Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak nazwać taką osobę?


muras

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdarzają się sytuacje, że ktoś planuje swoje samobójstwo od kilku/kilkunastu lat i bez względu na to jak bardzo przez ten czas będzie szczęśliwy lub nie, to i tak zabija się dokładnie w tym dniu? Jak taką osobę nazwać i jaki może być powód, czego oczekuje od innych osób, że tyle lat czeka czy to po prostu taki życiowy cel, że tak powiem? W to, że nie ma rzeczy, przez którą zabiłaby się wcześniej niż planowała uwierzę, ale nie jak ktoś jest naprawdę szczęśliwy przez ostatnie miesiące/lata, a mimo to robi to co kiedyś zaplanował. Czy naprawdę są takie sytuacje i jak to wyjaśnić, że ktoś taki bez względu na to co się wydarzy i tak trzyma się tego planu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja bym ją nazwał osobą zabójczo konsekwentną ( hehe).

A tak poważniej. Jest to głęboka depresja, która co by się dobrego nie stało i tak każe zrobić to najgorsze. Miałem kumpla, który mówił o samobójstwie kilka lat, wtedy kiedy Mu się nie wiodło. Paradoksalnie(?) zabił się wtedy kiedy życie zaczęło Mu się układać.

Czyli w zasadzie nie ważne, co się w życiu takiej osoby wydarzy. złego czy dobrego - Ona i tak zrobi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha hi hi a tymczasem - być może znałam kogoś takiego. Poznałam w szpitalu - po długo utrzymywałyśmy kontakty więc - szpital bardzo pomógł, układało się, szło do przodu, było coraz bardziej pozytywnie (to jej słowa a w oczach taki entuzjazm...) - a mimo wszystko - rzuciła się z 10 piętra.... nie przypadkowo - zanim trafiła do szpitala - cięła się, truła się, wieszała się... z perspektywy czasu mam trochę żalu do siebie, że dałam się nabrać na jej szczęśliwą minę... takie mam wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×