyłem, że po za tym, że lek mi pomógł to np. wydaje mi się, że mam mniejsze ambicje, mniej zależy mi na szkole itp. Czy to wina tego leku czy może po prostu życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki nie zmieniają osobowości. To po pierwsze i najważniejsze.Ich działanie ma na celu uspokojenie, wyciszenie i to jest powodem dla którego zauważasz takie zmiany. Jeśli zaś chodzi o wpływ antydepresantów na młodych ludzi, to w tej kwestii trzeba się zdać na wiedzę i doświadczenie lekarza, ponieważ rzeczywiście istnieją doniesienia o specyficznej reakcji na leki tej grupy osób. Ale nie dotyczy to wszystkich, ani też nie każdy lek wywołuje takie skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unnamed, obawiam się że większy wpływ na twoją psychikę i dorastanie miały, jak sama to określiłaś:

wahania nastrojów, lęki i stres
niż fluo. Jest to chyba najlżejszy antydepresant, ale swoją drogą jesteś młoda - zastanów się czy do leków nie przydałaby się jeszcze psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki nie zmieniają osobowości. To po pierwsze i najważniejsze.Ich działanie ma na celu uspokojenie, wyciszenie i to jest powodem dla którego zauważasz takie zmiany. Jeśli zaś chodzi o wpływ antydepresantów na młodych ludzi, to w tej kwestii trzeba się zdać na wiedzę i doświadczenie lekarza, ponieważ rzeczywiście istnieją doniesienia o specyficznej reakcji na leki tej grupy osób. Ale nie dotyczy to wszystkich, ani też nie każdy lek wywołuje takie skutki.

 

 

Niestety zmieniać zmieniaja i to bardzo. Większosc badań pokazuje , że ludzie staja sie inni po terapii antydepresantami. Na pocieszenie dodam , że jest to pozytywna zmiana. Antydepresanty oczywiscie jezeli dobrze dzialaja to zmieniaja introwertyzm, poprawiaja samoocene, dodaja pewnosci siebie. Czytalem kiedys badanie naukowe w ktorym wykazano wzrost inteligencjii własnie u mlodych osob bioracych leki trojpierscieniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie się, że lekarz zapisał Ci akurat lek z grupy fluo, to dość ryzykowne w przypadku młodych ludzi i może powodować odczucia, które Ci towarzyszą

 

Czemu się dziwisz? ja mam zaledwie 18 lat i biore dziennie 150 mg WENLAFAKSYNY,jest to SNRI, niezwykle silne i nie zwykły potencjał uzależniający, nie wiem czy kiedykolwiek dam rade to odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkestStar, i jak działa? I po ilu dniach zaczęło działać? ;)

Na początku przeszedłem z bioxetinu, na wenlafaksyne właśnie, stan się strasznie pogorszył, brałem dawki 37,5 mg, potem z 37,5 przeszłęm na 150, to myślałem, że nie dam rady, takie silne lęki, triki jakieś, drgawki itd. przeszło naszczęście po tygodniu, działania mówiąc szczerze, zbytnio nie poczułem, a biore drugi miesiąc.

No może jest troche lepiej, ale nieco więcej się spodziewałem po wenlafaksynie, próbowałem sam odstawić, hehe szybciutko przyjąłem dawke jak tylko się zaczeło "trzepanie prądów po mózgu i ciele".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×