Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tiki ruchowe - czy ktoś z was je ma?


eksajter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Głównymi objawami mojej nerwicy są tiki ruchowe/nerwowe.

Chciałbym sie zapytac czy ktos z was tez je ma, jesli tak to proszę odpowiedziec mi na 2 pytania:

- czy czujecie takie napięcie jakiejs czesci/strony ciała i przez to np. wzdrygacie ramionami, albo kręcicie nerwowo szyją?

- jak leczycie swoje tiki, jakim lekiem/sposobami?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi i proszę aby byly one konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie do pytania.Ja mam potwornie napięte miesnie szyji przez co przy jej ruchach czuje jak miesnie sie spinaja i czasem wystepuja niekontrolowane ruchy:(.Ale nie wiem czy to nie polekowe.

 

eksajter bierzesz jakies leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami tiki nerwowe. Objawiają się one "szarpaniem" lewej powieki. Nic na te tiki nie biorę ale prawda jest taka, że nie występują zbyt często, tylko wtedy kiedy jestem narażony na długotrwały i bardzo mocny stres, po paru spokojniejszych dniach zwykłe samo przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany: ja biorę Tiapridal, ale ten lek mnie bardzo usypia:/ czyli rozumiem, że czujesz takie napięcie w szyi i zeby je rozładowac musisz zrobic gwałtowny ruch tak? napisz jeszcze jaki ty lek bierzesz/brales?

 

majstero: jesli masz tylko mruganie powieki, to nie jest zle. chyba ze to dopiero początek, a pozniej zaczną sie inne tiki tj. wzdryganie kończynami itp.

 

zachęcam inne osoby do udzielania odpowiedzi w tym temacie :) moze to nam wszystkim jakos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciagu mojej 11 letniej juz choroby juz mialam tyle epizodow z drzeniami,ze szkoda gadac.Kazdy z Was wie.Kiedys madra Pani doktor na sen zapisala mi jakis lek ,nie pamietam go.Byl bardzo tani.Dostalam po nim wstrzasu jakiegos i doszlo do porazenia miesni karku,nie mogalm nogami ruszac byly jak ciezkie kamienie.Myslalam,ze mnie to wykonczy.Kurcze nie pamietam nazyw tego leku....Jak sobie przypomne to napisze.

 

[Dodane po edycji:]

 

to byla pernazyna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem 2 tygodnie i mialem tiki ,odlozulem na 2 tygodnie i tez mam wiec wychodzi na to ze tiki wynikaja z nerwicy a nie ze skutkow ubocznych lekow.Więc wracam do rexetinu...obym sie nie pomylil!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany: no to powodzenia życzę.

 

walczący: pisales ze tiki sie przeniosły na całe ciało, czujesz takie napięcie w miesniach i wykręcasz/wzdrykasz jakąs np. rękoma?

 

napiszcie mi czy odczywacie taki ucisk w klatce piersiowej tzn. ze ciezko wam sie oddycha. Ma ktos tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak drgają jakby mięśnie czy ścięgna ne wiem, w nogach, przy bicepsie, gdzies w okolicy żeber. Kiedys oko mi czasami tak drgało ale to była dawno i teraz na wtarzy nic nie drga :) Co do sztywności mięsni to mam tak z kręgosłupem - czasami jakby mi sie cały spiął - masakra. Jestem na początku leczenia zobaczymy co z tego będzie. Najgorsze jest to że przez te tiki, bole itp człowiek sobie wkręca choroby bo wszytskie te objawy można przypisac róznym stanom chorobowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie mi czy odczywacie taki ucisk w klatce piersiowej tzn. ze ciezko wam sie oddycha. Ma ktos tak?

Mialem, pol roku, + dusznosci. Okropienstwo. Teraz nie mam wcale, od 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkich ;) Juz o tym bylo, jesli tiki sa spowodowane brakiem magnezu, to dziala, jesli napieciem nerwowym miesni, to nie dziala, albo dziala ledwo, albo nawet szkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesiecy probowalem to oswajac, relaksowac, wszystko, wszystkie mozliwe sztuczki, ktore mi przychodzily do glowy, jednak to wciaz we mnie bylo. Jedyna rzecza, do ktorej doszedlem bylo to, ze nauczylem sie nie powiekszac swoich objawow, byly na stalym poziomie, ale nie zmniejszaly sie wcale.

 

Uwazam, ze cala nerwica, tak objawy psychiczne, jak lek (ktory ma tez swoj udzial w ciele, tzn. czuc go w ciele), jak i wszystkie somatyczne, napiecia, tiki, bole sa "zapisane" w podswiadomosci, mozesz sobie oswajac swoja nerwice dowoli, jednak dopoki podswiadomosc sie nie oczysci!, to bedzie to tylko pozorne wyzdrowienie (jesli wogole Ci sie to uda).

 

Jak pozbylem sie tych dusznosci i ciezaru na klatce piersiowej? Jak dlugo mi to zajelo?

Za pomoca medytacji, wlasciwie, to byl jedyny raz, wczesniej tylko o niej czytalem. Pozbylem sie tych objawow w 3 do 5 sekund, nie pamietam, bo to bylo juz jakis czas temu. Razem z tymi dusznosciami opuscil mnie caly lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesiecy probowalem to oswajac, relaksowac, wszystko, wszystkie mozliwe sztuczki, ktore mi przychodzily do glowy, jednak to wciaz we mnie bylo. Jedyna rzecza, do ktorej doszedlem bylo to, ze nauczylem sie nie powiekszac swoich objawow, byly na stalym poziomie, ale nie zmniejszaly sie wcale.

 

Uwazam, ze cala nerwica, tak objawy psychiczne, jak lek (ktory ma tez swoj udzial w ciele, tzn. czuc go w ciele), jak i wszystkie somatyczne, napiecia, tiki, bole sa "zapisane" w podswiadomosci, mozesz sobie oswajac swoja nerwice dowoli, jednak dopoki podswiadomosc sie nie oczysci!, to bedzie to tylko pozorne wyzdrowienie (jesli wogole Ci sie to uda).

 

Jak pozbylem sie tych dusznosci i ciezaru na klatce piersiowej? Jak dlugo mi to zajelo?

Za pomoca medytacji, wlasciwie, to byl jedyny raz, wczesniej tylko o niej czytalem. Pozbylem sie tych objawow w 3 do 5 sekund, nie pamietam, bo to bylo juz jakis czas temu. Razem z tymi dusznosciami opuscil mnie caly lek.

 

 

racja z tym oczyszczaniem podswiadomosci :) czy oprócz medytacji, jakie miales jeszcze inne sposoby na walkę z ta dusznościa i lękiem? Brales też jakieś leki albo wzmacniales jakos swoj układ nerwowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja z tym oczyszczaniem podswiadomosci :) czy oprócz medytacji, jakie miales jeszcze inne sposoby na walkę z ta dusznościa i lękiem? Brales też jakieś leki albo wzmacniales jakos swoj układ nerwowy?

 

Zadne, nie bralem lekow, nie uczestniczylem w psychoterapii, wtedy jeszcze nie jadlem zadnych witaminek, itp., po tej jednej probie z medytacja dusznosci odeszly calkowicie. Pisze jak bylo, jednak te informacje chyba Tobie nie pomoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja z tym oczyszczaniem podswiadomosci :) czy oprócz medytacji, jakie miales jeszcze inne sposoby na walkę z ta dusznościa i lękiem? Brales też jakieś leki albo wzmacniales jakos swoj układ nerwowy?

 

Zadne, nie bralem lekow, nie uczestniczylem w psychoterapii, wtedy jeszcze nie jadlem zadnych witaminek, itp., po tej jednej probie z medytacja dusznosci odeszly calkowicie. Pisze jak bylo, jednak te informacje chyba Tobie nie pomoga.

 

Moze i pomoga, bo medytacji jesszcze nie stosowalem:) masz gdzies jakies info na jej temat? jakas stronka albo ksiązka. Musze cos robic z tym uczuciem dusznosci bo nie chce stac w miejscu i sie tylko meczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×