Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem podobnie przy dawce 75mg.Przez dwa miechy było ok a potem załamka.Niepotrzebnie miałem zamiane tego leku na anafranil a wystarczyło zwiększyć dawkę.W tej chwili biorę 150mg na dobę i jest ok.To jest jedyny lek który na mnie działa,nawet przez wszystkich uważana za najsilniejszy antydepresant Amitryptylina zawiodła.

Niektórzy biorą dawki nawet po 220mg i jest ok tak że Twoja dawka 75 nie jest duża.Velafax też można łączyć z innymi antydepresantami które wzmacniają jeszcze jego działanie.Sam zażywam go teraz wraz z mirtazapiną a wcześniej zażywałem razem z mianseryną.

To super lek jak dla mnie i zarazem jedyny który tak na prawdę działa na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mowisz ze to jak sie czuje moze byc wynikiem zbyt malej dawki? tez tak wlasnie mysle bo jak bralam najpierw 75 to bylo ok, dopiero jak przez tydzien bralam wiecej to zaczely sie te chore akcje. na mnie dziala i to tez b. dobrze ale to jak sie czulam ostatnie tygodnie bylo tragiczne. dzis zwieksze dawke do 150 i zobacze czy tez bede sie tak czula. ja lacze je z trittico na noc i z atarxem doraznie ale ostatnio dobrze sie czulam, nie mialam zadnych zalaman wiec nie bralam ataraxu ze 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wszelkie zmiany dawek leków uzgadniać wcześniej z lekarzem bo samemu nie powinno się tego robić.

Dobrze by było porozmawiać i zasięgnąć jego opinii dopiero potem wspólnie podjąć dalsze działania co do zmiany lub skorygowania dotychczasowego leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa zupełnie inne leki z różnych grup.Fluoksetyna (Prozac) SSRI a Velafax (SNRI).Pierwszy blokuje wychwyt zwrotny serotoniny drugi zaś serotoniny i noradrenaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się sugerować dawką w tym przypadku gdyż są to zupełnie inne substancje.Gdyby była redukcja velafaxu 220mg na velafax 75mg albo 37mg to by było zastanawiające ale w innym wypadku nie można tego porównywać.

A z lekami to jest różnie bo każdy lek inaczej działa na poszczegolne osoby i dla lekarzy tez to jest pewna zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Kuba, ja tak szybciutko o swoich doswiadczeniach - biore efectin er75 trzy miasiące raz dziennie wieczorem, zaczął dzialac po 1,5 tygodnia, pierwsze objawy to straszliwe bóle mięśni, ktore samoistnie ustąpiły po wyzej wymienionym poltora, tyg, plecam masowanie ciała, nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze ten bol to efekt dlugotrwalego spiecia powodowanego nerwicą, pozdrawiam, pasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy dawka 37.5 efectinu to dawka terapeutyczna? Czy tylko dla rozpoczecia kuracji?

Kiedys bralem dawke 75 ale po miesiacu serce bardzo szybko bilo, wiec odstawilem. W zwiazku z wieloma pozytywnymi opiniami zastanawiam sie czy nie sporobowac od nowa na stale dawki 37.5. Moj organizm zawsze bardzo wrazliwie reaguje i moze taka dawka bylaby wystarczajaca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zazywam Efectin(jego polski odpowiednik Velafax) Tez zaczynalam od dawki 37,5 mg. Jestem bardzo szczupłą osobą i myślałam ze lekarz pozostawi mnie na takiej dawce,ale zostala mi ona zwiększona do terapeutycznej 75mg.Myślę ze dawka 37,5 mg moze byc stosowana jako ewentualnie podtrzymująca dobry stan,ale leczniczo to chyba minimum jest 75mg.Oczywiscie to tylko moje domysły.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilam ta dawke na 2 tabl. 75 i czuje po kilku dniach poprawe. serce juz mi tak nie lomocze tylko ze mam problem z widzeniem, wszystkie swiatla mnie strasznie raza, szczegolnie wieczorem wszystko tak mnie razi ze po nocy nie moge samochodem jezdzic.

 

nie uzgadnialam zmiany dawki z lekarzem, ale lekarka powiedziala wczesniej ze jesli bede sie zle czula to moge zwiekszyc do 2 tabl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Velafax 37.5 około 3 miesiące a pozniej Effectin ER tez 37.5 przez około 4 miesiące - po Velafaxie mialam potworne mdłości (pewnie dlatego, że tablety niepowlekane) a po Effectinie OK, tzn. nie robiłam się zielona. Niby się trzymałam, walczyłam ze sobą ale w końcu mój stan się pogorszył na tyle, że znowu zaczęłam wyć jak wilk do księżyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, klavy jest. Tzn. wstaję rano, nie przesypiam doby, nie uciekam od problemów w sen, jakos funkcjonuje, wypełniam zadania jakieś tylko mi poczucie smutku zostało - może 30% mniejsze, juz sama nie wiem co mi pomoze aby pozbyc sie poczucia frustracji,bezsensu, wewnetrznego płaczu, smutku :) najgorsze jest to ze ja juz nie wiem kiedy jestem chora a kiedy zdrowa - albo jest euforia taka, ze góry przenosic albo dół na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie znalazłam w wyszukiwarce takiego tematu, ale mogłam coś przegapić. Jeżeli tak to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Chciałabym zapytać czy ktoś z Was przyjmował Simfaxin? Lekarz wypisał mi to kilka dni temu, idę właśnie kupić ale chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać. Opiszcie proszę jak siępo nim czujecie, jakie ma skutki uboczne. Wolę być przygotowana.

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Aurelia

 

[*EDIT*]

 

hmm...czyżby nikt nie brał? zastanawia mnie fakt, że na sześć aptek lek był tylko w jednej. Jakieś to dziwne... Może jednak znajdzie się ktoś kto zażywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×