Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwna nerwica natręctw


jckm

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zdecydujesz się na treining biofeedback wykonaj QEEG (to nie jest to samo co badanie EEG).

Poproś o szczegółową analizę płatów czołowych (F3, Fp1, Fz, F4).

Jezeli QEEG pokaże nadmierną aktywność przedniej części zakretu obręczy i wysoką koherencję fal szybkich między prawym i lewym płatem czołowym (F3-F4) oraz po lewej stronie (F3-Fp1), to trening koherencyjny lub bipolarny na lewej stronie powinien być skuteczny.

Piszesz też o lękach - emocjonalne podłoże zachowań obsesyjnych i kompulsywnych może być "widoczne" na prawym płacie czołowym F4. Jeżeli tak będzie, licz sie z dłuższym (czyli bardziej kosztownym) treningiem - najpierw trzeba "wyciszyć" prawe czoło.

Pierwsze efekty biofeedbacku powinny być widoczne po ok. 10 treningach. Powinieneś wówczas zauwazyć zmniejszenie częstotliwości natręctw.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateusz..., Ja raczej radziłabym Tobie byś się skupił na leczeniu nerwicy natręctw poprzez psychoterapię. Nieuświadomione wewnętrzne konflikty, które w sobie masz powodują cały ten bałagan myślowy u Ciebie. To jest moje zdanie.

Badania mozesz wykonać, nic nie zaszkodzi wiecej wiedzy o swoim zdrowu, zwłaszcza , gdy badania niczego niepokojącego nie wykryją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do jackm. Skąd masz te informacje, które mi podałeś odnośnie EEG Biofeedback?

Jestem daleki od diagnozowania i etykietyzowania na podstawie postów umieszczonych na forum, ale przypuszczam, że cierpisz na spectrum OCD zaburzenia uwagi selektywnej. Niektóre z wymienionych przez Ciebie objawów są powodowane przez wzbudzenie kory oczodołowo-czołowej i przedniej części zakrętu obręczy (to wiadomo na podstawie neuroobrazowania).

Chcesz wiedzieć więcej wyszukaj: spectrum OCD Baxter lub neurofeedback OCD attention, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli wyrazisz taka zgodę napisz do mnie na gg 24987870 to chętnie na ten temat z Tobą porozmawiam ponieważ ogólnie jestem normalnym człowiekiem tylko takie "coś" utrudnia mi w pewnym stopniu funkcjonowanie i myślę że to ma właśnie związek z nieprawidłową pracą mózgu. Na pewno będę chciał skorzystać z EEG Biofeedback i będzie dobrze jak będę wiedział na czym mam zwrócić szczególną uwagę przy tej metodzie.

Z góry dziękuje.

 

Mateuszu, należę do generacji „przed-gadu-gadu” :D . Jak będziesz miał pytania lub wątpliwości pytaj na forum. Może inni też z tego skorzystają albo pomogą.

Większość naszych dolegliwości emocjonalnych i deficytów poznawczych wiąże się pracą mózgu. Mózg – zwłaszcza w Twoim wieku - jest plastyczny i daje się skorygować auto-treningiem (czyli feedbackiem). To twoje „coś” też można unormować w trakcie 20-30 treningów. Pisałeś o lęku o bliską Ci osobę, że od tego „to” się zaczęło. Jeżeli miewasz jeszcze stany lękowe (lęk uogólniony) – trening znacznie się przedłuży, najpierw trzeba wyciszyć i uspokoić prawą półkulę.

Gdzieś na tym forum znajdziesz post: na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu BFB? Skorzystaj z tych rad. Zacznij od QEEG, aby potwierdzić przypuszczenia o nadaktywności płatów czołowych. Jeżeli się potwierdzi prawdopodobieństwo sukcesu rośnie do 2/3.

Analiza QEEG jest dosyć droga (100-200 zł). Zanim zdecydujesz się na badanie poproś terapeutę o przykładowy raport z QEEG. Zwróć uwagę z ilu punktów głowy (min. 10, a w Twoim przypadku z 14 lub 16) zbierany jest pomiar i zapytaj co mierzą w każdym punkcie (w Twoim przypadku poza amplitudą pasm o szerokości 1 lub 2Hz, ważna jest koherencja między-półkulowa).

Jak już dostaniesz protokoły treningowe (co, gdzie i jak ćwiczyć), odezwij się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×