Skocz do zawartości
Nerwica.com

TERAPIA CZY PRACA ?


EveFly

Rekomendowane odpowiedzi

W stycziu zaczynam terapię grupową.To bardzo ważny krok w moim życiu.Przez kilka

lat wybierałam się do psychiatry ale jakoś nie mogłam tam trafić.Teraz gdy się udało,

wystąpił pewien problem -K A S A.Mieszkam z rodzicami,do tej pory oni mnie utrzymywali

ale ojciec stracił pracę.Nie wiem co mam robić.Nie chcę być dla nich ciężarem.Czy mam

szukać pracy?Terapia odbywać się będzie 2 razy w tygodniu po 3 godziny,nie mogę więc

pogodzić jednego i drugiego.Boję się,że jeżeli teraz nie zacznę się leczyć to potem minie

dużo czasu zanim znów wybiorę się do lekarza.

Może ktoś z Was był w takiej sytuacji,napiszcie jak sobie z tym poradziliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam propozycję terapii 3-miesięcznej codziennej, ale nie zdecydowałam się na nią bo właśnie bałam się że będę przez to miała problemy w pracy (3-miesięczne zwolnienie z pracy). Ale 2 razy w tygodniu po 3 godziny to nie jest tak dużo, czy nie możesz poszukać pracy z którą mógłbyś to pogodzić? Przecież 6 godzin w tygodniu nie oznacza że przez resztę czasu masz siedzieć w domu. Czy może nadal się uczysz. Poza tym na terapię dostaje się zwolnienie, to nie jest łaska pracodawcy tylko jego obowiązek cię wypuścić z pracy.

Powiem ci że na terapię (państwowo) nie jest tak łatwo się dostać, więc jak masz taką możliwość to szkoda by było rezygnować. Chociaż rozumiem dobrze twój dylemat.

 

No i jeszcze, nie wiem jakie masz możliwości co do pracy, ale nie zawsze jest łatwo pracę znaleźć tak szybko, może jak zaczniesz szukać teraz to znajdziesz za parę tygodni, jak już będziesz kończył terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×