Skocz do zawartości
Nerwica.com

Relacje z psychologiem


Aja93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad roku uczeszczam na terapię uzależnień, marihuany nie pale juz od dawna ale na terapię nadal chodzę dwa razy w tygodniu.

Jestem bardzo przywiązana do mojej psycholog, jest dla mnie bardzo ważna osoba w życiu czasem wydaje mi się ze gdyby nie Ona to nie było by mnie już na świecie.

Lecz niepokoi mnie to że cały czas o niej myślę, nie mamy ustalonego czasu zakończenia terapi a ja ciągle obawiam się ze ten koniec niedługo najdzie a ja sobie bez niej nie poradzę.

Często podczas terapii chciałam się zapytać czy jej na mnie zależy, czy mnie lubi itp. Ale wiem ze nie powinnam zadawać takich pytań.

Czy uważacie że powinnam jej powiedzieć jak bardzo dla mnie jest ważna, że nie wyobrażam sobie zakończenia terapi itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Myślę, że powinnaś powiedzieć swojej psycholog, co czujesz. Skoro tak wiele jej zawdzięczasz, przywiązanie jest zrozumiałe. Jednak, żeby terapia działała w 100% powinno się psychologowi mówić, co czujemy, również jeśli chodzi o relacje z nim. Jasnowidzem nie jest i nie zgadnie tego. Taka wiedza może nakierować Twoją terapeutkę na to, w jaki sposób dalej pokierować terapią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad roku uczeszczam na terapię uzależnień, marihuany nie pale juz od dawna ale na terapię nadal chodzę dwa razy w tygodniu.

Jestem bardzo przywiązana do mojej psycholog, jest dla mnie bardzo ważna osoba w życiu czasem wydaje mi się ze gdyby nie Ona to nie było by mnie już na świecie.

Lecz niepokoi mnie to że cały czas o niej myślę, nie mamy ustalonego czasu zakończenia terapi a ja ciągle obawiam się ze ten koniec niedługo najdzie a ja sobie bez niej nie poradzę.

Często podczas terapii chciałam się zapytać czy jej na mnie zależy, czy mnie lubi itp. Ale wiem ze nie powinnam zadawać takich pytań.

Czy uważacie że powinnam jej powiedzieć jak bardzo dla mnie jest ważna, że nie wyobrażam sobie zakończenia terapi itp?

 

 

Powinnaś zawsze pamiętać, że terapeuta NIE jest naszym przyjacielem kolegą. Wykonuje swoją robotę, a jeśli czujesz się dobrze w trakcie terapii ufasz mu czujesz do niego pozytywne emocje to świadcz tylko o tym że dobrze wykonuje swoją pracę.

Pewnie doskonale wie że ją polubiłaś i nie powinna Cię z dnia na dzień odstawić od terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×