Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie dopamina a noradrenalina!!!


Gość Freddie Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie jak mozna zdobyc taniej Afobazol niz na http://www.pharmacy1010.com/afobazol.html . Wiem ze mozna kupic w niektorych rosyjskich aptekach i poprosic o wysylke ale oni nie akceptuja kart kredytowyc tylko jakies ich wlasne przelewy np: http://www.wer.ru Moze ktos ma pomysl jak obejsc te platnosci i zaplacic przez internet? W aptekach w Rosji 50 tab 10mg kosztuje 200-270 rubli (20-25zl) a na www.wer.ru 24$. Dajcie znac jakby ktos znalazl jakies tanie zrodlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mie zastanawia jakie kryteria decydują o tym ze lekarze zapisują komus lek serotoninergiczny ,innemu zas -jesli słuszne jest obiegowe przekonanie ze za depresje odpowiadają obydwa w/w przeze mnie neuroprzekaźniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mie zastanawia jakie kryteria decydują o tym ze lekarze zapisują komus lek serotoninergiczny ,innemu zas -jesli słuszne jest obiegowe przekonanie ze za depresje odpowiadają obydwa w/w przeze mnie neuroprzekaźniki...

 

Jakies tam sposoby na diagnoze niby maja, ale moim zdaniem jest to loteria. Skoro nie mozna zbadac sobie poziomu neuroprzekaznikow, to musza strzelac. Dlatego tak trudno jest znalesc swoj lek - na poczatku loteria - potem z reakcji na rozne leki lekarz wnioskuje mniej wiecej z czym moze byc problem - dopiero pozniej się zblizasz az w koncu trafiasz. To jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zawsze idą SSRI, bo są chyba najbardziej skuteczne i sprawdzone, no i w miarę bezpieczne. Później ew. inny SSRI, albo SNRI, gdy to zawiedzie szuka się innych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zawsze idą SSRI, bo są chyba najbardziej skuteczne i sprawdzone, no i w miarę bezpieczne. Później ew. inny SSRI, albo SNRI, gdy to zawiedzie szuka się innych leków.

 

A dlaczego nie cholinergiki to jest ciekawe czasami ludzie mają zaburzenia wkładu cholinergicznego, nadmierne napięcie nerwu błednego a nie jakąś tam depresję i dlatego sie źle czują. Wogóle coraz większa ilośc dyscyplin zdrowotnych odkywa jak ważny jest autonomiczny układ nerwowy. Miko może ty masz alergie skoro tak reagujesz na cholinergiki??

 

http://www.mediton.eu/library/aai_volume-4_issue-2_article-169.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o blokowanie acetylcholiny czy jej pobudzanie? Wiesz, że nie przyszło mi do głowy by sprawdzić "czyste" leki antyhistaminowe? Brałem doxepin i amitryptylinę - one mają silne działanie antyhistaminowe. Ale odczuwam pozytywne działanie z czystych antycholinergików, np biperidenu (bo chciałem sprawdzić czy to właśnie działanie antycholinergiczne w lekach trójpierścieniowych na mnie pozytywnie działa). Miałem robione testy na alergię i nic nie wykazały. To bardzo ciekawe coś piszesz, napisz więcej o Twojej wiedzy na temat cholinergików i histaminy i ich wpływie na napięcie nerwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o blokowanie acetylcholiny czy jej pobudzanie? Wiesz, że nie przyszło mi do głowy by sprawdzić "czyste" leki antyhistaminowe? Brałem doxepin i amitryptylinę - one mają silne działanie antyhistaminowe. Ale odczuwam pozytywne działanie z czystych antycholinergików, np biperidenu (bo chciałem sprawdzić czy to właśnie działanie antycholinergiczne w lekach trójpierścieniowych na mnie pozytywnie działa). Miałem robione testy na alergię i nic nie wykazały. To bardzo ciekawe coś piszesz, napisz więcej o Twojej wiedzy na temat cholinergików i histaminy i ich wpływie na napięcie nerwowe.

 

Witaj też miałem robione testy na alergię, którę nic nie wykazały, a alergie mam bo czuje objawy. Istnieją dwa typu alergii IgE zależna i ta żadziej wykrywana IgG zależna, sa tez alergię niezalezna ani od IgE ani IgG a ich mechanizmy nie są znane. Również diagnstyka laboratoryja w tym testy alergiczne w tym kraju to porażka, wynik lepiej uzyskasz rzucając kostką do gry. Przekonałem się o tym zlecając badanie włosa i DZM w BIOMOL w Łodzi - PORAŻKA - dwa razy zmienialiśmy wynik dla Ca i interpretacja pana doktora, który orzekł słabe wydzielanie nie zgodziła się z oceną lekarza do którego poszedłem, który orzekł wydzielanie w górnej granicy normy. Generalnie lekarze to w 90% nieuki i głąby, pazerne chamy etc..

 

Co do DOXEPINY to na mnie zadziała całkiem ok prawdopodobnie wyleczyła objawowo moją alergię. DOXEPINA to najsilniejszy znany bloker receptorów H1. Doxepine wynaleziono jak szukano leku na alergię. Nie przypadkowo Hydrozyzyna jest wspaniałmy lekiem na pokrzywkę, Zyrtec czyli ceteryzyna jest po prostu metabolitem Hydroxyzyny. Tak wogóle Hydroxyxyzna to jest to najebzpiecznejszy lek na uspokojenie tylko trzeba go brac co najmniej 3 razy 25 mg dziennie, a nie tak jak ja oczekiwać rezultatu po 25 mg na noc.

 

Doxepinę łykam 2 x 10 mg dziennie, ale chyba będe musiał zwiekszyć do 10 - 0 - 25 mg do tego Tegretol 100 - 0 - 100 mg.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hydro nie dałem rady, zamulenie totalne bez absolutnego działania antylękowego - czułem się jeszcze bardziej zdenerwowany bo nie miałem pełnej kontroli nad moim ciałem. Doxepina jednak działa inaczej, jest tam działanie antyhistaminowe ale ono współgra z innymi efektami leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi paroksetyna zwieksza ladnie noradrenaline, gdy potrzeba, powodujac w sytiacach kryzysowych eksplozje zlosci za otoczenie. Gdy nie biore paroksetyny, w takiej samej sytaucji, zlosc kierowana jest wewnatrz mnie. Nie wiem jak mam sprawic, zeby bylo tak samo bez paro. Przez lata mi sie takie cos uksztaltowalo i jak nagle po 20 latach ustawic sobie mozg, zeby wyrzucal zlosc na zewnatrz a nie do wewnatrz? Chyba trzeba brac tabsy do konca zycia. A psychoterapia to mam wrazenie ze mocno syzyfowa praca, ze juz duzo latwiej nauczyc sie byc szczesliwym takim jakim sie jest za pomoca psychoterapii, niz zmusic sie do wyrazania zlosci.

 

Update: z drugiej strony wenlafaksyna (ktora jest snri) w standardowej dawce 75mg w ogole praktycznie na mnie nie dzialala pozytywnie, w ogole nijako dzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×