Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Zazulka,

zmniejsza sie po benzo, nasiliło mi sie to po fluo i kiedys ten sam stan nasilil sie po jednym leku aktywizujacym, ktory z czasem coraz bardziej nasilał lęki, wychodzi z tego ze nasilenie stanow lękowych daje takie objawy

 

-- 13 kwi 2014, 14:14 --

 

myliłem to kiedyś z osłabieniem i brakiem energii i pewnie dlatego wszystko pobudzające co brałem tylko mi to jeszcze bardziej nasilało, bo nie w tym był problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Hmmm...mowisz,ze to stany lękowe powodują?!A ja bym dala sobie rękę uciąć,ze u mnie to esci to wywolalo,bo ja wcześniej tego nigdy nie mialam....to okropne uczucie tej "sieczki",jest zupełnie inne niż przy ataku lęku/paniki....

 

Zazulka

Ale na pobudzenie mozna wziasc hydroxyzynke albo benzo i juz jest lepiej,a na senność.....Zreszta tak czy tak,to ani jedno ani drugie jest paskudne.....

 

Ja dzisiaj chodze bardzo pobudzona,aż mi leb peka z napiecia.Musze przeprosić sie z hydroxyzyna....:),bo juz chyba nie moga ze mna wytrzymac domownicy.Juz zrobilam dwa prania,umulam podlogi,balkon,nawet thuje posadzilam,co prawda na balkonie,ale...i dalej mnie nosi.Ide po hydro...

 

-- 13 kwi 2014, 14:39 --

 

Luki

Te siniaki....moze krzepliwość jest inna,moze krew sie rozrzadzila.Mnie jak pielęgniarki pobieraly krew to dziwily sie czemu mi tak dlugo leci krew.....nigdy tak nie mialam i stwierdzily,ze to wina krzepliwości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj chodze bardzo pobudzona,aż mi leb peka z napiecia.Musze przeprosić sie z hydroxyzyna....:),bo juz chyba nie moga ze mna wytrzymac domownicy.Juz zrobilam dwa prania,umulam podlogi,balkon,nawet thuje posadzilam,co prawda na balkonie,ale...i dalej mnie nosi.Ide po hydro...

Ja dziś tuje tylko przycięłam (w niedzielę, na zgorszenie sąsiadom, hehe), wycięłam pół drzewa (na drugie pół nie wystarczyło mi siły i cierpliwości), wymyłam podłogi (u mnie rzeźnia, bo sucz ma cieczkę), chciałam jeszcze trawnik skosić, ale tego by sąsiedzi chyba nie przeżyli, przerzuciłam 14 wiader węgla a teraz pojeżdżę na rowerze. Zgłodniałam tylko, a najaranie nie przeszło. A przejść musi, bo mam dziś umysłową robotę do zrobienia. Czasami zastanawiam się, czy ta nerwica nie działa po prostu na przkór: jak trzeba działać w wyciszeniu to nosi, a jak chciałoby się, żeby poniosło, to chce się spać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazulka

No to powiem Ci,ze masz powera....:)

A masz cis takiego jak przenikliwe zimno w takiej fazie pobudzenia?

A co do sasiadow,to ja mam gdzieś co powiedzą....w niedxiele czesto tylko u mnie wisi pranie:)

A,ty masz domek.....ale masz pieknie.....ja blokowce dookola.....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Ha,ha,ha....nie,nie polecam,tylko zastanawiam sie,bo moze akurat Tobie by pomoglo.Wielu lekarzy twierdzi,ze esci to naprawdę dobry lek.Na tym dziennym bardzo dużo osób to bierze w depresji z lękami.Tylko oprócz tego lykaja inne cudeńka.

Jedna kobitka bierze wenle75+esci10mg....to juz w ogóle mnie zaskoczylo....i mowi,ze czuje sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

nie chce sie wypowiadac na temat lekarzy bo nie wiem jakimi intencjami sie kierują poszczegolni przy wypowiadaniu opinii o lekach, wiem tylko jedno po jednej rozmowie z jednym gosciem ktory sie obraca w tej branzy i opowiadal mi ostatnio jak potrafia wciskać leki za ktore dostaja bonusy od przedstawicieli farmaceutycznych, chodzilo akurat o leki nasercowe ale jak mi to mowil to byl po prostu zazenowany ich postawą jak swoj interes stawiają ponad zdrowie ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Wiem o tym....niestety tak jest.Ale o esci wypowiadala sie p.dr.psychiatra,ktora ma przedstawicilstowwstret i zresztą sama go bierze tylko dwie tabletki,ze to naprawdę dobry lek,ze wycisza organizm od napięć,likwiduje lęki,ale na natrectwa nie za bardzo dziala,chociaz tak jest w ulotce.

 

-- 13 kwi 2014, 16:25 --

 

Teraz to czlowiek nie liczy sie w ogóle...tylko pieniadz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79

Przeszło pobudzenie. Zjadłam solidny obiad, zapchałam się paczką delicji i teraz z kolei chce mi się spać :) Ale nie wiążę tego z chorobą. Raczej ze zmęczeniem i z przejedzeniem się.

Dreszczy i uczucia zimna nie mam, ale skoro o tym wspomniałaś, to pewnie następnym razem się pojawią. Eh, ta siła sugestii. Zawroty głowy - no może odrobinkę, ale takie raczej w przód i w tył, a nie w kółko.

A jeśli mam być szczera, to wolę to dzisiejsze pobudzenie od tego piątkowego jęcząco-płacząco-depresyjnego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazulka

Jeśli Cię to pocieszy,to ja również w piątek mialam depresyjny,beznadziejny nastrój...a to poddenerwowanie faktycznie lepsze niż ten podly nastrój....kurcze,kiedy to sie uniemyje....?I czy w ogóle sie unormuje?!

 

-- 13 kwi 2014, 20:04 --

 

Lunatic

Tak mi sie przypomniało....kiedys jedna p.dr.pstchiatra,starsza babeczka,powiedziala,ze pacjentom z ADHD,podaje sie leki....pobudzajace i one takich delukwentow wlasnie wyciszają....mowila,ze nawet naukowcy niewiedza czemu tak jest.....Moze to u nas nerwicowcow/depresyjnych,to tez dotyczy,co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu, jak samopoczucie? U mnie dalej ok, poza tym, że się nie wyspałam... Wczoraj byłam u znajomych (pierwsze takie wyjście od 1,5 miesiąca) i graliśmy w grę planszową, taka ze scenariuszem (4h) :P. Wróciłam do domu o 24, a dziś pobudka o 6 i jakoś tak jestem zmęczona, choć 6h snu to dla mnie wystarczająco. Ogólnie w ogóle nie odpoczęłam w ten weekend...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też źle spałem tej nocy. Kilka przebudzeń i cholernie realistyczne sny, których już dawno nie miałem. Teraz czuję się zmęczony. Myślę, że to gorsze spanie to taki syndrom poniedziałku.

Też nie lubię takich weekendów, gdzie za dużo się dzieje, święta, odwiedziny, biesiady. A następny taki weekend właśnie będzie. Święta połączone z urodzinami mojej żony.

Poza tym czuję się dobrze. Żadnych skutków zmniejszenia dawki paroksetyny. Najchętniej już bym zjechał na 20 mg, ale poczekam do maja, jak zaleciła lekarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, cześć Inez

 

 

U mnie z rana bz. Spinka trzyma, wczorajszy dzień na basenie, odpoczelam. Poza tym non stop chce mi sie spać, padlam o 21

 

-- 14 kwi 2014, 08:46 --

 

Co ja będę pisać, jak u mnie kijowo non stop. Normalności nie widac

Cześć luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×