Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ważne informacje dla obawiających się schizofrenii


Gość Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwcie sie mi,ze sie zastanawiam,czy te niby nerwowo-lekowe zachowania nie sa czasem poczatkiem schizofrenii.Wam sie wydaje,ze ta choroba polega na tym,ze dostajesz paranoi,halucynacji i nagle wariujesz,tymczasem czasami nawet lekarz moze nie odkryc ze te schize mamy bo istnieja tez inne formy wyksztalcania sie choroby:

 

Początek choroby powolny

W tym przypadku fasada jest zachowana, chory pozornie się nie zmienił, zachowuje formy towarzyskie, pracuje. Zmianę raczej się wyczuwa niż zauważa. Chory czuje jak by był z innego świata. Zmiany mogą być bardzo nieznaczne jak częstsze wybuchy śmiechu, szukanie samotnosci, zaniedbywania podstawowych czynności jak higiena, nadmierna pobożność, porzucenie dawnych zainteresowań itd. Zmiana bywa czasem tak dyskretna, iż epizod schizofreniczny mija niepostrzeżony i dopiero nawrót choroby w zaostrzonej formie po kilku miesiącach czy nawet latach przypomina otoczeniu, że chory kiedyś zachowywał się dziwnie.

 

Początek choroby nerwicowy

Istnieją "pseudonerwicowe" formy schizofrenii, w których na pierwszy plan wysuwają się objawy hipochondryczne, neurasteniczne, anankastyczne czy histeryczne. W takim wypadku ciężko odróżnić schizofrenię od nerwicy. Jedynym objawem różniącym te choroby moze być poczucie inności i obcości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moniczko zaufaj lekarzowi, ktory postawił Tobie diagnozę.........taka a nie inna:) nie doszukujmy sie coraz to nowych chorób! Nie jesteś specjalistą, więc postaraj się zaakceptować fakt, ze masz nerwicę............nie poddawaj tej diagnozy wątpilościom. Twoja wiedza w tym zakresie jest bardzo mała, wiec zbędne jest zastanawianie się nad tym. Stawianie diagnozy pozostawmy ludziom, którzy się na tym znają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... No, znam to. I zapewne tak wlasnie bywa czasem, ale schizofrenie w zasadzie mozna stwierdzic tylko po nawrocie epizodu psychotycznego. Ty sie boisz ze Ci sie zaczyna, jak rozumiem.

 

Dobrym testem sa klopoty z wechem. Jesli jest ok, to raczej nic Ci nie grozi.

 

Ja zreszta wiem, ze Cie nie przekonam, bo sam siebie nie potrafie przekonac:( Ale wiem, ze schizofrenia to nie moja pierwsza 'choroba' i jak zwykle mam poczucie ze tym razem sie nie wywine i tym razem to juz NAPRAWDE to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"You will never walk alone with schizophrenia..."

Niech to będzie jakąś pociechą 8) .A tak w ogóle na forum nerwicowców,gdzie wszyscy sobie wkręcają przez 24 godziny na dobę Bóg wie co takie posty są wielce pożądane ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×