Skocz do zawartości
Nerwica.com

IPON- portal nie dla wariatów


donatelka1978

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim znalazłam to forum zarejestrowałam się na stronie IPONu (Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych). Udzielałam się w kilku tematach, prowokowałam do rozmowy ludzi, dając tematy o chorobach psychicznych i się doigrałam.

Zaczęliśmy z kolegą komentować jeden artykuł, który poruszał sprawy stygmatyzacji osób chorych psychicznie. Dyskusja stałą się po jakimś czasie bardzo burzliwa i wiele osób zaczęło pisać co to by nie zrobiło z wariatami. Bardzo się wkurzyłam i przyznam, że puściły mi nerwy. Zaczęlam bronić chorych psychicznie i dostałam ostro po doopie. Nie chcę przytaczać całej dyskusji ale podaję link do tego forum, jeśli ktoś chce i ma siły to wszystko czytać:

 

http://ipon.pl/forum/viewtopic.php?id=11749

 

I teraz miałabym prośbę do Was, czytających żebyście mi powiedzieli czy przesadzam i Oni mieli rację. W końcu dałam za wygraną jak na mnie najechali. A może ktoś znajdzie w sobie odwagę i odgrzebie ten temat na IPONie bo ja się już poddałam :( Myślałam że wśród ludzi niepełnosprawnych znajdę zrozumienie... naiwna jestem. Ten portal powinien mieć nazwę Internetowy Portal Ludzi Niepełnosprawnych Ruchowo wtedy byłoby wiadomo że my, wariaci nie powinniśmy się tam rejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam całą dyskusje ...cóż nie widziałam w niej nic strasznego,również choruje na depresje ale nie poczułam się w żaden sposób szykanowana w tej rozmowie,nie dziwie się kobiecie która została zaatakowana przez jakiegos mężczyzne który chciał zabic jej dziecko ale szczerze watpie żeby miał on depresje pourazową..

donatelkanie mozesz brać tak strasznie wszystkiego do siebie bo każdy człowiek zdrowy czy chory,sprawny lub nie może byc w jakiś sposób dyskryminowany np. komuś się nie spodoba jego kolor włosów:) takie jest życie i czy byłabyś zdrowa czy chora takie sytuacje mogą się przydarzyć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to.nazwa tego portalu nie jest taka jak powinna.żeby nazywać rzeczy po imieniu tam powinno pisać: IPONR.zgubili jedną literke.a tak wogóle scenariusz jest ten sam:nowy wchodzi na czata,dostaje zaproszenie na spotkanie w realu,boi sie,użytkownicy mydlą oczy że ,,niema sie czego bać'' , ofiara daje sie przekonać i...na miejscu dostaje solidnego kopa i...to utwierdza w przekonaniu że ludzi trzeba sie bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz im co byś zrobiła z takimi co się ruszać normalnie nie umieją. Że jak byś dorwała takiego bez nóg, albo z nieruchomą ręką to...

 

Złośliwy jestem do nich nie?

 

Nie chce mi się tam logować i z nimi gadać. Mam pełen szacunek dla wszelkich kalek. Ale jeżeli oni nie szanują nas to czemu my mamy szanować ich?

 

A tak naprawdę nie ma my i oni. Poprostu jakaś nieodpowiedzialna, nieempatyczna grupa ludzi się tam zebrała i mam nadzieję, że niereprezentatywna dla tego środowiska. Na swoje kalectwo zwracają wielką uwagę, ale kalectwa innych nie uznają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×