Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość chwiejna typ border?


etien

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam! Ostatnio zdobyłąm wiele informacji na temat zaburzeń osobowości. Wśród długiej listy rodzaju zaburzeń osobowości występuje takie coś jak osobowość chwiejna emocjonalnie: typ borderline oraz typ impulsywny.

 

Mnie akurat interesuje ten typ borderline, który się znacznie różni od tego impulsywnego. W tym impulsywnym przeważa gniew, nienawiść, skłonnośći do agresji, konfliktowaść itp.

 

W typie borderline wyróznia się głównie hwiejność emocjonalną, przeżywanie ekstremum emocji, skarjność emocji od tych smutnych, negatywnych do zadowolenia. Jednak osoba zaburzona przeważa głównie negatywne emocje jak: smutek, samotnośc, niepewność, brak bezpieczeństwa, pustka itp. Osoby te boją się strasznie odrzucenia i robią prawie wszytsko aby uniknąć tego. Bardzo intensywnie angażują się emocjonalnie w związki z innymi, ale z obawy przed bliskością stosują prymitywne mechanizmy obronne w wyniku których narażają się na cierpienie, przeżywanie ciężkich stanów emocjanlnych w trakcie trwania związku. Jednak pomimo tych trudnych emocji są silnie związani i pomimo swoich traum trwają w związkach nierozerwalnie.

 

Bardzo chciałabym poznać osoby, u których stwierdzono własnie to zaburzenie: Osobowość chwiejna emocjonalnie typ borderline

Na jakiej podstawie u nich lekarz to stwierdził? Jak same siebie widzą dane osoby? Potrzebuje jakiś bardziej fachowych informacji najlepiej z autopcji pacjentów.

Proszę napiszcie jak to jest u Was!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc w tytułach postów nie widzę za wiele na temat border. A nie mam ochoty czytać wszytskich aby się przekonać, które dotyczą mojego problemu, a które nie. Przejżałam z trzy strony do tyłu... Na pierwszej stronie zaś jest jeden taki temat gdzie pomimo, iż w tytule pojawia się nazwa border to z treści wynika, iż forowicze piszą tam o zaburzeniu osobowości chwiejnej ale typu: Impulsywna, co mnie nie do tyczy, nie interesuje...

 

Przyznam, iż jestem niecierpliwa i chciałabym móc szybko pozyskać info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałabym poznać osoby, u których stwierdzono własnie to zaburzenie: Osobowość chwiejna emocjonalnie typ borderline

(...) Jak same siebie widzą dane osoby?

 

W temacie "zaburzenia osobowości" znajdziesz na to pytanie odpowiedź co najmniej 100 razy, codziennie świeże, codziennie nowe, odczucia z przeszłości i obecne...

 

Potrzebuje jakiś bardziej fachowych informacji najlepiej z autopcji pacjentów.

Proszę napiszcie jak to jest u Was!

 

Nie rozumiem?! Jakich bardziej fachowych informacji?! Tych tu szukaj u fachowców i literaturze (ew.internecie, choć tego jako "fachowe źródło wiedzy" bym nie polecała)...

 

Do czego właściwie Ci to wszystko potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Każdy mnie tylko poucza! Pouczacie mnie, gdzie powinnam znaleźć informacje, jesteście zdziwieni: "Jak to przecież to forum więc co za problem..., wszyscy tu piszą jak się czują z zaburzeniami... ?" itp.

 

A może ktoś by coś napisał odnośnie zaburzenia, o którym wspomniałam? Może ktoś coś by napisał w temacie?

 

Najwyraźniej osoby, które tu się wypowiedziały nie mają nic do napisania odnośnie border. Lekka irytacja :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc .. forowicze piszą tam o zaburzeniu osobowości chwiejnej ale typu: Impulsywna, co mnie nie do tyczy, nie interesuje...
Ale czytając powyzsze Twoje wypowiedzi nabieram przekonania, ze jednak Cie dotyczy ;)
Przyznam, iż jestem niecierpliwa i chciałabym móc szybko pozyskać info!
Chociazby tutaj ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Każdy mnie tylko poucza! Pouczacie mnie, gdzie powinnam znaleźć informacje, jesteście zdziwieni: "Jak to przecież to forum więc co za problem..., wszyscy tu piszą jak się czują z zaburzeniami... ?" itp.

 

A może ktoś by coś napisał odnośnie zaburzenia, o którym wspomniałam? Może ktoś coś by napisał w temacie?

 

Najwyraźniej osoby, które tu się wypowiedziały nie mają nic do napisania odnośnie border. Lekka irytacja :|

 

Etien, nie denerwuj się, tu na forum dzielimy się raczej swoimi doświadczeniami, bieżącymi problemami, nie wypisujemy tu sobie w przysłowiowych punktach książkowych objawów, bo jaki to ma sens, przecież każdy może sobie znaleźć te informacje w książkach bądź na stronach internetowych...

Na przykład na stronie http://bpd.szybkanauka.net/ osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline jest naprawdę BARDZO DOKŁADNIE opisana, aż za dokładnie :P . Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co etien, chciałabyś wszystko mieć podane na tacy, zamiast poświęcić trochę czasu i poczytać tematy które już są założone. Mało tego jeszcze się wielce unosisz że jak mogliśmy zwrócić Ci uwagę na to, że założyłaś kolejny temat o tym samym, mimo, że tematów o borderline jest już kilka.

 

Wystarczy użyć wyszukiwarki, zadać w każdym temacie pytanie i czekać na odpowiedź, jeśli nie chce Ci się czytać całych tematów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany ja napiszę coś w odpowiedzi na Twoje pytanie.Ja jestem zdiagnozowana jako borderline.Diagnoza została postawiona przez mojego psychiatrę i pschoterapeutę w jednym.To jest głębokie zaburzenie osobowości.Po kilku latach terapii już tego rozpoznania nie można byłoby mi postawic.życie bordera natomiast jest bardzo ciężkie.Niestabilnośc relacji miedzyludzkich oraz skrajnośc emocji to istny koszmar.Do tego autoagresja-pośrednia (złe myślenie,mówienie o sobie,myśli samobójcze) lub bezpośrednia(samouszkodzenia,próby samobójcze).Tym ludziom naprawdę jest bardzo trudno.Mnie pomogła bardzo trudna terapia psychodynamiczna,leki SNRI.Ja nie brałam,ale czasami też można podac stabilizatory nastroju.Duża też nadzieja w tym,że mimo,iż to zaburzenie leczy się bardzo ciężko i występuje w nim niezykle duży odsetek samobójstw,to ma możliwośc samowygaszania się,przynajmniej w jakimś stopniu,w wieku średnim.Nie wiem co tak dokładnie Cię interesuje.Jakby co,to pytaj,postaram się odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej etien,

Zaciekawiłam się Twoimi postami, bo też miałam nerwicę natręctw, która właściwie ustąpiła i niedawno padłą hipoteza, że mam border. Podpisuję się pod problemem : nawet jak byłam szczęśliwa to i tak byłam nieszczęśliwa, wieczne wątpliwości i "jazdy w związku" .Ale nie mam żadnych wniosków dalszych.

Uważam natomiast, że twoje nerwy na temat innych forumowiczów są typowe dla border. Co oznacza, że to raczej ty masz problem, a nie wszyscy naokoło. A to może być dla Ciebie na prawdę twórczy wniosek, niezależnie od diagnozy. Dla mnie był. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×