Skocz do zawartości
Nerwica.com

straciłem idealną pracę


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam, opiszę krótko moją historię i zapytam jak mogę ją rozwiązać. więc:

 

po liceum pełny zapału do pracy wybrałem się do owej i mnie przyjęto. jako że jestem z mieściny z wielkim bezrobociem, to przyjęli mnie do zakładu produkcyjnego. moje wyobrażenia były inne. okazało się że traktują tam człowieka gorzej niż maszynę. ciągłe obserwacje pracowników czy aby nie stoją sobie przez minutę nic nie robiąc (nawet jak wszystko mają zrobione) pod groźbą utraty premii (50% wypłaty), lub nawet utraty pracy itd...

 

i ok codzienna męczarnia i stres, pilnowanie się i rygor. przepracowałem tak około 1,5 roku z przerwą miesięczną na pracę w innym zakładzie ale okazało się że tam jest to samo. kierownik był wręcz agresywny, ale pracowalem bo potrzebowałem pieniędzy np na studia zaoczne.

 

ale niedawno udało mi się znaleźć świetną pracę, w takim jakby lokalu, moimi obowiązkami było czasem jakiś serwis, obsługa klienta itd.

 

było pięknie ale pierwsze dni był ze mną szef, no i cóż. włączył mi się jakiś lęk przed nim mimo że był to bardzo luźny, towarzyski człowiek. kazał mi sobie jakiś film włączyć jak się nudzę albo porobić coś jak nie ma ludzi. ale ja w jego towarzystwie traciłem oddech, siedziałem jakby za mną stało stado głodnych lwów, a gdy przyszedł jakiś klient to bałem się coś głośniej powiedzieć bo widziałem że on patrzy.

 

i tak przez te kilka dni które był już wyrobił sobie opinie. dziś minął drugi tydzień w mojej idealnej pracy. bez tego szefa pracowało mi się świetnie ale niestety zwolnili mnie, ponieważ widział jak się zachowuje przez te kilka dni ktore był i znaleźli kogoś innego.

 

i moje pytanie jest następujące, czy da się wymazać te tragiczne nawyki pozostałe od pracy na produkcji? nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak tam jest, ale mogę to nazwać współczesny obóz pracy.

 

dodam jeszcze, że zainteresowanie tą pracą było ogromne, ale dostałem ją ponieważ wyjątkowo świetnie wypadłem na rozmowie kwalifikacyjnej, bo się nie stresowałem - prawdopodobnie dlatego że nie wiedziałem jeszcze że rozmawiam z współwłaścicielem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i tak przez te kilka dni które był już wyrobił sobie opinie. dziś minął drugi tydzień w mojej idealnej pracy. bez tego szefa pracowało mi się świetnie ale niestety zwolnili mnie, ponieważ widział jak się zachowujeprzez te kilka dni ktore był i znaleźli kogoś innego....

Pójdź do niego i porozmawiaj. Wytłumacz z czego wynikało Twoje zachowanie przy nim i upewnij się, że ono właśnie było przyczyną zwolnienia. Może w ten sposób oddemonizujesz w sobie stosunek do wszelkich "właścicieli" w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale już czwartego dnia zatrudnili nową osobę, a mi podziękowali kilka dni po

 

aha no i tak, powiedziałem coś w stylu, że sie stresowałem przy nim itd, a przy ludziach bylo ok, ale nie pomogło, mieli już kogoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, no ostatnio mam jakieś objawy fobii społecznej...

 

a jeszcze np w liceum, gimnazjum itd byłem duszą towarzystwa (czasem aż za bardzo), nagle jakoś zmieniło sie to o 360 stopni. chyba właśnie praca na produkcji i kierownictwo mnie do tego doprowadziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że to Twoje zachowanie doprowadziło, że Cię zwolnili, a może kierownik miał na Twoje miejsce swojego głupawego siostrzeńca.

Nie dołuj się, wiesz że jesteś kompetentnym pracownikiem, starasz się itd. Nie ta praca to inna, a może znajdziesz lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×