Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moj przypadek


Pozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nerwice natrectw mam od kilku lat, ale dopiero od niedawna wiem ze to mam. Wczesniej po prostu nic o takiej chorobie nie wiedzialem i nie zdawalem sobie sprawy co mi dolega. Moje objawy to:

 

- tzw. sprawdzanie, sprawdzalem czy np. dobrze zakrecilem kran kilkakrotnie, mimo iz dobrze wiedzialem ze zakrecilem.

- glupie mysli, przyklad widze noz na stole i mam wizje jak tne sobie reke O.o nie wiem co jest grane. Albo mam wizje jak jestem na wozko inwalidzkim lub jakies bliskie mnie osoby, mam leki z tym zwiazane bo boje sie zeby sie to nie urzeczywistnilo

- jak pilem wode mineralna to mowie sobie w myslach ze np. zebym byl zdrowy i szczesliwy musze wypic 7 lykow wody :/

- slba pamiec, nie wiem czy to jest z tym zwiazane ale mam tragiczna pamiec, przykladowo ogladam jakis film a za kilk agodzin nie pamietam o czym dokladnie byl lub rozmawiam z kims a pozneij nie pamietam o czym rozmawialem

 

Lekow nigdy zadnych nie bralem, nie bylem u lekarza. Kilka dni temu dopiero wpadlem na to foeum i po przeczytaniu objawow otworzylem szczeke i nie moglem dowierzyc bo wszystko sie zgadzalo z moimi objawami.

 

Jestem szczesliwa, bardzo pozytywna osoba i sie tym jakos specjalnie nie przejmuje. Nie mam w zyciu prawie wogole stresu ( w dziecinstkie mialem, ale obecnie nic). Jestem pozotywnie do tego nastawiony i wiem ze to ja panuje nad swoim cialem i uwazam ze z tego moge sie tylko sam wyleczyc. Obecnei nie mam juz silnych objawow, pewnie dzieki mojemu nastawieniu. juz nie mam tzw. sprawdzania :), w zasadzie czasem pojawia sie glupie mysli no i slaba pamiec niestety ale dam rade :D

 

Co o tym myslicie, powinienem isc do lekarza mimo ze obecnie jest w miare dobrze ? Nie jestem moze wyleczony jeszcze calkowicie ale mam spokoj :) Co z lekami, nigdy nie bralem i tyle wytrzymalem, czy warto teraz cos zaczac brac mimo ze wiedzie mi sie lepiej ? Czy te leki uzalezniaja ? Nie chce byc faszerowany jakimis psychotropami

 

Dziekuje za odpowiedzi i pomoc

 

[Dodane po edycji:]

 

Podbijam, bo jak napisalem temat forum nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy oby na pewno jest dobrze, czy może sam sobie to próbujesz wmówić aby nie musieć o samym sobie mysleć, iż jesteś chory albo, że może jednak potrzebujesz wizyty u psychiatry. Sorry, że tak piszę; ale w swojej wypowiedzi tak często piszesz, że już czujesz się lepiej, że jakoś wydaje mi się to być mało wiarygodne - to brzmi tak jabyś się usprawiedliwiał.

Na pewno jest jakiś powód, dla którego poczułeś potrzebę aby się wypowiedzieć i o tych natręctwach wspomnieć tu na forum. Tylko Ty wiesz jak naprawdę się czujesz, i jak naprawdę to z Tobą jest.

Jeśli faktycznie czujesz się lepiej to świetnie! Jeśli te natręctwa Ci nie przeszkadzają i są znikome to super. Jeśli czujesz się szczęśliwy to ogólnie z pewnością nie ma powodów do brania leków. Chyba, że może zdecydowałbyś się na jakomś terapię?

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy oby na pewno jest dobrze, czy może sam sobie to próbujesz wmówić aby nie musieć o samym sobie mysleć, iż jesteś chory albo, że może jednak potrzebujesz wizyty u psychiatry. Sorry, że tak piszę; ale w swojej wypowiedzi tak często piszesz, że już czujesz się lepiej, że jakoś wydaje mi się to być mało wiarygodne - to brzmi tak jabyś się usprawiedliwiał.

Na pewno jest jakiś powód, dla którego poczułeś potrzebę aby się wypowiedzieć i o tych natręctwach wspomnieć tu na forum. Tylko Ty wiesz jak naprawdę się czujesz, i jak naprawdę to z Tobą jest.

 

Tez się z Toba zgadzam etien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziecka mam nn i też przez wiele lat myślałam,że to normalne,nikomu o tym nie mówiłam,ale są momenty gdy to się bardzo nasila i jest ciężko.Niedawno zrozumiałam,że to jest problem i zaczęłam się leczyć.Radzę skonsultować się z psychiatrą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×