Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

myślicie że jak doktor powiedziala,ze wszytsko ok z tymi wezłami pod pachami i wogóle to nie macać tam dalej i dac sobie spokój? tzn ze jak nie wierzę lekarzowi to już mam jednak hipochondrie ?:P, staje to się męczące

 

 

ja lekarzom nie wierzę.

tak mnie "leczą" od 1,5 roku, że jestem teraz w takim stanie i nadal nie mam diagnozy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, na pasożyty i problemy z zanieczyszczeniem organizmu najlepszy jest olejek z oregano! http://freedelikatesy.pl/olejek_z_oregano_50ml_ekamedica.html - moja siostra leczyła się nim za namową ogarniętego zielarza i wreszcie poczuła się lepiej. Sama biorę go profilaktycznie bo odgrzybia, zabija bakterie, wirusy i usprawnia organizm. Nie zaszkodzi spróbować!

 

Z pracą lipa, aż nie wiem co powiedziec :( Mój tata ma grupę inwalidzką i pracuje własnie w systemie 7h/etat, plus dni wolne, plus dofinansowanie do leków i bardzo sobie ceni podejście szefostwa, on też daje z siebie wszystko, a muszę zaznaczyć, że pracę podjał po 17 latach renty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, na pasożyty i problemy z zanieczyszczeniem organizmu najlepszy jest olejek z oregano! http://freedelikatesy.pl/olejek_z_oregano_50ml_ekamedica.html - moja siostra leczyła się nim za namową ogarniętego zielarza i wreszcie poczuła się lepiej. Sama biorę go profilaktycznie bo odgrzybia, zabija bakterie, wirusy i usprawnia organizm. Nie zaszkodzi spróbować!

 

Z pracą lipa, aż nie wiem co powiedziec :( Mój tata ma grupę inwalidzką i pracuje własnie w systemie 7h/etat, plus dni wolne, plus dofinansowanie do leków i bardzo sobie ceni podejście szefostwa, on też daje z siebie wszystko, a muszę zaznaczyć, że pracę podjał po 17 latach renty!

poprzednie 2 firmy nie robiły problemu!

do tej ostatniej mogę wrócić w każdym momencie, ale tak jak mówiłam, mimo dobrych zarobków, praca baardzo stresująca, więc warto?

jak myślicie? :cry:

 

ja mam orzeczenie z powodu przebytej anoreksji i osteoporozy.... a w poprzednich zawsze mnie chwalili, że jestem ambitna, dokładna... no jak ja coś postanowię zrobić i mam jakiś cel, to idę do końca.

 

 

co do olejku z oregano, też stosowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka zostaw te wezly...sama obiecalas, ze jesli lekarz w piatek potwierdzi, ze nic sie z nimi nie dzieje to dasz sobie z nimi spokoj. A teraz co :nono::nono: Myslisz, ze lekarz nie rozpoznalby powiekszonego wezla chlonnego??? Zostaw te pachy w spokoju i szyje tez!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, na pewno żaden ropień, ja kiedys miałam gangrenę w zębie i się tym nie przejęłam, wyleczyli mnie kanałowo bez znieczulenia i żyję, teraz to bym chyba umarła,

Ardash, muszę zostawić, wyraźnie mnie macała pod pachami i powiedziała , że ok , tzn że już mam syndrom nie wierzenia lekarzom bo jak ja tam mocno macam, ale wiecie jak mocno, ze drę to do momentu aż nie wyczuję, to czuję, ale widocznie po prostu tak mam, muszę sobie to przetłumaczyc, ale to trudne, lekarz chyba bardziej wie gdzie są węzły i jak wyglądają gdy są powiększone, na szyi to powiedziała, że są malutkie, ale mam infekcję gardla jeszcze :P po wizycie u dermatologa idę do psychologa na terapię :D ja to zawsze obiecam a potem dupa, ale walczę z tym macaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy macie tak moi mili czasem, że jak mrugacie oczami to są jakby błyski światła? nie takie, że nic poza światłem nie widać, tylko takie plamy jakby z boku albo do góry? ja tak mam i nie wiem czy mam sie martwić, czy to normalne. może patrzyłam wcześniej na jakas lampe i dlatego? nie wiem kkurde....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka Zdaję sobie sprawę z tego jak to brzmi, ropień mózgu..hah no ale dzisiaj mam gorszy dzień. Dzięki Kochana :*

 

Martini123 też mam zaburzenia wzroku, a jestem pod stałą kontrolą okulisty i to nic takiego :))

 

Jak Wam mija sobotni wieczór ? :) Mam nadzieję, że lepiej niż mój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka mialas juz uwierzyć lekarzowi !!! Węzły chłonne ma każdy człowiek tak jak ścięgna mięśnie... To normalne ze je wyczujesz bo one istnieją ale uwierz mi lekarz wie kiedybsa powiększone a Ty golem okiem byś to zauważyła wiec juz marsz na terapię!

Pawelt- mam laptopa. Maz rozkrecal ten ekran bo z tego co wyczytalam to albo matryca albo taśma ale nie mam drugiej żeby sprawdzić:( żadne składanie podczepianie nic nie dało...

Poza tym Cora znów chora...ledwo przeszła grypę żołądkowa a tu od 2 dni ma gesty zielony katar...chyba juz pora na leki? Dziecko ma katar juz z miesiąc z przerwa na dzień dwa a oni nic jej nie dają. Ja jej dziś dalam pneumolon i wapno eh:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za odpowiedź :) a jeśli chodzi o węzły to też miałam jazde z nimi i to kilka miesięcy. nawet sama wyczułam sobie powiększoną śledzionę :P ale poszłam na usg wszystko ok, potem do hematologa bo miałam bardzo niską hb i okazało się, że moje 'powiększone' węzły (nad obojczykiem, szyjne, pod pachami) nie są powiększone. tzn jeden na szyi był i jest od około lat,m ale reszta to były moje wymysły, też się cały czas macałam. po wizycie przestałam i już jestem spokojna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna...poczytalam pare Twoich postow,ty potrzebujesz dobrego lekarza psychiatry! I nie mowie zeby cie obrazic,wyobraz sobie ,ze wszystkie bole wlacznie z plecami,krzyżem,nadmiernym napieciem moga byc z nerwicy..

Aa i postaw sie przed uzytkownikami forum,sorry ,ale ja sobie to przemyslalAlam i niewybaczylabym sobie tego jakby Ci sie cos stalo!

Moim zdaniem,uzytkownicy w tym i ja powinni powiadomic odpowiednie sluzby!

Nie badz juz taka egoistka i pisz co cie boli,nie wkrecaj nas w swoje samobojstwo!! Wszyscy biora to do siebie,czekaja na twoja wiadomosc,az tak chcesz zwroćic swoja uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, moim zdaniem karta grafiki zzdechła. Częsty temat w laptopach... Niestety lapki są bardzo gorące w środku do tego trzymamy je często na kolankach w łóżku (tak jak np ja teraz) :} i kłopot gotowy. Trzeba do serwisu chyba, że stary to kupić trzeba nowy :/

Ja musiałem kupić nowy bo młody nakarmił poprzedniego colą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, a czy Ty normalnie je czułas jak mocno macałaś pod pachami czy na szyi? mi doktor powiedziała że nie mam powiekszonych pod pachami, ale jak bardzo mocno pomacam to one tam są, tzn nie wiem czy to węzły ale chyba tak. szyjne mam leciutko powiększone bo doktor powiedziała że mam infekcję w gardle, i dlatego własnie sie pytam, czy Ty je tam czułas po prostu, a okazałao się że są i nie są powiększone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsilna...poczytalam pare Twoich postow,ty potrzebujesz dobrego lekarza psychiatry! I nie mowie zeby cie obrazic,wyobraz sobie ,ze wszystkie bole wlacznie z plecami,krzyżem,nadmiernym napieciem moga byc z nerwicy..

Aa i postaw sie przed uzytkownikami forum,sorry ,ale ja sobie to przemyslalAlam i niewybaczylabym sobie tego jakby Ci sie cos stalo!

Moim zdaniem,uzytkownicy w tym i ja powinni powiadomic odpowiednie sluzby!

Nie badz juz taka egoistka i pisz co cie boli,nie wkrecaj nas w swoje samobojstwo!! Wszyscy biora to do siebie,czekaja na twoja wiadomosc,az tak chcesz zwroćic swoja uwage?

 

przecież ja piszę. gdy jestem totalnie załamana, mam takie myśli, ale wiem, że nigdy bym tego nie zrobiła... bo zwyczajnie nie mam odwagi.

a co do psychiatry, to sama możesz iść, ja już się nachodziłam, gdy miałam anoreksję.

 

chora tarczyca i candida powodują depresję.

ciekawe, czy Ty byś się dobrze czuła, gdybyś wiedziała, że miałaś/masz robale jelitowe. hm?

 

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, ok nikt Ci nie broni mówić co Cię boli i z czym musisz walczyć ale obiecaj nam że nie odbierzesz sobie życia... Niech się tym zajmie szef na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam wasze forum i chyba mam hipohondria. Choć nie jestem pewna bo mam dużo różnych objawów. Najgorsze ze ciągle pogadam w stany rozpaczy i załamania wtedy jest najgorzej.Na dodatek jestem w 16 tygodniu ciąży i wszystko sie nasiliły. Boje się o siebie o dziecko.Nie umiem żyć ciągle coś mnie boli dretwieje i szukam w internecie przyczyn.To jest sstraszne.Lekarze mnie badają byłam już nawet u neurologa i chce mi zrobić rezonans głowy ale czy to bezpieczne.Boje się wwszystkiego na dodatek mój partner mnie nie rozumie.Mowi ze przesadzam i mam zająć się córka i domem bo mamy juz 4 letnieddziecko. A ja żyję jak warzywo tylko czekam aż coś za boli.W nocy budzą mnie skorcze nog i dretwienia rąk.Nie wiem co robić pisze ten post i płacze z bezsilności.s Szkodzi Pewnie Tym Mojemu dziecku.Moze ktoś podpowiedzieć co robić czy badać się u lekarzy i jak będzie ok to wtedy do psychiatry czy juz iść mimo że nie wiem czy jestem zdrowa. Przepraszam ze tak o sobie ale nie wiem z kim mogę porozmawiać o tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikusia895, na pewno to hipochondria już, nie możesz tak się denerwować, ja i pewnie wiele innych też miało dni rozpaczy, ja ostatnio mam takich okres, przede wszystkim nie możesz czytać nic w internecie, a objawy jakie opisujesz mogą być na tle nerwowym, musisz zająć czymś myśli, i broń boże nie czytaj google :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikusia895, a może dobrym wyjściem będzie jak pójdziesz się badać równolegle chodząc do psychiatry? Nosisz pod sercem małe dziecko a dziecko czuje Twoje zdenerwowanie. Moim zdaniem nie ma na co czekać, pozdrawiam trzymaj się ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, na szyi wydawało mi się, że mam wielkie a okazało się, że jeden jest troszeczkę powiększony. pod pachami niby czułam, nawet mnie już bolało przy dotykaniu, hematolog po badaniu powiedziała mi, że węzły chłonne ma każdy i w zależności od budowy ciała mogą być wyczuwalne, ale moje nie są powiększone. więc można je wyczuć, nawet jeśli nie są powiększone. poza tym węzły pod pachami są bardzo głęboko, jak ja sama sobie badałam to w innym miejscu niż one są :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, kurcze ja niby coś czuję jakbym miala pod pachami ale naprawdę muszę mocno tam naciskać i pchać rękę w to zagłębienie, też nie wiem czy sobie dobrze macam :P, ale coś tam czuję, mi lekarka też nie pchała tam palców jak ja to robię tylko jakos tak tam pouciskała i powiedziała, że nie są powiekszone, ze lekko mam tylko na szyi a też wydawało mi się że mam ogromne, chyba kurde czas jej zaufac i nie macac się tam cały czas bo moze macam zupełnie co innego, jak myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomoście bo jestem roztrzesiona. Od wczoraj dzieje mi się cos dziwnego i zaczynam panikowac... Moja Cora jest przeziebiona ma duży katar mi zaczął katar spływać po gardle z nosa nic nie leci. Ale robi mi się takie cos jak czasem ktoś dużo nos dmucha i później się tak jakby odtyka takie pykniecie czuć w nosie i właśnie tak mam co jakiś czas z tym ze ja nosa nie dmuchalam... I kiedy tak pyka to czuje jakby ropę w nosie a nic tam nie ma i boli wtedy głową takie pojedyncze ukłucie... Zaczęłam panikowac ze to jakiś tętniak ... Co to może być? W życiu czegoś takiego nie miałam. Czasem jak się dmucha nos to później tak pyks jak się odtyka ale ja go nie dmuchalam to co to za pykanie?:( czy to może byc od przeziębienia? Czy to jakiś guz ? Jestem przerażona bo i głową wtedy tak na sekundę boli :((( proszę napiszcie cos bo ja wariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, spokojnie, pomyśl ile razy przed chorobą coś pyknęło w głowie zabolało to tu to tam. To tylko głowa. Ja mam dzisiaj znowu gule w gardle ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, przed hematologiem byłam o dwóch różnych lekaerzy rodzinnych i oni też nie dusili mi mocno pod tymi pachami a wiedzieli, że nie są powiększone, uwierzyłam dopiero hematolog która mnie tak tam dusiła, że aż bolało. tak jak mówie - węzły można wyczuć bo to tak jakby małe organy, które są, a skoro są to można ja wyczuć :) powiedziała mi też, że jeżeli dzieje się coś niedobrego w organizmie to węzły się tak powiększają, że nie można ich przeoczyć. a jeśli dusisz mega głęboko i Ci się wydaje, że może coś tam jest to na pewno nie są one powiększone. Nie macaj się, nie masz powodów, a jeśli będziesz dalej macać to je podrażnisz i wtedy mogą Ci się powiększyć. Nie masz sie czego obawiać :) poza tym u człowieka jest mnóstwo węzłów chłonnych i zawsze jakieś są powiększone bo nas zorganizm cały czas musi walczyć z drobnoustrojami, które są wszechobecne szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz. Odpuść :)

 

a już nie mówie lepiej jakie miałam wiksy z tymi nad obojczykiem, myśłalam, że moje dni się już kończą a się okazało, że to ścięgna :P

 

Mili ja przez ostatnie dwa tygodnie niby nie byłam chora, ale z nosa do gardła co chwilę coś szło. też nie wydmuchiwałam, bo to było tak jakby od środka. mój mężczyzna ma tak praktycznie cały czas. Mi przeszło samo, nie denerwuj się tym! mnie też kłuje wgłowie, czasem jak kaszle, jak smarkam, to normalnie szczególnie w naszym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×