Skocz do zawartości
Nerwica.com

bole twarzy,neuralagia


Gość isabella_28

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos z Was na tle nerwicowym ma jakies bole niewiadomego pochodzenia np po jednej stronie twarzy?Zuchwa,szczeka?Lub klucia w roznych czesciach ciala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziś rano pierwszy raz udało się powstrzymać atak aż jestem w szoku! kiedy już czułam że to nadchodzi i ten gorąc od wewnątrz narastający z lękami nagle skupiłam się na tym że leże na plaży i opalam się w hiszpańskim słońcu, skupiłam się tylko na tym i starałam się poczuć to słońce i lekki wiatr i jak ręką odjął przestało! wcześniej też tego próbowałam ale nie pomagało na tyle ile bym chciała. A dziś proszę! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika19,

Gratuluje!!Same ataki juz tez staram sie jakos tlumic:)))11 lat doswiadczenia.Niestety bole, to juz gorsza sprawa;/Nie da rady sobie wmowic ,ze jest OK.Nic nie pomaga:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, ja też mam bóle twarzy, drętwienia, takie jakby porażenie oka, uciski, mam stwierdzoną migrenę. :roll: Nasila się ona u mnie od zapachów (przede wszystkim perfum i innej chemii), przy przebywaniu w dusznych miejscach, bez ciągłego dostępu świeżego powietrza, od intensywnego światła, zbyt dużego wysiłku fizycznego oraz oczywiście po stresie, gdy emocje były zbyt duże. Byłaś u neurologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja palę papierosy to logiczne że przyspiesza akcja serca ale czasem nie mogłam sobie wmówić że tak jest tylko odrazu przyszły lęki. Dziś byłam z mama w sklepie kiedy właśnie dostałam nagłego bólu głowy aż całe oko mnie zabolało. I nagle minęło. Ja oczywiście najpierw wpadłam w panikę a chwilę później stanęłam wziełam wolne głębokie oddechy i skupiłam się na plaży;) znów pomogło;)

Powiedzcie mi tylko...mam 19 lat czy nie powinnam teraz cieszyć się życiem, chodzić na imprezy? Jest możliwość że to minie kiedyś i nie wróci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika19, myślę, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby psychoterapia, która nauczyłaby Cię jak się obchodzić ze swoim lękiem i objawami somatycznymi. Czasem mija on właśnie wtedy, gdy uświadamiamy sobie jego właściwe przyczyny. I kiedy się z nim pogodzimy, a nie zaprzeczamy i wypieramy z naszej świadomości. Trzeba się z nim oswoić. To wspaniale, że udaje Ci się już powstrzymywać ataki lęku. Tak swoją drogą to skuteczny sposób - wyobrażanie sobie czegoś przyjemnego, na mnie też to działa, gdy już zdarza mi się zacząć panikować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze jednak,ze nie jestem sama.Nie to,zebym sie cieszyla:P oczywiscie bo rozmumim te problemy doskonale i wiem jak potrafia stac sie przykre.Ja wlasnie mam bole,rwanie lewej strony tj skron,oko,szczeka,szyja.Nie sa mocne,ale wiadomo,ze wkurzaja.Byc moze to tez jest zab,,osemka;;niewyrznieta,ale nie ma co gdybac.Wazne,ze jest taka mozliwosc z tymi bolami od nerwicy.To chyba Neuralagia?Mnie poboli ta twarz 3 dni i na cale cialo sie przerzuca:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×